Dom

Na co zwracać uwagę kupując krzesło do biurka dla dziecka i dorosłego?

Wybór krzesła do biurka jest jednym z ważniejszych, jako że może odpowiadać nie tylko za wygodę, ale też i zdrowie. To poważna inwestycja, dlatego trzeba się nad tym zastanowić. Jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka, a czym kierować się przy zakupie dla dorosłego?

Czy wybór krzesła do biurka ma znaczenie?

Ma i to ogromne. W dzisiejszych czasach zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe wiele czasu spędzają w postawie siedzącej, czy to ucząc się, czy pracując. To sprawia, że pojawia się większe obciążenie dla kręgosłupa, szyi, a także stawów biodrowych i nóg. Odpowiedni dobór krzesła do biurka, będzie mieć więc istotny wpływ na zachowaną postawę, a tym samym także na zdrowie. Na rynku meblarskim można znaleźć ich naprawdę wiele, warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zakupem. Komfortowe krzesła do biurka sprawdzisz też online (poczytaj na mildis.pl/krzeslo-do-biurka), przeglądając oferty sprawdzonych producentów ergonomicznych foteli.

Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych, wybór powinien być podyktowany kilkoma podstawowymi wytycznymi.

Jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka?

Dzieci, w odróżnieniu od osób dorosłych wciąż się rozwijają, także jeżeli chodzi o ich układ szkieletowy i stawowy. Dlatego zachowanie prawidłowej postawy przy biurku, jest bardzo ważne, aby w przyszłości nie nabawić się problemów z kręgosłupem, które potem ciężko będzie wyleczyć. Warto na samym wstępie sprawdzić, czy produkt posiada niezbędne atesty i czy przeszedł testy bezpieczeństwa.

Ergonomiczne krzesła dla dzieci powinny dawać podparcie w trzech punktach. Chodzi o to, że dziecko powinno siedzieć całymi pośladkami i w pełnej głębokości krzesła. Stopy muszą być umieszczone na podłodze, także w całości i nie należy zapomnieć o tym, że łokcie powinny opierać się na blacie.

Jakie cechy powinno mieć krzesło dla dziecka?

Dzieci wciąż rosną, dlatego istotne będzie, by krzesło było dostosowane do ich wzrostu, a regulacja wysokości się przyda. Ważne, aby przy tej okazji biurko też nie było zbyt duże, a blat powinien się znaleźć tak wysoko, aby dziecko siedząc na krześle, mogło opierać stopy na podłodze. Jeżeli nie może, warto wybrać krzesło z podnóżkiem.

Ważne jest też oparcie dla pleców, które powinno być odpowiednio wyprofilowane i dostosowane tak, by podpierało odcinek lędźwiowy. Przyda się, aby była możliwość regulacji, nie tylko wysokości, ale i głębokości siedziska. Można też pomyśleć o podkolanniku, czyli wsparciu dla kolan, by utrzymać kąt prosty w trakcie siedzenia.

Jakie krzesło do biurka wybrać dla osoby dorosłej?

W przypadku osób dorosłych, ich system kostny jest już w pełni rozwinięty, ale długie godziny spędzone przy pracy, mogą doprowadzić do pojawienia się dolegliwości bólowych, które utrudniają zarówno pracę, jak i życie codzienne. Powinno się więc tym bardziej zadbać o właściwą ergonomię, a współczesne fotele biurowe mają wiele przydatnych funkcjonalności.

Obok tak standardowych kwestii jak regulacja wysokości i głębokości siedziska, ważne też, by można było ustawić wysokość oparcia i podłokietników. Przyda się też mechanizm synchronicznego odchylania oparcia i siedziska, by można było je dostosować do wykonywanych ruchów. Warto pomyśleć o zagłówku, z możliwością ustawienia jego wysokości i kąta nachylenia. Dobrze zwrócić też uwagę na materiał wykonania, aby był wygodny oraz zapewniał wentylację.

Shares: