Turystyka

Jak przygotować się do wyjazdu nad morze? Podpowiadamy!

Wyjazd nad morze będzie piękny pod warunkiem, że nie zapomnimy o kilku podstawowych zasadach i odpowiednio się do tego przygotujemy. Oczywiście na pierwszym miejscu trzeba napisać rezerwację pokoju w hotelu albo pensjonacie, gdyż szukanie na ostatnią chwilę w Internecie, albo co gorsze już na miejscu może sprawić, że nie będziemy mieli gdzie spać. Albo będziemy brali cokolwiek i za każdą cenę a na takie okazje najbardziej czekają nieuczciwi właściciele, którzy wezmą od Was dużo więcej niż od gości, którzy o takiej rezerwacji pamiętali dużo wcześniej. A co jeszcze powinniśmy pamiętać ?

Pakowanie walizek – co trzeba wziąć?

Szykując się do wyjazdu wakacyjnego zwykle liczymy na to, że pogoda będzie piękna i słoneczna. Niestety na polskim wybrzeżu nie jest to takie oczywiste. Dlatego, żeby nie marznąć ale też żeby się nie przegrzać trzeba wziąć po kilka ubrań zarówno na ciepłe jak i chłodniejsze dni. A więc koszulki, stroje kąpielowe, krótkie spodenki, lekką sukienkę ale również i sweter i kurtkę i długie spodnie. A do tego akcesoria plażowe takie jak kremy do opalania, zabawki do piasku (jeżeli jedziemy z dziećmi), zabawki dmuchane do wody ale także parasol (przeciwdeszczowy). Przyda się czapka z daszkiem albo kapelusz aby chronić głowę przed nadmiarem promieni słonecznych. Do ochrony oczu weźcie okulary koniecznie z filtrem UV.

Osoby, które mają jakiekolwiek problemy ze zdrowiem muszą pamiętać o lekach, zwłaszcza tych, które są na receptę. Warto też mieć jakieś medykamenty przeciwbólowe, przeciw biegunce a także plaster na wypadek skaleczenia. Jeżeli lubicie czytać to dobra lektura na leżaku może być niezłą okazją do nadrobienia zaległości.

Każdy kto interesuje się turystyką powinien wziąć mapę okolicy, w której będzie przebywać albo książkowy przewodnik. Warto zobaczyć co znajduje się w bliższym lub dalszym otoczeniu kurortu, do którego się wybieramy.

Warto zadbać o urodę

Pobyt na plaży w kostiumie kąpielowym jest niezłą okazją i powodem aby zadbać o wygląd. Można postarać się o nową fryzurę, poprawić to i owo przy dłoniach i stopach, a więc manicure, pedicure. Warto też zafundować sobie wizytę u kosmetyczki. Nie tylko w celu nałożenia takiej czy innej maseczki ale może także poprosić o złuszczanie skóry twarzy.

Shares: