Najciekawsze szkolenia i kursy w cenie do 250 złotych

Współczesny świat zmienia się bardzo szybko a wiedza, którą zdobywamy w szkole lub w trakcie studiów szybko okazuje się niewystarczająca w życiu zawodowym. Wiele osób poszukuje więc możliwości rozwoju poprzez udział w eventach rozwojowych, takich jak szkolenia i kursy. Wyzwaniem jest jednak budżet potrzeby na udział w szkoleniu lub kursie. Okazuje się jednak, że szkolenia i kursy można znaleźć również w przystępnej cenie. W naszym artykule sprawdzamy najciekawsze szkolenia i kursy w cenie do 250 złotych.

Szkolenia i kursy – dlaczego warto w nich brać udział?

Współczesny świat często określany jest z użyciem pojęcia świat VUCA. Co to jest VUCA? Skrót ten utworzony został od angielskich słów volatility (zmienność), uncertainty (niepewność), complexity (złożoność) i ambiguity, czyli niejednoznacznośść ogólnych warunków i sytuacji. Termin ten służy do określenia takiej sytuacji, w której zmiany w otoczeniu zachodzą niezwykle szybko i głęboko, a co więcej dotykają szerokich dziedzin i branż. W tak szybko zmieniającym się świecie zmienia się również zapotrzebowanie na konkretne umiejętności i kompetencje, a nawet zawody. Coś co do niedawna wykonywał człowiek dzisiaj często wykonywane jest z użyciem zaawansowanych narzędzi, takich jak oprogramowanie komputerowe czy maszyny. Chcąc w dalszym ciągu wykonywać dane obowiązki niejako jesteśmy zmuszeni do poznania zasad obsługi tych narzędzi.

Postęp w wielu dziedzinach jest tak szybki i głęboki, że wiedza, którą zdobywamy w trakcie studiów okazuje się w dużej części nieaktualna już po 5 latach od opuszczenia murów uczelni. Chcąc pozostać w zawodzie powinniśmy więc stale podnosić nasze kompetencje, poziom wiedzy oraz praktyczne umiejętności. Jednym ze sposobów na rozwój jest udział w rozmaitych wydarzeniach rozwojowych.

Jakie wydarzenia rozwojowe mamy do dyspozycji?

Szkolenia stacjonarne oraz internetowe to niezwykle popularny wybór. Zajęcia prowadzone są na żywo albo w Sali szkoleniowej albo poprzez wirtualną salę. Uczestnicy mają możliwość nie tylko przysłuchiwania się prelekcjom i wykładom, ale przede wszystkim wzięcia udziału w dyskusji i ćwiczeniach grupowych. Natrafiając na trudny temat mają możliwość dopytania o szczegóły i zatrzymania się z prelegentem nad daną porcją materiału, dopóki zagadnienie nie stanie się zrozumiałe. Udział w szkoleniu uprawnia nas do otrzymania certyfikatu potwierdzającego odbyte szkolenie i nabytą wiedzę. Możemy go użyć w trakcie poszukiwania pracy bądź jako argument za awansem lub podwyżką u obecnego pracodawcy. Pracodawcy niezwykle cenią pracowników, którzy gotowi są na własną rękę rozwijać się i podnosić poziom posiadanej wiedzy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udział w szkoleniu sfinansował również pracodawca. Pracownik po odbyciu szkolenia będzie mógł wykorzystać zdobyte umiejętności na stanowisku pracy.

Kursy online. Zaletą kursu online jest możliwość realizowania materiału wchodzącego w skład kursu we własnym tempie i z dogodnego dla nas miejsca. Wystarczy dostęp do Internetu i trochę samozaparcia i motywacji. Materiały mają postać prezentacji, tekstów do przeczytania, ćwiczeń praktycznych, a także filmów nagranych przez autora kursu. Kursowi online towarzyszą również quizy i testy sprawdzające nabytą wiedzę. Po ukończeniu kursu i zaliczeniu testu uprawnieni jesteśmy do otrzymania certyfikatu. Dużą zaletą kursów online są również przystępne ceny zaczynające się już od kilkudziesięciu złotych.

Webinary, konferencje, warsztaty… Szkolenia i kursy to nie jedyne wydarzenia pozwalające rozwijać się i zdobywać nowe kompetencje. Warto również brać udział w webinariach, konferencjach czy warsztatach, zarówno tych online, hybrydowych, jak i tradycyjnych. Pozwalają one nie tylko zdobyć wiedzę, ale też nawiązywać cenne znajomości zawodowe i prywatne.

Najciekawsze szkolenia i kursy w cenie do 250 złotych

Jakie są ciekawe szkolenia i kursy w cenie do 250 złotych, które pozwolą nam rozwijać się i nadążać za zmieniającym się światem? Jest ich całkiem sporo, w artykule omówimy tylko wybrane, ale wszystkie osoby zainteresowane znalezieniem kursu czy szkolenia dla siebie odsyłamy do największej w Polsce internetowej bazy szkoleń i kursów Eventis.pl. W bazie możemy wyszukać szkolenia, kursy, webinary i konferencje na dowolny właściwie temat, a następnie filtrować oferty po ich cenie. Do naszej dyspozycji są zarówno szkolenia i kursy bezpłatne, jak i takie w cenie do 250 złotych oraz droższe. Szybko sprawdzimy też datę realizacji szkolenia lub kursu, a także ich program i szczegółowe informacje. Na jakie kursy i szkolenia zwrócić uwagę?

Kurs marketingu internetowego – marketing internetowy to nowa i niezwykle szybko rozwijająca się dziedzina. Obejmuje ona zarówno kwestie związane z prowadzeniem płatnych kampanii reklamowych w Internecie, jak i wykorzystania Internetu do prowadzenia działań natywnych. W trakcie kursu nauczymy się czym charakteryzuje się dobra strona internetowa, jakie są rodzaje reklamy internetowej i którą z nich zastosować w danym przypadku. Poznamy najważniejsze na rynku programy reklamowe i nauczymy się uruchomić pierwszą kampanię reklamową. Rynek pracy zgłasza duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów ds. marketingu internetowego, więc kompetencje zdobyte w trakcie szkolenia lub kursu pomogą nam w znalezieniu atrakcyjnego zatrudnienia. Warto też poznać inne popularne szkolenia i kursy marketingowe.

Kurs SEO – wyszukiwarki internetowe stwarzają szerokie możliwości prowadzenia działań reklamowych nie tylko poprzez kampanie płatne, ale też poprzez tak zwane pozycjonowanie stron internetowych. Pozycjonowanie to cały szereg technik i narzędzi pozwalających sprawić, że nasza strona internetowa będzie wyświetlana na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce na dane słowa kluczowe. Kurs SEO pozwala poznać zasady pozycjonowania on-site i off-site, a także zdobyć wiedzę jak badać słowa kluczowe, ich popularność, sprawdzać w automatyczny sposób pozycje itp. Również specjaliści ds. SEO mogą liczyć na zatrudnienie i dobre zarobki, bo bez wątpienia jest to zawód przyszłości.

Szkolenia podatkowe – pracując w księgowości, rachunkowości i podatkach musimy podnosić poziom wiedzy i posiadanych umiejętności właściwie bez przerwy. Każdego roku w życie wchodzi szereg zmian prawnych oraz nowych przepisów regulujących kwestie podatkowe. Bez szkoleń podatkowych poznanie ich i nauczenie się ich praktycznego stosowania w przedsiębiorstwie jest niezwykle czasochłonne i trudne, a nie da się pracować w księgowości czy biurze rachunkowym nie znając dobrze zmian. Jest to jeden z zawodów wymagających uczenia się przez całe życie, bo wiedza zdobywana w trakcie studiów może stanowić jedynie fundament pracy zawodowej. Na szczęście szkolenia i kursy podatkowe są powszechne, występują zarówno online, jak i stacjonarnie i znajdziemy je w każdym większym mieście w kraju.

Kurs operator wózka widłowego, operator maszyn – coraz więcej prac fizycznych jest aktualnie wykonywanych z użyciem rozmaitych maszyn. Jeśli chcemy zdobyć kompetencje w zakresie obsługi wózka widłowego bądź jako operator innej maszyny warto przyjrzeć się ofercie obejmującej kursy i szkolenia dla operatorów maszyn. Bardzo często realizowane są one weekendowo i już po kilku tygodniach pozwalają zyskać uprawnienia do rozpoczęcia pracy w nowym zawodzie.

Szkolenia copywriting – copywriter to stosunkowo młody zawód, częściowo pokrewny z dziennikarstwem, dlatego wiele osób po dziennikarstwie wybiera przebranżowienie w kierunku copywritingu. Copywriting to nic innego jak praca ze słowem i przygotowaniem treści, czy to artykułów merytorycznych czy artykułów opisujących produkty i usługi. Copywriting to również umiejętność konstruowania przekazów reklamowych, sloganów i haseł. Ze względu na znaczący wzrost znaczenia tzw. content marketingu jest to zawód cieszący się dużą popularnością. Podstawowe kursy copywritingu znajdziemy w cenie już kilkudziesięciu złotych, a wprowadzające kursy i szkolenia prowadzone na żywo poświęcone copywritingowi to koszt od 200 do około 500 złotych.

Podsumowanie

Zanim zdecydujemy się na wybrany kurs lub szkolenie warto zastanowić się nad naszymi zainteresowaniami i naturalnymi predyspozycjami. Nie warto kierować się tylko ceną kursu lub szkolenia, ale wybrać przede wszystkim dziedzinę, w której praca będzie dla nas interesująca i angażująca. Nie ma nic gorszego jak chodzenie do pracy, która nie sprawia nam przyjemności, dlatego jeśli zdecydowaliśmy się na zdobywanie nowych kompetencji czy przebranżowienie warto wybrać świadomie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij