Uroda

Jaki specyfik do golenia brody wybrać?

Golenie jest swego rodzaju sztuką. Wbrew pozorom to zadanie nie jest wcale łatwe. Pomimo tego, że mężczyźni golą się często, a nawet codziennie, to nadal wielu z nich popełnia duże błędy. Niestety wiąże się to z podrażnieniem skóry, a także tworzeniem się krost. Dlatego duże znaczenie ma nie tylko czym się golimy, ale również, jakich kosmetyków używamy. Tutaj niezastąpione wydaje się mydło do golenia. Mydło do golenia jest najważniejsze Niewątpliwie absolutnym must have jest niewątpliwie mydło do golenia, które świetnie sprawdzi się zarówno podczas golenia brzytwą, jak i jednorazową maszynką. Warto zwrócić uwagę, że przy goleniu kluczowe jest odpowiednie zmiękczenie zarostu, co ma szczególnie duże znaczenie u mężczyzn z ciemnym, grubym zarostem. Męskie mydło do golenia zarostu zapobiega także skaleczeniom. Niweluje również problem wrastających włosków, z którym boryka wielu mężczyzn. Mydło do golenia niewątpliwie wyróżnia się świetnym składem. Dzięki użyciu naturalnych składników ten kosmetyków polecany jest również do bardzo wrażliwej skóry. Ponadto wyróżnia się pięknym zapachem, który może mieć łagodną lub ostrą nutę i śmiało zastąpi wodę kolońską. Można zdecydować się również na linię bezzapachową, w ten sposób feromony nie są zakłócane przez intensywną woń. Niezależnie czy chcemy zgolić kilkudniowy zarost czy też brodę, to męskie mydło do golenia zarostu …

Golenie jest swego rodzaju sztuką. Wbrew pozorom to zadanie nie jest wcale łatwe. Pomimo tego, że mężczyźni golą się często, a nawet codziennie, to nadal wielu z nich popełnia duże błędy. Niestety wiąże się to z podrażnieniem skóry, a także tworzeniem się krost. Dlatego duże znaczenie ma nie tylko czym się golimy, ale również, jakich kosmetyków używamy. Tutaj niezastąpione wydaje się mydło do golenia.

Mydło do golenia jest najważniejsze

Niewątpliwie absolutnym must have jest niewątpliwie mydło do golenia, które świetnie sprawdzi się zarówno podczas golenia brzytwą, jak i jednorazową maszynką. Warto zwrócić uwagę, że przy goleniu kluczowe jest odpowiednie zmiękczenie zarostu, co ma szczególnie duże znaczenie u mężczyzn z ciemnym, grubym zarostem. Męskie mydło do golenia zarostu zapobiega także skaleczeniom. Niweluje również problem wrastających włosków, z którym boryka wielu mężczyzn. Mydło do golenia niewątpliwie wyróżnia się świetnym składem. Dzięki użyciu naturalnych składników ten kosmetyków polecany jest również do bardzo wrażliwej skóry. Ponadto wyróżnia się pięknym zapachem, który może mieć łagodną lub ostrą nutę i śmiało zastąpi wodę kolońską. Można zdecydować się również na linię bezzapachową, w ten sposób feromony nie są zakłócane przez intensywną woń. Niezależnie czy chcemy zgolić kilkudniowy zarost czy też brodę, to męskie mydło do golenia zarostu sprawdzi się najlepiej.

Pianka do golenia – czy to dobry wybór?

Często mężczyźni stosują piankę do golenia. Wystarczy tylko nacisnąć atomizer i pianka niemal rośnie w oczach. Jednak w przeciwieństwie do mydła do golenia jest mniej wydajna. Pomimo tego, że aplikacja wydaje się banalnie prosta i nie trzeba poświęcać na nią dużo czasu, to pianka nie przylega do skóry, przez co słabo zmiękcza zarost. Oczywiście sprawdzi się dla mężczyzn, którzy mają delikatny i niezbyt gęsty zarost, jednak dla tych z grubym, to już niekoniecznie dobry wybór.

Old school czy nowoczesność?

Warto jeszcze porównać samą formę aplikacji pianki oraz męskiego mydła do golenia zarostu. Zwolennicy pianek podkreślają szybkość aplikacji. Wystarczy tylko wycisnąć i już można nałożyć na brodę. Mydło do golenia wymaga więcej wysiłku w uzyskaniu odpowiedniej konsystencji. Jednak wystarczy kilkakrotnie energicznie wymieszać mydło w tyglu. Najlepiej do tego celu sprawdzi się pędzel z naturalnym włosiem, np. z borsuka. Już po kilka razach można osiągnąć wprawę i cały proces wyrabiania piany z mydła trwa krócej. Obecnie można zauważyć, że old schoolowe męskie mydło do golenia zarostu zyskuje coraz więcej zwolenników, wszak jest bardzo uniwersalne.

Krem do golenia – czy to relikt przeszłości?

Jeszcze nim pojawiły się pianki do golenia czy też żele dużą popularnością cieszyły się kremy do golenia. Obecnie kremy do golenia można powoli uznać za relikt przeszłości, jednak wciąż niektórzy mężczyźni wybierają ten produkt. Pomimo tego, że jest bardzo tani, jest zazwyczaj bardzo wysokiej jakości. Jest on przyjazny skórze i sprawdzi się podczas golenia maszynką czy też brzytwą. Ten produkt można nakładać rękami. Dzięki temu aplikacja jest banalnie prosta i nie trzeba nawet używać pędzla. Nie wymaga także dodawania wody podczas wyrabiania piany. Oczywiście tutaj duże znaczenie mają składniki. Zatem najlepiej wybierać produkty bogate w substancje nawilżające i odżywcze oraz glicerynę. Oczywiście krem kremowi nierówny, dlatego lepiej wybierać te od renomowanych producentów, które są droższe jednak delikatniejsze dla skóry i bardziej wydajne.

Jaki więc kosmetyk do golenia brody wybrać? Otóż tutaj odpowiedź wydaje się banalnie prosta. Najbardziej uniwersalne wydaje się być mydło do golenia. Przede wszystkim sprawdzi się ono do każdego typu zarostu, niezależnie od długości i gęstości. Piana doskonale trzyma się skóry. Dzięki temu golenie jest bardzo proste. Na powierzchni skóry tworzy się swego rodzaju bariera ochronna, co zapobiega skaleczeniom, a także tworzeniu się podrażnień. Pewną niedogodnością na pierwszy rzut oka może wydawać się rozrobienie mydła. Jednak to tylko pozory. Warto zatem spróbować, gdyż jest to nieskomplikowany proces. Również dobrym produktem wydaje się być krem do golenia, gdyż świetnie nawilża skórę, jednak nie sprawdzi się przy bardzo grubym zaroście. Najgorsza niewątpliwie jest pianka, gdyż bardzo często powoduje podrażnienia i jest pełna niskiej jakości składników.

Shares: