Dom

Jak wybierać obrazy na płótnie? Przewodnik po motywach

Obrazy na płótnie będą wyjątkową ozdobą każdego salonu, pięknie prezentują się także w sypialni, za wezgłowiem łóżka. Coraz częściej zdobią kuchnie i łazienki. Obrazy wciąż kojarzą się nam z czymś drogim i niedostępnym. W końcu kiedyś namalowanie obrazu zajmowało tygodnie, a nawet miesiące i stać na nie było tylko najbogatszych. Teraz obrazy na płótnie są dużo łatwiej dostępne, jednak wciąż pozostaje w nich nutka ekskluzywności.

Obrazy drukowane na płótnie to wyjątkowa dekoracja, która jest bardziej trwała i robi dużo większe wrażenie niż plakat, a często jest w podobnej cenie. Można wybrać kadr z grafiki, ustalić poziomą lub pionową orientację, dobrać rozmiar obrazu do przestrzeni na której ma zawisnąć.

Przygotowaliśmy dla Was przegląd 5 najmodniejszych motywów ostatnich lat. To właśnie te wzory najczęściej zdobią Wasze sypialnie i salony.

1. Obrazy w góry

Górskie krajobrazy nigdy nie wyjdą z mody! Tatrzańskie hale zapierają dech w piersiach, nie tylko na żywo. Mogą też zachwycić gości w Twoim salonie. Obrazy na płótnie z motywami górskimi występują w różnych wariacjach kolorystycznych. Dobierz wzór do koloru wnętrza. Możesz wybrać ośnieżone górskie szczyty, stoki porośnięte zielonym lasem, surowe szare skały, lśniące w słońcu czerwone amerykańskie kaniony lub czarne jak smoła wulkany.

2. Obrazy z morzem

Miłośników morskich krajobrazów nie brakuje! Chętnie kupujemy obrazy na płótnie ze zdjęciami wybrzeża Bałtyku, jak i bardziej tropikalne plaże Indonezji, Hawajów czy Tajlandii. Dużą popularnością cieszą się także malowane pejzaże i ujęcia z lotu ptaka z rozbijającymi się o brzeg falami. Doskonale ozdobią nie tylko wnętrza w stylu marynistycznym.

3. Miejska dżungla i sielska wieś

Od zabytkowego mostu w Brooklynie, przez wąskie kamienne uliczki, po sięgające nieba drapacze chmur w Dubaju. Dzieła architektury często zdobią nasze ściany. Jedni wolą Tokio nocą i industrialne klimaty, inni romantyczne kamieniczki wybrzeża Cinque Terre lub żółte tramwaje sennie toczące się ulicami Lizbony. A Ty jaki wzór wybierasz?

4. Obrazy w rośliny

Kwiaty i rośliny – w doniczkach, wazonach, żywe, suszone i na ścianach! Obrazy z motywami botanicznymi zdobiły ściany już w starożytności! Nic dziwnego, lubimy być blisko natury. Przyroda relaksuje. W ofercie obrazów na płótnie znajdziecie motywy kwiatowe oraz rośliny. Szczególną popularnością cieszą się ostatnio obrazy w liście palm i motywy dżungli.

5. Błękit nieba i głębia kosmosu

Człowiek od zawsze zadzierał głowę i patrzył w niebo. Zachwycał się pięknem Księżyca i gwiazd, marzył przyglądając się zmieniającym się kształtom chmur. Obrazy z błękitnym niebem, zachodami słońca i odległymi galaktykami cieszą się wielką popularnością. Najbardziej zaraz po premierze kolejnej części Star Wars, Diuny albo po kolejnych międzygalaktycznych okryciach, kiedy przypominamy sobie, jak fascynujący potrafi być kosmos!

Pomysł na prezent – obrazy na płótnie

Abstrakcyjne motywy i czarno-białe zdjęcia często zdobią domy w stylu industrialnym. Grafiki z motywami roślinnymi zamawiane są przez osoby, które urządzają mieszkania w stylu rustykalnym lub retro. Obrazy na płótnie często stają się prezentem ślubnym lub urodzinowym. Mnogość motywów pozwala nie tylko dobrać je do wnętrza, ale także do własnych zainteresowań.

Shares: