Uroda

Top 5 powodów dlaczego warto mieć długie włosy

Mówi się, że włosy są wizytówką kobiet, a dłonie – mężczyzn. Cóż niezależnie czy się z tym zgadzamy, czy nie, to jednak zwracamy uwagę na pewne szczegóły. Niewątpliwie można stwierdzić, że włosy w przypadku pań są synonimem kobiecości. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego warto nosić długie włosy? Jeżeli nie, to koniecznie przeczytajcie nasze top 5 powodów.

Top 1: synonim kobiecości

Jeszcze na początku XX wieku panny nosiły długie włosy, z kolei mężatki musiały je obcinać na krótko, bądź chować pod chustką. Oczywiście można się domyślić skąd to się wzięło. Panny na wydaniu miały zachęcać potencjalnych adoratorów, a mężatki nie mogły się wyróżniać wyglądem. Aż chce się powiedzieć, że dobrze iż te czasy mamy za sobą. Jednak to, co z nich zostało, to fakt, że nadal długie włosy uważane są za synonim kobiecości. Dlatego jeżeli marzycie o długich włosach, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście je zapuściły, zawsze też możecie zdecydować się na doczepy. Polecamy Wam włosy rosyjskie tape-in 40cm, gdyż wyróżniają się estetyką, ale i naturalnością i nikt nie pozna, że są doczepiane, a jednocześnie będziecie prezentować się obłędnie.

Top 2: jesteś atrakcyjniejsza dla mężczyzn

Nasz drugi powód ma w sobie dużą dawkę próżności, ale jednocześnie nie można go przemilczeć. Otóż jak pokazują badania kobiety z długimi włosami zdecydowanie bardziej podobają się mężczyznom, są przy tym uważane za zdecydowanie bardziej atrakcyjne. A więc, jeżeli lubisz męskie zainteresowanie i jednocześnie chcesz epatować swoją kobiecością, to nic nie stoi na przeszkodzie. Nie wystarczy tylko mieć długie włosy, ale trzeba mieć zadbane długie włosy. Zawsze też możesz zdecydować się na przedłużenie czy zagęszczenie najwyższej jakości włosami rosyjskimi, czy też europejskimi. Efekt „wow” gwarantowany.

Top 3: wyglądasz młodziej

Obecnie panuje kult młodości i tak naprawdę każda osoba bądź niemal każda osoba stara się zachować ową młodość jak najdłużej. Ale zamiast oddawać się w ręce chirurgów plastycznych czy lekarzy medycyny estetycznej, zdecydowanie lepiej zapuścić włosy. Brzmi prosto? I tak rzeczywiście jest. Kobiety z długimi włosami zazwyczaj są postrzegane jako osoby młodsze i jednocześnie bardziej zadbane. Zatem jeżeli chcesz odjąć sobie kilka lat, a może nawet kilkanaście, to wystarczy tylko mieć długie i zadbane włosy. Oczywiście jak to zwykle bywa, jest pewne „ale”, a naszym „ale” jest to, że włosy muszą być zadbane. A więc przesuszone czy z rozdwojonymi końcówkami już nie prezentują się tak dobrze. Dlatego też pamiętajcie o właściwej pielęgnacji i stosujcie naturalne odżywki. Polecamy Wam jeszcze olejowanie czy stosowanie botoksu…ale na włosy. Wbrew pozorom utrzymanie włosów w świetnej kondycji nie jest wcale takie trudne.

Top 4: różne możliwości uczesania

My jesteśmy zdania, że każda kobieta jest piękna, niezależnie od tego, jak wygląda czy też ile ma lat. Jednocześnie czasami można odnieść wrażenie, że panie z długimi włosami zdecydowanie lepiej czują się w swojej skórze, albo przynajmniej tylko tak nam się wydaje. Ale jednak jest w tym choć ziarnko prawdy. Oczywiście musimy tutaj wspomnieć, że długie włosy można układać na naprawdę wiele sposobów. Może nosić koki, kucyki, loki, włosy proste, karbowane, a nawet rozwiane na wietrze i w każdej fryzurze będziecie prezentować się obłędnie – w końcu kobieta zmienną jest. Jeżeli więc lubisz się zmieniać czy przechodzić metamorfozy, to kolejny argument, dlaczego warto zapuścić bądź przedłużyć włosy.

Top 5: są modne

„Są modne”- w tych dwóch krótkich słowach kryje się naprawdę dużo. Otóż długie włosy zwyczajnie są modne i jednocześnie trzeba powiedzieć, że jest to moda nieprzemijająca. Otóż nie musicie obawiać się, że wyjdą one z mody. Długie włosy są niczym mała czarna. Mają swój urok, a przy tym są ponadczasowe. Dlatego jeżeli śledzicie trendy, to może warto zapuścić włosy.

Musimy tutaj obalić jeden mit. A mianowicie długie włosy wcale nie są trudniejsze w pielęgnacji, niż te krótkie. Jedynie suszenie trwa zdecydowanie dłużej. Oczywiście warto stosować odpowiednio dobrane kosmetyki, ale nie musicie się obawiać, że pielęgnując je spędzicie sporo czasu.

Shares: