Dom

Domowa aranżacja – wykorzystujemy kolorowe poszewki na poduszki

Nie potrzeba dużego budżetu, by zmienić domową aranżację. Niewielkie zmiany potrafią dać wielkie efekty. Jeśli szukamy sposobu na odświeżenie wystroju, nadanie mu zupełnie odmiennego tonu lub sprawienie, by stare i mało atrakcyjne elementy wyposażenia przestały szpecić, postawmy na kolorowe poszewki na poduszki.

Dobierzmy również poduszki – w różnych kształtach, rozmiarach, wzorach i deseniach. Dzięki temu można uzyskać naprawdę wyjątkowe efekty!

Kolory i wzory – na co postawić?

W dowolnej aranżacji sprawdzą się kontrasty. W salonie, w której znajduje się granatowa kanapa, postawmy na poduszki musztardowe lub pomarańczowe. Do szarości można dobrać odcienie różowe, zielone, niebieskie, choć nie tylko. Dziś trendy wnętrzarskie dają szansę na najbardziej nieoczywiste połączenia.

Jak nie trafić w kicz? Najlepiej w sklepie porównać ze sobą rozmaite tkaniny, nie tylko pod względem kolorystyki, ale i faktur oraz wzorów. Jeśli jest taka możliwość, warto zamówić bądź wypożyczyć próbniki tkanin, dzięki czemu uda się je zestawić z kanapą lub innym meblem w domu, na którym będą ułożone poduszki opatrzone poszewkami.

O ile kolory warto dobierać na zasadzie kontrastów, o tyle z wzorami należy postępować nieco ostrożniej. Marynarskie akcenty tuż obok cukierkowych kwiatów raczej się nie sprawdzą. Wskazówką może być połączenie wybranego wzroku z poszewką gładką, ale w kolorze, który prezentują elementy umieszczone na pozostałych poduszkach. Marynarski wzór utrzymany w klasycznych odcieniach granatu, a do tego gładka poszewka w barwie granatowej. Ten system dobierania wzorów i kolorów zawsze się sprawdza.

Niekoniecznie bawełniana

Poduszki, które mają za zadanie urozmaicać lub podkreślać aranżację, mogą być nie tylko wzorzyste, jak te proponowane przez sklep Dekoori.pl. Ciekawym rozwiązaniem jest wybieranie pośród różnego rodzaju materiałów.

Poszewki pluszowe, miękkie i puszyste dodają uroku salonowi lub sypialni. Sprzyjają tworzeniu przytulnej atmosfery we wnętrzu. Te z długim włosem oraz futrzane również są niezwykle miękkie i dekoracyjne. Jednokolorowe, ale opatrzone błyszczącymi elementami dodają blasku, wpisują się w klimat glamour.

Poszewka z materiału przypominającego aksamit, z pikowaniem lub delikatnymi frędzelkami w kontrastowej barwie, nadaje elegancji i stonowanej estetyki. Możliwości jest naprawdę wiele!

Spójność i harmonia

Choć mówimy o walorach dekoracyjnych poszewek, musimy wiedzieć, że będą się one rzucać w oczy. Te kontrastowe i o nietypowych wzorach zostaną od razu dostrzeżone. Aby efekt był ciekawy i estetyczny, poduszki wraz z poszewkami muszą korelować z pozostałymi elementami wystroju. Spójność i harmonia to podstawa w tworzeniu przyjaznych i oryginalnych aranżacji wnętrz.

Rynek udostępnia nam poszewki w tak dużej gamie wykonań, że znalezienie tych, które trafią w gust i chwycą za serce, nie jest trudne. Inspiracji można szukać wszędzie, ale najważniejsze jest, aby przy wyborze poszewek kierować się wystrojem całego pomieszczenia.

Shares: