Dom

Jak wprowadzić świąteczny klimat do swojej sypialni?

Odpowiednia aranżacja wnętrz pozwoli na wprowadzenie świątecznej atmosfery do każdego domu i mieszkania. Nawet jeżeli za oknem pogoda jest iście nie zimowa, a na stole brakuje tradycyjnego barszczu z uszkami, jeszcze nic straconego. Czasem wystarczy kilka drobnych dodatków, aby poczuć magię świąt. W tym artykule podpowiadamy jak wprowadzić świąteczny klimat do sypialni. Świąteczne poszewki na poduszki, ozdobne lampki, tematyczna pościel – po jakie elementy warto sięgnąć?

Prosto i efektownie

Świąteczna aranżacja nie wymaga wcale wielu dodatków. Najczęściej wystarczy kilka drobiazgów, które zrobią naprawdę ogromną różnicę. Doskonałym pomysłem są chociażby świąteczne poszewki na poduszki. W sklepach z tekstyliami można znaleźć różnorodne warianty i formaty takich poduszek. Najpopularniejsze modele posiadają wymiary 40×40, 45×45 oraz 50×50. Świąteczne poszewki wykonane są najczęściej z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów. Można je położyć na łóżku, na kanapie, na krześle albo na szerokim parapecie. W każdym miejscu będą wyglądały zachwycająco. Świąteczne modele występują nadto w różnorodnych kolorach, chociaż klienci sklepów najczęściej sięgają po te zielone, czerwone, złote albo srebrne, czyli nawiązujące do kolorystyki bożonarodzeniowej. Popularne są również te, pasujące do stylu danego wnętrza, czyli chociażby poduszki z napisami do nowoczesnych przestrzeni albo delikatnie beżowe wersje do stylu skandynawskiego. Do poszewek można zastosować różnorodne wypełnienie, które spowoduje, że będą one bardziej lub mniej miękkie, a zarazem będzie je można odpowiednio ułożyć, by dobrze się prezentowały.

Świąteczne bibeloty

Aranżując sypialnię na Boże Narodzenie warto postawić nie tylko na świąteczne poszewki na poduszki. Dobrym pomysłem mogą być również tematyczne bibeloty. Oryginalne świece, ceramiczne aniołki, renifery lub choinki, bombki na żyrandolu albo nocnej lampce, świąteczne stroiki – to wszystko zadba o wprowadzenie magii świąt do Twojej sypialni. Oczywiście nie można przesadzić z liczbą dodatków. Nie chodzi o to, by każda, najmniejsza, wolna przestrzeń posiadała swoją, świąteczną ozdobę. Najlepiej postawić na dwa, trzy, cztery drobiazgi – w zależności od rozmiarów sypialni. Można je ustawić na przykład na szafce nocnej, parapecie, komodzie albo toaletce. Dobrze też, jeżeli współgrają ze sobą stylistycznie, a zatem są wykonane z takiego samego materiału lub w podobnym stylu. Takie świąteczne bibeloty warto przechowywać razem z innymi świątecznymi akcentami, w tym świątecznymi poszewkami na poduszki, aby móc je szybko wyjąć przed nadejściem pierwszej gwiazdki. Do tego celu idealnie przydają się zamykane, chroniące przed kurzem pudła i kartony.

Światełka i lampki

Nikt nie wyobraża sobie również świąt Bożego Narodzenia bez odpowiednich światełek i lampek. Sięgając po świąteczne poszewki na poduszki oraz wszelkie, tematyczne drobiazgi, warto więc rozejrzeć się także za odpowiednim oświetleniem. Lampki dodają wnętrzu wiele ciepła i przytulności. A nadto szybko zmieniają jego charakter z tego, który znamy przez cały rok, na ten świąteczny. Takie lampki można opleść wokół karnisza, założyć na zagłówek łóżka albo przyczepić na drzwiach razem ze świątecznym stroikiem. W każdym wariancie będą wyglądały znakomicie. Polecamy modele o jasnej, ciepłej barwie światła. Wybierając dodatki do sypialni, w tym świąteczne poszewki na poduszki warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Dobrze, jeżeli poszewki można wygodnie prać i suszyć w suszarce. Wówczas bowiem łatwo przygotować je na kolejny, świąteczny sezon. Lampki z kolei nie powinny się zbyt szybko przepalać i wymagać wymiany. Chodzi bowiem o to, by były to gadżety uniwersalne, które można wykorzystać nie tylko jednego roku.

Shares: