Dom

Farby Śnieżka – bogaty wybór produktów najwyższej jakości

Każda przestrzeń od czasu do czasu wymaga odświeżenia. Dotyczy to przede wszystkim ścian i sufitu, które powinny być regularnie malowane na nowo. Wraz z upływem czasu i użytkowaniem wnętrz, kolory blakną i ulegają zabrudzeniom. Szczególnie, jeśli mieszkamy z dziećmi lub zwierzętami.

Kiedy przychodzi czas na malowanie, warto wybrać farby dobrej jakości. Takie, z którymi będzie się dało łatwo pracować, będą miały dobre krycie oraz przyczepność, a także trwałość. Takimi farbami są niewątpliwie produkty marki Śnieżka.

Farby Śnieżka – nie tylko do użytku wewnętrznego

Wśród bogatej oferty farb znajdziemy również te gruntujące, przeznaczone do stosowania na powierzchniach znajdujących się na dworze. Należą do nich m.in produkty z serii Śnieżka na dach. Są one przeznaczone do malowania metalowych, stalowych i ocynkowanych powierzchni. Dzięki użyciu produktów z tej serii możemy zabezpieczać przed korozją dachy, rynny, parapety, czy też ogrodzenia. Trzeba jednak pamiętać, że pełne właściwości antykorozyjne uzyskamy dopiero w momencie pokrycia farby gruntującej farbą poliwinylową z tej samej serii. Niewątpliwie farby Śnieżka to doskonały wybór w momencie, w którym chcemy zagruntować metalową powłokę. Wybierając serię Śnieżka na dach, uzyskamy elastyczną powłokę o matowym wykończeniu, która doskonale będzie się przyczepiać do podłoża.

Doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi

Śnieżka farby to niezwykle szeroka gama produktów o różnorodnych właściwościach. Znajdziemy wśród nich m.in lateksowe, plamoodporne farby, które mogą zostać szczególnie polecone rodzinom z małymi dziećmi. Dzięki wyjątkowej formule farby plamoodporne są odporne na mycie i szorowanie. Pozwala to na stosunkowo łatwe usuwanie z nich różnego rodzaju zabrudzeń. Jeżeli więc szukamy farby, którą będziemy mogli pomalować pokój naszego malucha, to tego typu produkty będą idealnym rozwiązaniem. Oprócz dziecięcych pokoi, plamoodporne farby idealnie sprawdzają się również w kuchni.

Farby Śnieżka – bogaty wybór produktów najwyższej jakości

Właściwości ochronne i dekoracyjne

Przeglądając farby Śnieżka, możemy się natknąć również na produkty bardziej specjalistyczne niż standardowe farby do zastosowania wewnętrznego. Na przykład w sklepie internetowym viverto.pl możemy znaleźć emalie chlorokauczukowe. Czym charakteryzują się produkty tego typu? Zacznijmy od tego, że przeznaczone są do malowania powierzchni żeliwnych i stalowych.

Po pokryciu powierzchni emalią chlorokauczukową, stanie się ona bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych, uderzenia oraz zarysowania. Dodatkowo, pokryta emalią powierzchnia zyska bardzo ładną powłokę, która będzie mogła pełnić funkcję dekoracyjną.

SUPERMAL® Emalia chlorokauczukowa polecana jest m.in do malowania ogrodzeń, balustrad, konstrukcji budowlanych oraz urządzeń mechanicznych. Co istotne w przypadku produktów tego typu – należy dokładnie przeczytać instrukcję związaną z używaniem emalii. Dotyczy to szczególnie fragmentu mówiącego o odstępie czasu, jaki powinien być zachowany pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw. W przeciwnym wypadku może się okazać, że emalia pomarszczy się i będzie nieestetycznie wyglądać.

Shares: