Uroda

Aparaty ortodontyczne – czy stanowią przeszkodę w wybielaniu zębów?

Piękne i zadbane uzębienie to marzenie każdej kobiety i każdego mężczyzny. Białe i proste zęby zwiększają bowiem atrakcyjność człowieka i przyciągają pozytywną uwagę innych ludzi. Dla poprawy wyglądu zębów stosowane są różnorodne zabiegi i narzędzia, takie jak aparaty ortodontyczne czy metody wybielające.

Piękne i zadbane uzębienie to marzenie każdej kobiety i każdego mężczyzny. Białe i proste zęby zwiększają bowiem atrakcyjność człowieka i przyciągają pozytywną uwagę innych ludzi. Dla poprawy wyglądu zębów stosowane są różnorodne zabiegi i narzędzia, takie jak aparaty ortodontyczne czy metody wybielające. Czy jednak te dwa sposoby na piękne uzębienie się nie wykluczają? Jak wygląda wybielanie zębów z aparatem ortodontycznym? Odpowiadamy! 

Wybielanie zębów a aparat ortodontyczny – kiedy najlepiej wykonać zabieg? 

W związku z założeniem aparatu ortodontycznego często pojawiają się pytania dotyczące możliwości wybielania zębów. Ogólnie rzecz biorąc, proces wybielania zębów można przeprowadzić na każdym etapie noszenia aparatu, ale każdy stomatolog Kraków, w Warszawie i innym mieście zaleca wykonywanie wybielania raczej przed założeniem lub po ściągnięciu aparatu niż w trakcie jego noszenia – nie jest to niemożliwe, ale wymaga znacznie większych komplikacji i może okazać się mniej skuteczne. Przed wykonaniem zabiegu wybielania warto też indywidualnie skonsultować się z lekarzem w kwestii przeciwwskazań do wybielania konkretnymi metodami. Warto zaznaczyć, że wybielania nie można wykonać u dzieci poniżej 18. roku życia. 

pexels-ivan-babydov-7787976.jpg

Wybielanie zębów – przed założeniem czy po zdjęciu aparatu ortodontycznego?

Na wybielanie zębów Kraków, w Warszawie i każdym innym mieście w Polsce najlepiej zdecydować się już po zdjęciu aparatu ortodontycznego. W tej sytuacji warto jednak odczekać co najmniej cztery tygodnie, gdyż po korekcji ortodontycznej zęby są szczególnie wrażliwe na wszelkie ingerencje. Przed wybielaniem należy również wykonać leczenie powstałych ubytków i odwapnień na powierzchni szkliwa. Dopiero na wyleczonych i wyprostowanych zębach można przeprowadzić wybielanie jedną z najpopularniejszych metod – nakładkową lub laserową. Proces wybielania można również wykonać zanim pacjent zdecyduje się na aparaty ortodontyczne Kraków lub w innym gabinecie ortodontycznym. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z tym, że aparat ortodontyczny może znacznie utrudniać dbanie o właściwą higienę zębów. Oznacza to więc, że w trakcie leczenia ortodontycznego, które zazwyczaj trwa od kilku miesięcy do nawet trzech lat, efekt wybielania może osłabnąć, a zabieg trzeba będzie powtórzyć. Może się również okazać, że preparat wybielający nie dotrze do wszystkich zakamarków uzębienia, czego skutkiem będzie nierównomierne wybielenie. W przypadku wybielania zębów przed założeniem aparatu ortodontycznego warto wykonać zabieg odpowiednio wcześniej, by uniknąć przykrych niespodzianek po zakończeniu leczenia. 

Shares: