Turystyka

Jak urządzić funkcjonalne wnętrze kampera?

Jeżeli uwielbiacie wycieczki kamperem to wiecie, że odpowiednio urządzone wnętrze jest kluczem do sukcesu, a raczej wygody. Jednak nie ma się co oszukiwać, że każde takie jest. Oczywiście podróżując przez kilka dni kamperem można jakoś brak wygody znieść, ale jednak gdy wycieczki czy podróże są dłuższe trzeba zadbać, by były wygodne. Dziś podpowiemy Wam jak urządzić funkcjonalne wnętrze kampera.

O aranżacji kampera słów kilka czy zdań parę

Każdy wie, że trzeba dbać o stan techniczny kampera, ale często zapomina się, że także jego wnętrze ma duże znaczenie dla komfortu korzystania z niego. Rzecz jasna powinno być funkcjonalne i jak możecie się domyślić ergonomiczne. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że kamper trzeba urządzić tak, jak mieszkanie, tyle tylko, że malutkie. Musi być więc miejsce na wszystko, czyli kuchnię, łazienkę, salon i sypialnie. Dlatego też trzeba szukać takich rozwiązań, które ową wygodę zapewnią. Oczywiście aranżacja wiąże się z tym, że trzeba ponieść koszty, ale popatrzcie na to z innej strony. Otóż gdy raz dobrze urządzicie kampera, to wygodą możecie cieszyć się przez wiele lat i to podczas każdej podróży. Dodatkowo musicie wiedzieć, że nawet starszy model kampera można doskonale zaaranżować.

Kuchnia na miarę oczekiwań, i jadalnia z salonem w jednym, czyli rozwiązanie 3w1

Na małej przestrzeni trzeba szukać takich rozwiązań, które zapewnią wygodę. I to oczywiste. Jednocześnie warto też postawić na styl i komfort. Dlatego też warto postawić na rozwiązanie 3w1, czyli połączyć kuchnię z salonem i jadalnią.
Zacznijmy od kuchni. W tym przypadku znaczenie mają przede wszystkim meble. Jako, że trzeba wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni, to doskonale sprawdzi się wysoka zabudowa, ale i półki narożne. Wybierzcie meble z mocnego materiału o matowym wykończeniu, bo dzięki temu drugiemu kuchnie będzie łatwo utrzymać w czystości. Już na tym etapie trzeba pomyśleć o sprzęcie, a najlepiej zabudować sprzęt. Absolutnym minimum jest zmywarka, kuchenka oraz lodówka. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet w przypadku długich podróży. Czas przejść do jadalni, która będzie zarazem salonem i tutaj polecamy Wam stół rozkładany, ale też krzesła kempingowe rozkładane. Takie modele dobrze się prezentują, a w razie konieczności możecie z nich także korzystać na zewnątrz. Na początek można umieścić je wokół stołu, a potem możecie je schować do zabudowanej półki. Jeżeli chodzi o zakup stołu, to w tym przypadku polecamy Wam model okrągły, bo zwyczajnie jest bezpieczniejszy. Wynika to z faktu, że nie ma ostrych krawędzi. Stół z krzesłami może być miejscem, gdzie nie tylko jadacie posiłki, ale i gracie w gry. Zatem może pełnić rolę salonu.

Bojler, prysznic i toaleta

Higiena jest ważna i trzeba o nią dbać. Warto poszukać takiego rozwiązania, aby podczas caravaningu nie musieć brać prysznica przy stacjach benzynowych. Stąd też koniecznie powinniście postawić na wygodę i w kamperze urządzić też łazienkę z prysznicem oraz toaletę. Niezbędny jest jeszcze bojler. Dla jeszcze większej wygody zamontujcie na dachu panel fotowoltaiczny. Dzięki temu nie będziecie ciągle musieć ładować akumulatora i możecie cieszyć się ciepłą wodą. Dzięki temu, że w kamperze będziecie posiadać i łazienkę i toaletę bez obaw i z dużą przyjemnością możecie wybierać się nawet w kilkumiesięczne podróże.

Dla jeszcze większej wygody przedsionek do kampera się przyda

Wiadomo, że w kamperze nie ma dużo miejsca. Stąd też gdy cały czas przebywacie z dziećmi, macie ochotę choć chwilę odpocząć i dlatego też przyda się przedsionek do kampera. Możecie w nim urządzić Waszą sypialnię, ale też miejsce zabaw. Gdy będziecie przygotowywać posiłki, to zawsze dzieciaki będziecie mieć na oku. Przedsionek sprawdzi się w upalne dni, ale też wietrzne. W końcu warto wybrać taki, który chroni przez wiatrem, deszczem i promieniami UV. A gdy przyjdzie Wam ochota na wędkowanie, to wystarczy zabrać ze sobą wędkę oraz krzesło kempingowe, które notabene sprawdzi się podczas relaksu z książką w ręku. W końcu jest praktyczne, a przy tym wygodne.

Shares: