Dom

Palisada ogrodowa – dlaczego warto z niej korzystać?

Na ładny i zadbany ogród składa się wiele czynników. Do podstawowych należy odpowiedni dobór roślin, ich usytuowanie oraz właściwa pielęgnacja. Dla końcowego efektu znaczenie mają również elementy dekoracyjne, do których z pewnością należy palisada ogrodowa. Zobacz, dlaczego warto z niej korzystać i w jakich miejscach sprawdzi się najlepiej.

Palisada ogrodowa – estetyczny podział przestrzeni w ogrodzie

Jednym z głównych celów, dla których stosuje się palisadę ogrodową, jest wyraźny podział przestrzeni w ogrodzie. Z jej pomocą można wyznaczyć teren klombów i rabat, a także ścieżek czy terenu przeznaczonego na przydomowy plac zabaw. Dzięki dużej różnorodności palisad, które dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, może ona stanowić również ciekawy element dekoracyjny, dodający ogrodowi elegancji.

Palisada ogrodowa jest stosowana nie tylko ze względów funkcjonalnych i estetycznych, ale również praktycznych. Umieszczona pomiędzy dwoma rodzajami nawierzchni, np. trawnikiem i rabatą czy ścieżką i trawnikiem, stanowi zabezpieczenie przed ich wzajemną ekspansją. Znacznie ułatwia również zabiegi pielęgnacyjne i chroni rośliny ozdobne przed uszkodzeniem w trakcie koszenia trawnika. Dzięki palisadzie nie dostaną się one pod nóż kosiarki i bez uszkodzeń będą mogły zdobić przydomowy ogród.

Palisada ogrodowa – łatwa w montażu i trwała

Ogromną zaletą palisady ogrodowej jest łatwość jej montażu. Wystarczy wybrać miejsce jej montażu, a następnie mocno wbić ją w ziemię, korzystając z bolców znajdujących się w komplecie. Można ją układać w proste linie, ale z niektórych rodzajów palisad można również tworzyć łuki i koła, co daje szerokie możliwości wykorzystania ich do aranżacji przestrzeni ogrodowej. Ich demontaż jest równie prosty, dzięki czemu bardzo szybko i łatwo można przeprojektować przestrzeń ogrodową, wyciągając palisadę z ziemi i montując ją w innym miejscu.

Na uwagę zasługuje również trwałość palisad, które są wykonane z mocnych i odpornych na promienie UV tworzyw sztucznych. Dzięki temu przez długi czas będą zdobić ogród i zachowają swój pierwotny kolor. Są one oferowane w kolorach ziemi: brązowym, zielonym, szarym i czarnym, a różnorodność kolorystyczna daje szerokie możliwości kompozycyjne. Można wybrać palisady w jednym kolorze dla całego ogrodu lub pomieszać je w zależności od pomysłu na aranżację.

Shares: