Jaką firmę faktoringową wybrać? Odpowiedź na przykładzie Bibby Financial Services

Na zadane w tytule pytanie odpowiedzieć muszą sobie wszyscy zainteresowani skorzystaniem z usługi faktoringu. Jest ono jak najbardziej zasadne, gdyż w obecnych czasach kryzysu zatory płatnicze stanowią smutną codzienność. Faktoring stał się więc koniecznością, a dokonanie trafnego wyboru firmy finansującej w ogromnej mierze decyduje o sukcesie lub bankructwie. Jakiego więc faktora wybrać? W tym artykule – posługując się przykładem Bibby Financial Services, lidera w branży – precyzyjnie na to pytanie odpowiemy.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy faktoringowej?

Zacznijmy od tego, że na polskim rynku mamy do czynienia z szerokim wyborem najróżniejszych podmiotów oferujących usługi faktoringowe. Przedsiębiorca szukający zewnętrznego finansowania dla swojej działalności gospodarczej jest więc postawiony przed dylematem dokonania selekcji. Warto, aby była to przemyślana decyzja. Instytucja, z którą podejmie współpracę, mieć będzie bowiem wielki wpływ na bezpieczeństwo finansowe jego firmy.

Wysnuć z tego należy kilka wniosków. Faktor, na którego się zdecydujemy, powinien być instytucją odpowiedzialną i stabilną. Dobrze więc, żeby był niezależny i sprawdzony. Powinien mieć wieloletnie doświadczenie na polskim lub międzynarodowych rynkach. Nie bez znaczenia jest tu także opinia wiarygodnej i uczciwej marki, poparta pochlebnymi opiniami klientów. Najważniejszą kwestią jest jednak szeroka propozycja usług faktoringowych oraz umiejętność indywidualnego dopasowania ich do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa z danej branży. Każdy z wyżej wymienionych aspektów precyzyjnie przedstawimy w dalszej części artykułu.

Doświadczenie firmy faktoringowej – na przykładzie Bibby Financial Services

Przechodząc od razu do sedna – przewaga doświadczonej firmy faktoringowej, nad tą nową na rynku sprowadza się do faktu, że nie musi ona uczyć się na nowych klientach. Posiada bowiem rozbudowane know-how. Co więcej, jej pracownicy wiedzą z doświadczenia, jak precyzyjnie dopasować poszczególny typ faktoringu do danej firmy.

Dlatego też warto dowiedzieć się, od jakiego czasu konkretna firma faktoringowa działa na rynku. Przykładem marki o ugruntowanej pozycji jest Bibby Financial Services. Posiada ona ponad 35-letnie doświadczenie w zewnętrznym finansowaniu przedsiębiorstw. Wieloletnia bytność na rynku najlepiej świadczy o stabilności faktora. Warto więc brać to pod uwagę podczas procesu wyboru.

Opinie, statystyka i referencje firmy faktoringowej Bibby Financial Services

Kwestią idącą w parze z doświadczeniem firmy faktoringowej, są także opinie o niej. Internet daje szerokie możliwości wystawienia oceny za usługi, z których skorzystali klienci. Warto poświęcić chwilę i obejrzeć je zarówno w wyszukiwarce, jak i na mediach społecznościowych.

Dobra opinia powinna być poparta referencjami kontrahentów. Najlepiej jednak kiedy udowadnia ją twarda statystyka. Tak też jest w przypadku wspomnianego już faktoringu Bibby Financial Services. Według przeprowadzonych przez GfK badań, ze współpracy z tą marką zadowolonych jest 91% klientów. Z kolei 86% z nich poleciłoby jej usługi innym przedsiębiorcom.

Doświadczenie firmy faktoringowej we współpracy z daną branżą

Ważnym punktem, którym kierować się powinniśmy podczas wyboru faktora, jest jego specjalizacja we współpracy z przedsiębiorcami z konkretnej branży. Właściciele działalności często nie dostrzegają wagi tego zagadnienia. Popełniają błąd i decydują się na firmy finansujące, które nie dopasowują faktoringu do specyfiki klienta, ani nawet do konkretnej branży.

Tymczasem, w niektórych gałęziach gospodarki skuteczne finansowanie działalności realizowane być może tylko w oparciu o głębszą wiedzę i doświadczenie. Dobrym tego przykładem są branże TSL, gdzie niespodziewane problemy i zatory płatnicze są codziennością. Bibby Financial Services stanowi wzór dostawcy następujących typów usług:

  • faktoring z regresem,
  • faktoring bez regresu,
  • faktoring dla transportu,
  • faktoring eksportowy,
  • faktoring masowy,
  • faktoring dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Podsumowanie – jakość kontaktu z faktorem

Na koniec, już po sprawdzeniu specyfiki, doświadczenia oraz opinii o danym faktorze, możemy także przetestować jakość kontaktu z nim. Prócz wypełnienia formularza, możemy zadzwonić na infolinię lub do konkretnego oddziału. Warto zadawać pytania. Można dzięki nim nie tylko lepiej poznać zakres oferowanych nam usług, ale i samodzielnie wywnioskować jak wyglądać będzie współpraca.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij