Edukacja

Najciekawsze szkolenia i kursy w cenie do 250 złotych

Współczesny świat zmienia się bardzo szybko a wiedza, którą zdobywamy w szkole lub w trakcie studiów szybko okazuje się niewystarczająca w życiu zawodowym. Wiele osób poszukuje więc możliwości rozwoju poprzez udział w eventach rozwojowych, takich jak szkolenia i kursy. Wyzwaniem jest jednak budżet potrzeby na udział w szkoleniu lub kursie. Okazuje się jednak, że szkolenia i kursy można znaleźć również w przystępnej cenie. W naszym artykule sprawdzamy najciekawsze szkolenia i kursy w cenie do 250 złotych.

Szkolenia i kursy – dlaczego warto w nich brać udział?

Współczesny świat często określany jest z użyciem pojęcia świat VUCA. Co to jest VUCA? Skrót ten utworzony został od angielskich słów volatility (zmienność), uncertainty (niepewność), complexity (złożoność) i ambiguity, czyli niejednoznacznośść ogólnych warunków i sytuacji. Termin ten służy do określenia takiej sytuacji, w której zmiany w otoczeniu zachodzą niezwykle szybko i głęboko, a co więcej dotykają szerokich dziedzin i branż. W tak szybko zmieniającym się świecie zmienia się również zapotrzebowanie na konkretne umiejętności i kompetencje, a nawet zawody. Coś co do niedawna wykonywał człowiek dzisiaj często wykonywane jest z użyciem zaawansowanych narzędzi, takich jak oprogramowanie komputerowe czy maszyny. Chcąc w dalszym ciągu wykonywać dane obowiązki niejako jesteśmy zmuszeni do poznania zasad obsługi tych narzędzi.

Postęp w wielu dziedzinach jest tak szybki i głęboki, że wiedza, którą zdobywamy w trakcie studiów okazuje się w dużej części nieaktualna już po 5 latach od opuszczenia murów uczelni. Chcąc pozostać w zawodzie powinniśmy więc stale podnosić nasze kompetencje, poziom wiedzy oraz praktyczne umiejętności. Jednym ze sposobów na rozwój jest udział w rozmaitych wydarzeniach rozwojowych.

Jakie wydarzenia rozwojowe mamy do dyspozycji?

Szkolenia stacjonarne oraz internetowe to niezwykle popularny wybór. Zajęcia prowadzone są na żywo albo w Sali szkoleniowej albo poprzez wirtualną salę. Uczestnicy mają możliwość nie tylko przysłuchiwania się prelekcjom i wykładom, ale przede wszystkim wzięcia udziału w dyskusji i ćwiczeniach grupowych. Natrafiając na trudny temat mają możliwość dopytania o szczegóły i zatrzymania się z prelegentem nad daną porcją materiału, dopóki zagadnienie nie stanie się zrozumiałe. Udział w szkoleniu uprawnia nas do otrzymania certyfikatu potwierdzającego odbyte szkolenie i nabytą wiedzę. Możemy go użyć w trakcie poszukiwania pracy bądź jako argument za awansem lub podwyżką u obecnego pracodawcy. Pracodawcy niezwykle cenią pracowników, którzy gotowi są na własną rękę rozwijać się i podnosić poziom posiadanej wiedzy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udział w szkoleniu sfinansował również pracodawca. Pracownik po odbyciu szkolenia będzie mógł wykorzystać zdobyte umiejętności na stanowisku pracy.

Kursy online. Zaletą kursu online jest możliwość realizowania materiału wchodzącego w skład kursu we własnym tempie i z dogodnego dla nas miejsca. Wystarczy dostęp do Internetu i trochę samozaparcia i motywacji. Materiały mają postać prezentacji, tekstów do przeczytania, ćwiczeń praktycznych, a także filmów nagranych przez autora kursu. Kursowi online towarzyszą również quizy i testy sprawdzające nabytą wiedzę. Po ukończeniu kursu i zaliczeniu testu uprawnieni jesteśmy do otrzymania certyfikatu. Dużą zaletą kursów online są również przystępne ceny zaczynające się już od kilkudziesięciu złotych.

Webinary, konferencje, warsztaty… Szkolenia i kursy to nie jedyne wydarzenia pozwalające rozwijać się i zdobywać nowe kompetencje. Warto również brać udział w webinariach, konferencjach czy warsztatach, zarówno tych online, hybrydowych, jak i tradycyjnych. Pozwalają one nie tylko zdobyć wiedzę, ale też nawiązywać cenne znajomości zawodowe i prywatne.

Najciekawsze szkolenia i kursy w cenie do 250 złotych

Jakie są ciekawe szkolenia i kursy w cenie do 250 złotych, które pozwolą nam rozwijać się i nadążać za zmieniającym się światem? Jest ich całkiem sporo, w artykule omówimy tylko wybrane, ale wszystkie osoby zainteresowane znalezieniem kursu czy szkolenia dla siebie odsyłamy do największej w Polsce internetowej bazy szkoleń i kursów Eventis.pl. W bazie możemy wyszukać szkolenia, kursy, webinary i konferencje na dowolny właściwie temat, a następnie filtrować oferty po ich cenie. Do naszej dyspozycji są zarówno szkolenia i kursy bezpłatne, jak i takie w cenie do 250 złotych oraz droższe. Szybko sprawdzimy też datę realizacji szkolenia lub kursu, a także ich program i szczegółowe informacje. Na jakie kursy i szkolenia zwrócić uwagę?

Kurs marketingu internetowego – marketing internetowy to nowa i niezwykle szybko rozwijająca się dziedzina. Obejmuje ona zarówno kwestie związane z prowadzeniem płatnych kampanii reklamowych w Internecie, jak i wykorzystania Internetu do prowadzenia działań natywnych. W trakcie kursu nauczymy się czym charakteryzuje się dobra strona internetowa, jakie są rodzaje reklamy internetowej i którą z nich zastosować w danym przypadku. Poznamy najważniejsze na rynku programy reklamowe i nauczymy się uruchomić pierwszą kampanię reklamową. Rynek pracy zgłasza duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów ds. marketingu internetowego, więc kompetencje zdobyte w trakcie szkolenia lub kursu pomogą nam w znalezieniu atrakcyjnego zatrudnienia. Warto też poznać inne popularne szkolenia i kursy marketingowe.

Kurs SEO – wyszukiwarki internetowe stwarzają szerokie możliwości prowadzenia działań reklamowych nie tylko poprzez kampanie płatne, ale też poprzez tak zwane pozycjonowanie stron internetowych. Pozycjonowanie to cały szereg technik i narzędzi pozwalających sprawić, że nasza strona internetowa będzie wyświetlana na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce na dane słowa kluczowe. Kurs SEO pozwala poznać zasady pozycjonowania on-site i off-site, a także zdobyć wiedzę jak badać słowa kluczowe, ich popularność, sprawdzać w automatyczny sposób pozycje itp. Również specjaliści ds. SEO mogą liczyć na zatrudnienie i dobre zarobki, bo bez wątpienia jest to zawód przyszłości.

Szkolenia podatkowe – pracując w księgowości, rachunkowości i podatkach musimy podnosić poziom wiedzy i posiadanych umiejętności właściwie bez przerwy. Każdego roku w życie wchodzi szereg zmian prawnych oraz nowych przepisów regulujących kwestie podatkowe. Bez szkoleń podatkowych poznanie ich i nauczenie się ich praktycznego stosowania w przedsiębiorstwie jest niezwykle czasochłonne i trudne, a nie da się pracować w księgowości czy biurze rachunkowym nie znając dobrze zmian. Jest to jeden z zawodów wymagających uczenia się przez całe życie, bo wiedza zdobywana w trakcie studiów może stanowić jedynie fundament pracy zawodowej. Na szczęście szkolenia i kursy podatkowe są powszechne, występują zarówno online, jak i stacjonarnie i znajdziemy je w każdym większym mieście w kraju.

Kurs operator wózka widłowego, operator maszyn – coraz więcej prac fizycznych jest aktualnie wykonywanych z użyciem rozmaitych maszyn. Jeśli chcemy zdobyć kompetencje w zakresie obsługi wózka widłowego bądź jako operator innej maszyny warto przyjrzeć się ofercie obejmującej kursy i szkolenia dla operatorów maszyn. Bardzo często realizowane są one weekendowo i już po kilku tygodniach pozwalają zyskać uprawnienia do rozpoczęcia pracy w nowym zawodzie.

Szkolenia copywriting – copywriter to stosunkowo młody zawód, częściowo pokrewny z dziennikarstwem, dlatego wiele osób po dziennikarstwie wybiera przebranżowienie w kierunku copywritingu. Copywriting to nic innego jak praca ze słowem i przygotowaniem treści, czy to artykułów merytorycznych czy artykułów opisujących produkty i usługi. Copywriting to również umiejętność konstruowania przekazów reklamowych, sloganów i haseł. Ze względu na znaczący wzrost znaczenia tzw. content marketingu jest to zawód cieszący się dużą popularnością. Podstawowe kursy copywritingu znajdziemy w cenie już kilkudziesięciu złotych, a wprowadzające kursy i szkolenia prowadzone na żywo poświęcone copywritingowi to koszt od 200 do około 500 złotych.

Podsumowanie

Zanim zdecydujemy się na wybrany kurs lub szkolenie warto zastanowić się nad naszymi zainteresowaniami i naturalnymi predyspozycjami. Nie warto kierować się tylko ceną kursu lub szkolenia, ale wybrać przede wszystkim dziedzinę, w której praca będzie dla nas interesująca i angażująca. Nie ma nic gorszego jak chodzenie do pracy, która nie sprawia nam przyjemności, dlatego jeśli zdecydowaliśmy się na zdobywanie nowych kompetencji czy przebranżowienie warto wybrać świadomie.

Shares: