Aparaty ortodontyczne – czy stanowią przeszkodę w wybielaniu zębów?

Piękne i zadbane uzębienie to marzenie każdej kobiety i każdego mężczyzny. Białe i proste zęby zwiększają bowiem atrakcyjność człowieka i przyciągają pozytywną uwagę innych ludzi. Dla poprawy wyglądu zębów stosowane są różnorodne zabiegi i narzędzia, takie jak aparaty ortodontyczne czy metody wybielające.

Piękne i zadbane uzębienie to marzenie każdej kobiety i każdego mężczyzny. Białe i proste zęby zwiększają bowiem atrakcyjność człowieka i przyciągają pozytywną uwagę innych ludzi. Dla poprawy wyglądu zębów stosowane są różnorodne zabiegi i narzędzia, takie jak aparaty ortodontyczne czy metody wybielające. Czy jednak te dwa sposoby na piękne uzębienie się nie wykluczają? Jak wygląda wybielanie zębów z aparatem ortodontycznym? Odpowiadamy! 

Wybielanie zębów a aparat ortodontyczny – kiedy najlepiej wykonać zabieg? 

W związku z założeniem aparatu ortodontycznego często pojawiają się pytania dotyczące możliwości wybielania zębów. Ogólnie rzecz biorąc, proces wybielania zębów można przeprowadzić na każdym etapie noszenia aparatu, ale każdy stomatolog Kraków, w Warszawie i innym mieście zaleca wykonywanie wybielania raczej przed założeniem lub po ściągnięciu aparatu niż w trakcie jego noszenia – nie jest to niemożliwe, ale wymaga znacznie większych komplikacji i może okazać się mniej skuteczne. Przed wykonaniem zabiegu wybielania warto też indywidualnie skonsultować się z lekarzem w kwestii przeciwwskazań do wybielania konkretnymi metodami. Warto zaznaczyć, że wybielania nie można wykonać u dzieci poniżej 18. roku życia. 

pexels-ivan-babydov-7787976.jpg

Wybielanie zębów – przed założeniem czy po zdjęciu aparatu ortodontycznego?

Na wybielanie zębów Kraków, w Warszawie i każdym innym mieście w Polsce najlepiej zdecydować się już po zdjęciu aparatu ortodontycznego. W tej sytuacji warto jednak odczekać co najmniej cztery tygodnie, gdyż po korekcji ortodontycznej zęby są szczególnie wrażliwe na wszelkie ingerencje. Przed wybielaniem należy również wykonać leczenie powstałych ubytków i odwapnień na powierzchni szkliwa. Dopiero na wyleczonych i wyprostowanych zębach można przeprowadzić wybielanie jedną z najpopularniejszych metod – nakładkową lub laserową. Proces wybielania można również wykonać zanim pacjent zdecyduje się na aparaty ortodontyczne Kraków lub w innym gabinecie ortodontycznym. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z tym, że aparat ortodontyczny może znacznie utrudniać dbanie o właściwą higienę zębów. Oznacza to więc, że w trakcie leczenia ortodontycznego, które zazwyczaj trwa od kilku miesięcy do nawet trzech lat, efekt wybielania może osłabnąć, a zabieg trzeba będzie powtórzyć. Może się również okazać, że preparat wybielający nie dotrze do wszystkich zakamarków uzębienia, czego skutkiem będzie nierównomierne wybielenie. W przypadku wybielania zębów przed założeniem aparatu ortodontycznego warto wykonać zabieg odpowiednio wcześniej, by uniknąć przykrych niespodzianek po zakończeniu leczenia. 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij