Palisada ogrodowa – dlaczego warto z niej korzystać

Palisada ogrodowa – dlaczego warto z niej korzystać?

Na ładny i zadbany ogród składa się wiele czynników. Do podstawowych należy odpowiedni dobór roślin, ich usytuowanie oraz właściwa pielęgnacja. Dla końcowego efektu znaczenie mają również elementy dekoracyjne, do których z pewnością należy palisada ogrodowa. Zobacz, dlaczego warto z niej korzystać i w jakich miejscach sprawdzi się najlepiej.

Palisada ogrodowa – estetyczny podział przestrzeni w ogrodzie

Jednym z głównych celów, dla których stosuje się palisadę ogrodową, jest wyraźny podział przestrzeni w ogrodzie. Z jej pomocą można wyznaczyć teren klombów i rabat, a także ścieżek czy terenu przeznaczonego na przydomowy plac zabaw. Dzięki dużej różnorodności palisad, które dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, może ona stanowić również ciekawy element dekoracyjny, dodający ogrodowi elegancji.

Palisada ogrodowa jest stosowana nie tylko ze względów funkcjonalnych i estetycznych, ale również praktycznych. Umieszczona pomiędzy dwoma rodzajami nawierzchni, np. trawnikiem i rabatą czy ścieżką i trawnikiem, stanowi zabezpieczenie przed ich wzajemną ekspansją. Znacznie ułatwia również zabiegi pielęgnacyjne i chroni rośliny ozdobne przed uszkodzeniem w trakcie koszenia trawnika. Dzięki palisadzie nie dostaną się one pod nóż kosiarki i bez uszkodzeń będą mogły zdobić przydomowy ogród.

Palisada ogrodowa – łatwa w montażu i trwała

Ogromną zaletą palisady ogrodowej jest łatwość jej montażu. Wystarczy wybrać miejsce jej montażu, a następnie mocno wbić ją w ziemię, korzystając z bolców znajdujących się w komplecie. Można ją układać w proste linie, ale z niektórych rodzajów palisad można również tworzyć łuki i koła, co daje szerokie możliwości wykorzystania ich do aranżacji przestrzeni ogrodowej. Ich demontaż jest równie prosty, dzięki czemu bardzo szybko i łatwo można przeprojektować przestrzeń ogrodową, wyciągając palisadę z ziemi i montując ją w innym miejscu.

Na uwagę zasługuje również trwałość palisad, które są wykonane z mocnych i odpornych na promienie UV tworzyw sztucznych. Dzięki temu przez długi czas będą zdobić ogród i zachowają swój pierwotny kolor. Są one oferowane w kolorach ziemi: brązowym, zielonym, szarym i czarnym, a różnorodność kolorystyczna daje szerokie możliwości kompozycyjne. Można wybrać palisady w jednym kolorze dla całego ogrodu lub pomieszać je w zależności od pomysłu na aranżację.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij