Dom

Jak urządzić salon z jadalnią?

Współcześnie salon, jadalnia i kuchnia często tworzone są w jednym pomieszczeniu w formie otwartej przestrzeni. Aranżacja salonu z jadalnią to nie lada wyzwanie, ponieważ poszczególne elementy wystroju powinny do siebie pasować, a całość była funkcjonalna i harmonijna. Jak urządzić salon z jadalnią? Sprawdzamy.

Jak połączyć salon z jadalnią?

Współcześnie w mieszkaniach i domach z rynku pierwotnego salon najczęściej jest połączony z jadalnią, ponieważ otwarta przestrzeń jest uznawana za nowoczesne i wygodne rozwiązanie. Z kolei w starszych nieruchomościach, pochodzących z rynku wtórnego, w różny sposób tworzono te pomieszczenia. Właśnie dlatego osoby, którym zależy na stworzeniu jednej przestrzeni, łączącej salon z jadalnią, mogą zdecydować się na wyburzenie ściany działowej lub po prostu zupełnie inną aranżację wnętrza.

Jak ustawić meble w salonie z jadalnią?

Aranżując salon z jadalnią, warto rozdzielić optycznie oba pomieszczenia, chociaż jednocześnie powinny one tworzyć część wspólną. W jaki sposób to zrobić i jak urządzić duży salon z jadalnią? Pierwszym sposobem jest wykorzystanie dwóch innych materiałów o podobnej kolorystyce. Przykładowo w obu pomieszczeniach można położyć taką samą podłogę (na przykład parkiet lub panele winylowe), ale za to w salonie dodatkowo umieścić na posadzce dywan. Przestrzeń można podzielić także przy pomocy belek sufitowych, czy też przeszklonych drzwi. W sytuacji, gdy salon posiada wnękę, to właśnie w tym miejscu można stworzyć jadalnię.

Jak umeblować salon z jadalnią?

Wybierając meble do salonu z jadalnią, warto zadbać o to, aby całość była harmonijna i wspólna stylistycznie. Należy także pamiętać o aspektach praktycznych i funkcjonalności wnętrza.

Jaki stół wybrać?

Najważniejszym elementem salonu z jadalnią jest duży stół, przy którym cała rodzina może wspólnie jeść posiłki. W końcu to właśnie gotowanie i jedzenie to czynności, które bardzo zbliżają ludzi do siebie i umożliwiają im wspólne spędzanie czasu. Wybierając stół, warto zwrócić uwagę na jego wielkość oraz materiał, z które został wyprodukowany. Zdecydowanie najbardziej porządne i eleganckie są stoły z litego drewna, które cechują się wysoką jakością, doskonałą trwałością i stylowym wyglądem. Można zdecydować się także na stół rozkładany, który idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy na co dzień nieruchomość zamieszkują dwie lub trzy osoby, ale większy stół przydaje się na rodzinne spotkania lub imprezy ze znajomymi.

Jakie krzesła do jadalni?

Krzesła powinny być stylistycznie dopasowane do stołu lub też do kanapy znajdującej się w salonie. Można postawić na krzesła w stylu glamour, loftowym lub klasycznym. Na rynku dostępny jest szeroki wybór krzeseł drewnianych oraz tapicerowanych.

Jaką urządzić część w salonie?

Część wypoczynkowa, a więc ta znajdująca się w salonie, powinna być przestronna i wygodna. Najlepiej wstawić tam dużą kanapę, na przykład w kształcie litery L. Można postawić na mebel tapicerowany lub skórzany. Do tego świetnie sprawdzi się elegancki drewniany stolik kawowy. Dobrym rozwiązaniem jest wybór podobnego stołu w jadalni i stolika kawowego. W salonie nie może zabraknąć także komody i telewizora. Osoby, które nie oglądają telewizji, w tym miejscu mogą wstawić na przykład elegancki kominek elektryczny.

 

Shares: