Turystyka

Kameralna Toskania – idealne miejsce na romantyczny weekend we dwoje

Toskania to malownicza kraina Włoch, położona w Apeninach Północnych, nad morzem Tyrreńskim i Liguryjskim. To idealne miejsce na romantyczny wyjazd we dwoje. W Toskanii pełno jest urokliwych miasteczek, wspaniałych winnic oraz wyjątkowych krajobrazów.

Zastanawiając się, gdzie na weekend we dwoje wybrać się z drugą połówką, warto rozważyć wyjazd do malowniczej Toskanii. Wspólny wyjazd do Włoch świetnie sprawdzi się dla wszystkich miłośników słonecznej Italii. Co więcej, linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, dlatego warto śledzić ich ofertę na bieżąco.

Romantyczna Florencja dla dwojga

Florencja to stolica Toskanii i obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty odwiedzającego Włochy. Miasto, ściśle związane z wyjątkową twórczością Dantego Alighieri i Michała Anioła, oferuje bowiem wczasowiczom liczne atrakcje i miejsca, gdzie można przyjemnie spędzić czas we dwoje. Jednym z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych miejsc we Florencji jest zabytkowa Santa Maria del Fiore. Budowa katedry trwała blisko 150 lat. U szczytu świątyni znajduje się olbrzymia kopuła, skąd rozciąga się malowniczy widok na wiecznie żywe miasto. W niedalekiej odległości od budowli można podziwiać Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni czy słynny Dom Dantego – Casa di Dante. Z kolei centrum miasta zachwyca przepięknym pałacem Palazzo Vecchio, niegdyś siedzibą florenckiej republiki. We Florencji znajdą coś dla siebie również miłośnicy sztuki. Galeria Ufizzi to jedno z najstarszych muzeów w całej Europie. W zbiorach obiektu przeważają dzieła flamandzkich i włoskich artystów, takich jak: Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Sandro Botticelli, Lorenzo Monaco, Simone Martini, Piero della Francesca.

Atrakcje w Pizie

Piza to malownicze miasto Toskanii, usytuowane nad rzeką rzeki Arno. To jedno z najbardziej znanych i popularnych włoskich miast, głównie ze względu jego największą atrakcję, czyli Krzywą Wieżę. Jest ona symbolem Toskanii. Krzywa wieża w Pizie to również jedna z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych budowli na całym świecie, którą co roku odwiedzają miliony turystów. W miejscowości znajduje się również wiele innych ciekawych obiektów, które warto zobaczyć, spędzając weekend w Toskanii, jak: kościół Santa Maria della Spina, Museo Nazionale di San Matteo czy Museo Nazionale di Palazzo Reale, czyli muzeum poświęcone rodzinom, które w przeszłości rządziły miastem i jego mieszkańcami.

Gorące źródła w Toskanii

Idealny miejscem, aby spędzić romantyczny weekend we dwoje w Toskanii, są gorące źródła, które znajdują się, np. w urokliwym miasteczku o nazwie Bagni San Filippo. Jest ono usytuowane u podnóża wygasłego wulkanu Monte Amiata, w odległości około 30 kilometrów od Pienzy. Przez pobliski las płynie rzeka, do której wpływa geotermalna (gorąca) woda, tworząc tym samym kaskadę Fosso Bianco z basenami, gdzie można zażywać, zupełnie bezpłatnie, zdrowych, relaksujących kąpieli. To doskonałe miejsce do odpoczynku i miłego spędzenia czasu we dwoje.

Shares: