Dom

Miska wc z kołnierzem czy bez?

Trzeba przyznać, że pojawienie się na rynku misek WC bezkołnierzowych było pewnego rodzaju rewolucją w świecie wyposażenia łazienkowego. Modele te bowiem nie tylko odbiegają estetyką, formą od klasycznych stojących kompaktów, ale także i różnią się funkcjonalnością. Jeśli więc nadal zastanawiasz się miska wc z kołnierzem czy bez? A także czy zakup jej jest tak naprawdę opłacalny – nie czekaj i koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Miska WC bez kołnierza – zalety

Wiele osób wybór odpowiedniego sanitariatu pozostawia na samym końcu, z tego względu często jest to wybór dość przypadkowy. Najważniejszymi zakupami zdaje się bowiem komfortowy prysznic i ciekawe płytki czy ładne meble. To jednak dobrze dobrana miska WC odpowiada za komfort użytkowania łazienki, chociaż tak często jest niedoceniana. Na rynku modeli misek WC jest bardzo dużo. Wręcz chcąc wybrać idealna, można z łatwością pogubić się w gąszczu ofert. Z tego względu zawsze warto jest postawić na model, który pochodzi od dobrego i sprawdzonego producenta. Taki, który ma dobre opinie fachowców, ale i użytkowników.

Dobra miska WC jest wygodna, pasuje pod względem estetyki do danej aranżacji, a także i jest bezproblemowa podczas czyszczenia i bezpieczna. Zatem miska WC z kołnierzem czy bez niego? Eksperci obecnie polecają miski WC bez kołnierza. Dlaczego? Otóż właśnie dzięki temu, że nie posiadają kołnierza wewnętrznego, nie mają miejsc/zakamarków, w których mogą gromadzić się drobnoustroje, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Poza tym spłukiwanie miski WC bez kołnierza jest bardziej efektywne i możliwe przy użyciu mniejszej ilości wody. Nowoczesne modele misek posiadają możliwość spłukiwania 3,5 lub 6 litrów wody. W przypadku klasycznych misek jest to tylko jedna opcja spłukiwania lub w przypadku przycisków dwudzielnych 4/6, czyli wody zużywa się znacznie więcej.

wyposażenie łazienki

Miska WC z kołnierzem czy bez? Porównanie cen

Wiele osób, które wybiera sanitariat kieruje się ceną. Oczywiście jest to ważny element i determinant zakupu, szczególnie wtedy, gdy mamy dosyć ograniczony budżet. Czy zatem tańsza jest miska WC z kołnierzem czy bez? Tak naprawdę nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od producenta, od danej serii czy modelu. Dla niektórych osób zaskakujące może być to, że niektóre miski WC, które mają kołnierz są droższe od tych bez kołnierza.

Zastanawiając się nad pytaniem: czy lepiej wybrać miskę WC z kołnierzem czy bez? Uważamy, że lepiej jest postawić na model Rimless, czyli bezkołnierzowy. Tego typu miska jest przede wszystkim bardziej bezproblemowa podczas czyszczenia. Poza tym jest bardziej higieniczna. Sam brak kołnierza ma też wpływ na jej estetykę. Modele te prezentują się bardziej nowocześnie. Te, które polecane są przez ekspertów, pochodzą od takich producentów jak: Roca, Geberit, Villeroy&Boch czy Deante. Niektóre z nich posiadają dodatkową, specjalną powłokę ochronną, która sprawia, że zanieczyszczenia nie pozostają na powierzchni ceramiki, a spływają razem z wodą.

Miska bez kołnierza w jakim kolorze?

Na rynku znajdują się obecnie nie tylko miski WC w kolorze białym. Coraz większą popularnością cieszą się miski szare czy czarne. Te elementy ceramiki sanitarnej z pewnością będą ciekawie prezentowały się w łazienkowych wnętrzach, w których taka kolorystyka już jest. Niektórzy producenci posiadają całe serie, które składają się właśnie z miski WC, umywalki i wanny. Niestety na rynku dostępne są także miski, które wykonane są ze słabej jakości materiałów. W rezultacie czego warstwa wierzchnia z kolorem blaknie, wyciera się i wygląda mało estetycznie.

Dlatego też przed zakupem warto sprawdzić jest opinie na temat miski, a także zapoznać się ze specyfiką parametrów technicznych, materiałem itp.

Shares: