Dom

Niezastąpione regały młodzieżowe w aranżacji pokoju nastolatka

Pokój dziecka czy też nastolatka to miejsce, które jest bardzo często trudne do ogarnięcia, a wszystko to ze względu na przeróżne zabawki, książki, przedmioty zainteresowań czy też pamiątki. Wszystkie te rzeczy potrafią niejednokrotnie zająć niemal całą podłogę w pokoju, rządząc się swoimi prawami. Sukcesem rodzica jest więc stworzenie takiej przestrzeni, w której będzie panował porządek, a dziecko będzie czuło się w niej dobrze i chciało w niej przebywać. W takim wypadku z pomocą przychodzą regały młodzieżowe- meble, które pozwolą utrzymać porządek i pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy dziecka.

Regały – ponadczasowe i praktyczne meble do pokoju młodzieżowego

Regał to wielofunkcyjny mebel, który można wykorzystać na wiele sposobów. Jest on świetnym rozwiązaniem do przechowywania książek, zabawek, ozdób lub przeróżnych bibelotów.  Regały pokojowe nieco różnią się od tych roboczych- przede wszystkim wyglądem, kolorystyką jak i materiałem, z którego są wykonane. Regały, których używamy do aranżacji pokoju młodzieżowego, często zachwycają niebanalnym wyglądem oraz pozwalają na uporządkowanie przedmiotów różniących się między sobą kształtem i rozmiarem. Meble te obecnie przeżywają wielki powrót do świata wnętrzarskiego nie tylko ze względu na praktyczność i wielofunkcyjność, ale także na ogromny potencjał wzorniczy w aranżacji pokoju nastolatka. Dzięki dużej ilości szuflad, półek otwartych lub też zamkniętych na fronty, regały są w stanie pomieścić wiele przedmiotów, jednocześnie zaskakując oryginalnym wyglądem. Z tego względu  rodzice decydują się na ich zakup do pokoju swojej pociechy, gdyż stają się one także funkcjonalną dekoracją.

Regały w pokoju młodzieżowym – im więcej półek tym lepiej

Regały otwarte zazwyczaj charakteryzują się tym, że posiadają dużo półek do przechowywania. Jest to dość ważna cecha tego mebla, gdyż dzięki niej może on pomieścić naprawdę sporo rzeczy. Na półkach możemy poukładać i posegregować przedmioty należące do dziecka. Rozmieszczenie przedmiotów na półkach jest kwestią indywidualną, a więc nastolatek może trzymać na nich to, co lubi. Na jednej z półek mogą znaleźć się na przykład różne ciekawe ozdoby i dekoracje, zaś na drugiej książki i podręczniki szkolne. Regał może być również ciekawym dopełnieniem pozostałej aranżacji w pokoju młodzieżowym. Mebel ten z pewnością pomoże utrzymać porządek w pomieszczeniu.

Szuflady w regale jako bieliźniarki lub miejsce na przedmioty osobiste

Bardzo praktyczne i funkcjonalne są również szuflady w regale. To właśnie one mogą zorganizować miejsce, w którym dziecko będzie trzymało bieliznę, niektóre ubrania lub rzeczy osobiste. Regał z szufladami jest świetnym rozwiązaniem w małym pokoju, w którym nie ma miejsca na dużą i pojemną szafę. Taki mebel dzięki szufladom i półkom sprawi, że wszystkie najważniejsze przedmioty i ubrania będą zawsze pod ręką. Regał młodzieżowy z szufladami może być dodatkowym meblem uzupełniającym szafę lub całkowicie ją zastępującym.

Regały z półkami zamykanymi na fronty

Regał młodzieżowy może posiadać także półki zamykane frontami. Taki mebel będzie świetny do przechowywania przedmiotów lub zabawek, których nie chcemy mieć na widoku. Zamykane drzwiczki, pozwolą ukryć mniejszy lub większy nieporządek, a rzeczy znajdujące się w środku będą chronione od kurzu. Takie rozwiązanie sprawi, że pokój będzie prezentował się czysto i estetycznie.

Regały wiszące – świetne rozwiązanie do zapełnienia pustego miejsca na ścianie

Regały wiszące idealnie sprawdzają się w różnych typach pokojów młodzieżowych i bardzo często stanowią nieodłączny element do pozostałych mebli z kolekcji. Dzięki temu, że ich konstrukcja wisi nad podłogą wydają się być one lżejsze wizualnie. W sklepie https://boomi.pl/regaly/2-2325 znaleźć można kilka regałów wiszących w różnych dekorach i rozmiarach. Meble te bez problemu można wykorzystać w pokojach młodzieżowych o niewielkich metrażach, gdyż nie zajmują one dużo miejsca, a powieszone na ścianie wypełnią pustkę. Dodatkowo nie zagracają one optycznie aranżacji, co jest szczególnie ważne w przypadku małych i ciasnych pokoi. Regał wiszący doskonale sprawdzi się jako półka na książki, różne zabawki lub też ozdoby, jednocześnie dając ciekawy wystrój w pomieszczeniu.

Shares: