Uroda

Paznokcie hybrydowe, czyli za pan brat z hybrydami

Hybrydy – albo się je lubi, albo… kocha! Paznokcie hybrydowe mają tyle zalet, że naprawdę trudno byłoby je wszystkie choćby wyliczyć w krótkim tekście! Naprawdę trudno znaleźć osobę, która nie doceniałaby ich trwałości, łatwości wykonania czy walorów estetycznych. Trudno nam uwierzyć, że ktokolwiek nie wie jeszcze o manicure hybrydowym, ponieważ każda kobieta, która lubi o siebie dbać, na pewno choć słyszała o tej metodzie stylizacji paznokci. Nie można jednak zapomnieć o tym, że od słyszenia do robienia jeszcze duży krok! Przybliżymy Ci dziś cały proces wykonania manicure hybrydowego i przypomnimy, co warto mieć w swojej kosmetyczce, by wykonać estetyczną i trwałą stylizację. Ten tekst na pewno przyda się głównie początkującym paznokciomaniaczkom, które informacje o manicure hybrydowym muszą “zbierać” z wielu różnych miejsc. Tu natomiast znajdziesz wszystko, co ważne, w jednym tekście!

“Co muszę kupić, żeby samodzielnie wykonać paznokcie hybrydowe?”

To pytanie jest bardzo dobrze znane chyba wszystkim doradcom, pracującym w sklepach z produktami do stylizacji paznokci. Osoby, które dopiero przekonują się do samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego, mają często bardzo wiele wątpliwości, co warto kupić, a co pominąć. Teoretycznie wszystko jest jasne, ale w praktyce w zbyt wielu miejscach spotyka się sformułowania typu: “akcesoria pomocnicze”, “dobre lakiery hybrydowe” czy “produkty do przygotowania płytki”. Co to wszystko znaczy?

Akcesoria do przygotowania płytki

Etap przygotowania płytki jest niezmiernie istotny. Aby wykonać go w jak najlepszy sposób, należy zaopatrzyć się w kilka sprzętów. Są to przede wszystkim pilnik do nadania kształtu paznokciom, patyczek do odsuwania skórek oraz cążki do ich usuwania. Ponadto, najprościej wyrównuje się płytkę przy pomocy bloczka polerskiego. Oczywiście, jeśli w toku prac stwierdzisz, że wolisz jednak nożyczki lub obcinaczkę, również warto mieć je “w pogotowiu”. Przydadzą Ci się także waciki bezpyłowe.

Kosmetyki do manicure hybrydowego

Skoro już wiesz, jakie akcesoria są niezbędne do wykonania stylizacji hybrydowej, pora przejść do kosmetyków… Oprócz – najbardziej oczywistych – lakierów, koniecznie zaopatrz się w bazę oraz top. W przypadku dwóch ostatnich produktów wystarczy Ci po jednej buteleczce. Opcjonalnie – jeżeli chcesz przedłużyć trwałość stylizacji lub masz bardzo problematyczną płytkę – zaopatrz się również w primer kwasowy lub bezkwasowy – delikatniejszy. Nie można również zapomnieć o cleanerze do odtłuszczania płytki oraz removerze do usuwania poprzedniej stylizacji.

Sprzęty do manicure hybrydowego

Były już akcesoria, były kosmetyki… Ostatnim rodzajem produktów są już tylko sprzęty! Początkującym paznokciomaniaczkom zdecydowanie wystarczy w tym przypadku lampa UV/LED do utwardzenia poszczególnych produktów na płytce. Osoby bardziej zaawansowane mogą natomiast przemyśleć również zakup frezarki wraz z odpowiednimi końcówkami.

A co z produktami do zdobień?

Czy potrzeba czegoś więcej? Zdecydowanie nie! Jeśli wcześniej nie wykonywałaś jeszcze samodzielnie hybrydy, warto zacząć od najprostszych paznokci hybrydowych. Na zdobienia z pewnością przyjdzie jeszcze pora!

Jak wykonać paznokcie hybrydowe?

Proces wykonania paznokci hybrydowych podzieliliśmy na kilka kroków. Zobacz, jakie to proste i przetestuj tę stylizację na własnych paznokciach!

Przygotowanie płytki

Przygotowanie płytki to nic innego jak nadanie jej idealnego kształtu, odsunięcie i – jeśli tak lubisz – usunięcie skórek, a także wypolerowanie paznokci. Po wykonaniu wszystkich tych czynności, należy dodatkowo odtłuścić płytkę.

Aplikacja bazy

Następnie nakłada się bazę do paznokci. Na rynku dostępnych jest wiele jej rodzajów – wybierz taki, który najlepiej sprawdzi się dla Twojej płytki. Pamiętaj, by zaaplikować jej maksymalnie cienką warstwę i od razu utwardzić ją w lampie.

Malowanie paznokci

Kolejny etap to już malowanie płytki! Najczęściej stosuje się dwie, minimalne warstwy lakieru hybrydowego, każdą z nich utwardzając również w lampie.

Zakończenie stylizacji i zabiegi pielęgnacyjne

Ostatnim etapem stylizacji hybrydowej jest użycie topu do paznokci, który doskonale zabezpiecza i nabłyszcza (lub matowi) płytkę. Ten produkt również należy utwardzić w lampie. Potem pozostaje Ci tylko przetrzeć paznokcie cleanerem i stylizacja gotowa!

Manicure hybrydowy – trwały, estetyczny i prosty w wykonaniu!

Jak widzisz, paznokcie hybrydowe są naprawdę mało czaso- i pracochłonne. Wykonuje się je szybko i relatywnie prosto, a stylizacja utrzymuje się na płytce długie tygodnie! Wypróbuj ten rodzaj manicure na swoich paznokciach, a na pewno tego nie pożałujesz!

Shares: