Dom

Meble ze stali – w firmie i w domu

Meble stalowe zazwyczaj kojarzymy z takimi miejscami jak magazyny, szatnie, archiwa, hurtownie, warsztaty, banki czy sekretariaty – i rzeczywiście to głównie tam stanowią one jeden z głównych elementów wyposażenia przestrzeni użytkowej. Współczesny design – w dużej mierze minimalistyczny i funkcjonalny – wprowadził tego rodzaju meble również do domów. Meble metalowe stają się coraz popularniejsze. Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup takich mebli?

Meble stalowe – liczy się jakość

Meble ze stali wyróżniają się ponadstandardową wytrzymałością, stabilnością i odpornością na uszkodzenia czy na korozję, dlatego wyposaża się w nie miejsca, w których przechowywane są m.in. materiały wymagające szczególnego traktowania – np. dokumenty, klucze, substancje niebezpieczne, ale również narzędzia, czy duże ilości ciężkiego towaru itp.

Aby meble stalowe, takie jak szafy i szafki, skrytki, sejfy czy regały, spełniały należycie swoje funkcje, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakich mebli potrzebujemy i wybrać te, które najbardziej spełniają nasze oczekiwania. 

Oczywiście w przypadku mebli nabywanych przez firmy czy instytucje najważniejsze będą względy techniczne i wymagania ściśle związane z charakterem prowadzonej działalności, jeśli natomiast nabywamy meble metalowe na własny użytek, istotne znaczenie będą miały również kwestie estetyczne. 

FX Meble – producent specjalistycznych mebli stalowych – oferuje wszelkiego rodzaju meble, w tym: biurowe, sportowe, szkolne, szpitalne, warsztatowe, biblioteczne, garażowe, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych miejscach, w tym – niektóre z nich (np. regały, szafy i szafki) – także w domach.

Wszystkie meble marki FX Meble wykonane są ze stali najlepszej jakości i z dbałością o każdy szczegół, dlatego są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Dzięki nim można efektywnie zagospodarować przestrzeń i w pracy, i w domu, będąc jednocześnie pewnym, że znajdujące się w nich dokumenty czy inne przedmioty, są odpowiednio zabezpieczone. 

Stylowe i uniwersalne

Takie właśnie są meble ze stali – stylowe i uniwersalne. To m.in. szafy metalowe, szafki oraz regały. FX Meble proponuje różne rodzaje i rozmiary tego typu mebli. Są to np. regały stelażowe, które są niezbędnym wyposażeniem warsztatów i magazynów, ale również przestrzeni biurowych. Spełnią swoje zadania także w mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym. 

Regały charakteryzują się nie tylko różnymi rozmiarami, ale także zmienną maksymalną wytrzymałością na obciążenia. Najbardziej uniwersalne są regały RMM i RPG, natomiast regały RWW, których nośność sięga nawet 2500 kg i które można łączyć w segmenty, są nieodzownym elementem wyposażenia dużych zakładów produkcyjnych, magazynów czy hurtowni.

Shares: