Dom

Jak wybrać luksusowe jacuzzi?

Wanna z hydromasażem lub luksusowe jacuzzi zamontowane na świeżym powietrzu sprzyjają relaksowi z rodzina czy znajomymi. Co więcej, jacuzzi nie tylko świetnie zacieśnia stosunki międzyludzkie, ale także służy zdrowiu. Wzbogacenie swojego życia o hydroterapię może poprawić krążenie i pomóc w relaksacji i złagodzeniu stresu. Niektóre jacuzzi są nawet przystosowane do pływania stacjonarnego, w zależności od ich wielkości i głębokości. Tego rodzaju wanny z dobrym hydromasażem są świetne zarówno do ćwiczeń, jak i wypoczynku oraz SPA.

Luksusowe jacuzzi — czym kierować się podczas wyboru?

Zakup luksusowego jacuzzi do domu – czy to dla relaksu, rozrywki, ćwiczeń, spędzania czasu z rodziną – może wręcz zmienić Twoje życie! Ale tak jak w przypadku każdego zakupu za dużą kwotę, wybór odpowiedniego domowego SPA, dostosowanego do Twoich potrzeb, oznacza przesortowanie wielu opcji i sprawdzenie ich pod względem komfortu, efektywności, zawartości oraz dodatkowych ulepszeń. Zebraliśmy kilka wskazówek, które podpowiedzą Ci, czym kierować się podczas zakupu jacuzzi oraz na jakie elementy zwracać szczególną uwagę.

Na początku warto określić rozmiar wanny, która musi być dobrana do metrażu Twojego domu. Często luksusowe apartamenty z jacuzzi wyposażone są w ogromne wanny, jednak u Ciebie lepiej sprawdzą się znacznie mniejsze jacuzzi. Musisz tylko zdecydować czy interesujący Cię model ma pomieścić jedną osobę, dwie, czy całą rodzinę. Przytulna wanna może więc być zbudowaną dla dwojga lub być modelem przeznaczonym na imprezę. Wybór modelu o małej lub dużej pojemności to także bardzo ważna kwestia. Pamiętaj, że wielkość to także wydatki. Większa wanna będzie droższa w zakupie i utrzymaniu.

Jaki typ jacuzzi będzie najlepszy?

Kolejnym elementem jest typ wanny z hydromasażem. Bez wątpienia luksusowe jacuzzi są relaksujące i gwarantują spędzenie romantycznych chwil. Mogą także stać się ważnym elementem rehabilitacji fizycznej lub ćwiczeń o niewielkim wysiłkuWiele nowoczesnych wanien jacuzzi ma dłuższy kształt i może funkcjonować jako bieżnia pływacka do robienia okrążeń w miejscu. Jeśli kształt jest wystarczająco długi lub szeroki – okrągły, nieregularny lub prostokątny – wanna z hydromasażem doskonale nadaje się do fizjoterapii. Zapewnia opór podczas pływania lub utrzymywania siły mięśni oraz pewną pulsację strumienia, która wspomaga krążenie i zapobiega wystąpieniu napięcia mięśniowego lub je łagodzi.

Do rozważenia są również dwa rodzaje jacuzzi — naziemne lub domowe. Wiele jednostek naziemnych jest samodzielnych. To oznacza, że zawierają wszystkie pompy i połączenia potrzebne do ich uruchomienia. Niektóre modele naziemne są dostarczane bez wbudowanych komponentów i można je dostosować według potrzeb użytkownika za pomocą oddzielnych części. Renomowany sprzedawca pomoże Ci podjąć decyzje, co najlepiej sprawdzi się na Twoim podwórku, a więc przedstawi kilka opcji oraz poda cenę samego jacuzzi, ustali koszty montażu i ewentualnej konserwacji.

 

Shares: