Dom

Jak urządzić prestiżowy gabinet za niewielkie pieniądze?

Prowadząc firmę i przyjmując potencjalnych klientów, czy też kontrahentów warto posiadać swój gabinet. Wszak tworzy on prestiż i podkreśla profesjonalizm. Jednak wiele osób obawia się, że urządzenie gabinetu jest stosunkowo drogie. Nic bardziej mylnego. Otóż udzielimy Wam kilku wskazówek, jak urządzić prestiżowy gabinet za niewielkie pieniądze. Już teraz zdradzimy, że ramki na zdjęcia są idealnym dodatkiem.

Wybór mebli ma znaczenie

Każdy gabinet powinien być wyposażony w odpowiednie meble. Tutaj świetnie prezentują się meblościanki wykonane z naturalnego drewna, które tworzą prestiż i jednocześnie są niezwykle efektowne oraz eleganckie. Ale są też drogie. Dlatego świetną alternatywą są meble wykonane z płyty meblowej, które świetnie imitują naturalne drewno. Można tutaj postawić na modele w kolorze wenge, bądź też w klasycznym odcieniu brązu. Koniecznie należy zwrócić uwagę, aby meble były także funkcjonalne. Powinny posiadać półki i szuflady, które pomieszczą ważne dokumenty, czy choćby faktury, gdyż ich usystematyzowanie będzie łatwiejsze. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest biurko. Tutaj również zamiast płacić za modele z drewna możecie wybrać takie imitujące ten materiał. Pamiętajcie, aby doskonale pasowały do mebli, tworząc monochromatyczne połączenie.

Krzesło, ale tylko biurowe

Również warto zwrócić uwagę na krzesło. Absolutnie nie należy decydować się na modele w stylu skandynawskim, gdzie połączenie drewna i plastiku wpisuje się w minimalizm. Tutaj trzeba postawić na krzesło biurowe, które jest zdecydowanie wygodniejsze i jednocześnie odciąża kręgosłup. Możecie zdecydować się na modele, które dodatkowo posiadają ruchomy zagłówek, czy podparcia dla łokci. A co także ważne, to krzesła biurowe nie są bardzo drogie i możecie zakupić całkiem dobry model za około 300 zł. Jednocześnie macie pewność, że posłuży on Wam na lata. Skoro o siedzisku mowa, to oczywiście należy po przeciwnej stronie biurka umieścić także krzesło, a jeszcze lepiej dwa krzesła dla klientów. Tutaj sprawdzą się modele imitujące skórę naturalną o pikowanym fasonie, wszak prezentują się one elegancko i co ważne prestiżowo.

Odpowiedni wystrój okna i oświetlenie mają duże znaczenie

Pamiętajcie, że jeżeli chodzi o sam wystrój okien to powinien być on surowy. Zatem kolorowe zasłonki się nie sprawdzą, podobnie jak bardzo modne obecnie ekrany. Tutaj jedynym słusznym wyborem jest zamontowanie drewnianych żaluzji. Duże znaczenie ma oświetlenie. W tym przypadku powinno być ono stosunkowo chłodne. Absolutnie należy zrezygnować z dużych lamp wiszących, czy tym bardziej żyrandoli. Zdecydowanie lepiej postawić tutaj na podłużną lampę sufitową LED, a do mniejszego gabinetu – model o kształcie kwadratu. Oczywiście na biurku nie może zabraknąć lampki. W tym przypadku absolutnym must have jest lampa typu bankierka, które jeszcze do niedawna była bardzo droga, a obecnie można ją zakupić za mniej niż 200 złotych. Warto postawić na model z kloszem w kolorze zielonym, albo klasyczną białą lampę.

Dodatki tworzą klimat

W gabinecie powinny znajdować się także dyplomy, czy też świadectwa ukończenia studiów i innych kursów, które podkreślają profesjonalizm i jednocześnie prestiż. Możecie je umieścić w ramkach na zdjęcia. Wystarczy wybrać modele o wymiarach 40 cm na 50 cm. Można postawić na modele wykonane z drewna zarówno w kolorze brązu, jak i bieli, czy w kolorze niebieskim. Warto zauważyć, że nawet tanie ramki na zdjęcia prezentują się naprawdę stylowo. Oczywiście na biurku koniecznie należy umieścić w nich zdjęcia najbliższych, gdyż w ten sposób stajesz się bardziej dostępny dla potencjalnego klienta. Oczywiście na ścianach można umieścić jeszcze obrazy, ale bez animacji, natomiast abstrakcja jest jak najbardziej wskazana. Absolutnie zrezygnuj z girland, czy też świeczników.

Gabinet w dobrym stylu możesz urządzić nie nadwyrężając budżetu. Wystarczy tylko wybierać odpowiednie zamienniki. Zatem zamiast mebli z drewna warto postawić na te z płyty meblowej. Ponadto koniecznie zdecyduj się na zakup tanich ramek na zdjęcia, które mogą posłużyć ci jako elegancka oprawa twoich osiągnięć. Pamiętaj też o odpowiedniej kolorystyce, czyli odcieniach brązu.

Shares: