Dom

Jak oświetlić salon? Lampy sufitowe do salonu

Salon zdecydowanie można uznać za pomieszczenie spełniające kilka różnych funkcji. Po pierwsze jest to miejsce odpoczynku po ciężkim dniu w pracy lub w szkole, po drugie salon to miejsce spotkań, w którym przyjmujemy naszych gości, trzecia funkcja salonu to przestrzeń na różnorodne rozrywki – od oglądania filmów po grania w gry planszowe. Ostatnia funkcja to jadalnia – to w salonie zazwyczaj wspólni spożywamy posiłki. Pokój dzienny jest w takim razie miejscem, które jest bardzo uniwersalne, należy o tym pamiętać szczególnie podczas dobierania oświetlenia. W dzisiejszym artykule opowiemy nieco o lampach do salonu. Zapraszamy do lektury!

Lampy sufitowe wiszące – nowoczesne lampy do salonu

Rozpoczynając dobór oświetlenia, warto najpierw zwrócić uwagę na największe źródła światła. Wiszące lampy sufitowe lub plafony rozmieszczamy tak, by oświetlały jak największy fragment pokoju. W salonach o mniejszym metrażu często wystarczy jedna duża lampa umieszczona w centralnej części wnętrza, natomiast w przypadku salonu u większych gabarytach, warto rozmieścić lampy symetrycznie na przykład w dwóch częściach pokoju. Pamiętajmy także o tym, że każde oświetlenie dobieramy do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli salon jest także miejscem pracy, należy zastanowić się nad umieszczeniem dodatkowego źródła światła w okolicy stołu do pracy.

Jakie lampy do salonu z aneksem kuchennym? Lampy sufitowe

Połączenie salonu z kuchnią to bardzo popularna praktyka szczególnie w nowym budownictwie. Taki zabieg umożliwia optyczne powiększenie przestrzeni, dając jej dostęp do większej ilości światła naturalnego. Salon z kuchnią ma także kilka praktycznych zastosowań, jak chociażby możliwość rozmowy i kontaktu z osobą, która właśnie przygotowuje posiłek. Wybór lamp do salonu z aneksem kuchennym nie należy do najprostszych zadań, ponieważ charakter oświetlenia musi pasować jednocześnie do obu pomieszczeń. Lampy sufitowe w tym przypadku powinny jednocześnie być funkcjonalne oraz estetyczne. Pamiętajmy o tym, że nie wszystkie lampy w naszym domu muszą być takie same, wystarczy by nawiązywały one do siebie estetyką. W ten sposób możemy zdecydować się na plafony do części kuchennej, oraz bardziej ozdobne nowoczesne lampy wiszące do salonu i nad stół do jadalni.

Lampy sufitowe LEDowe – oszczędne oświetlenie do domu

Chociaż oświetlenie LED kojarzy się raczej z taśmami małych światełek, top technologia dzisiaj pozwala na produkcję nowoczesnych lamp sufitowych LED. Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED do mieszkania? Największą zaletą tej technologii jest bardzo niewielki w stosunku do tradycyjnej żarówki pobór energii, ci zdecydowanie wpływa na koszta użytkowania oraz ekologię. Warto także zaznaczyć, że lampy LED zupełnie się nie zagrzewają, zatem mogą świecić się naprawdę długo bez konieczności wymiany. Rosnąca popularność oświetlenia LEDowego wpływa na coraz większy wybór różnych modeli, które z łatwością dopasują się do wnętrza o każdym charakterze.

Artykuł powstał we współpracy z multilampy.pl

Shares: