Dom

Jak umeblować pokój dziecięcy na poddaszu?

Mieszkania na poddaszu osiągają coraz większe grono sympatyków, przed którymi staje wyzwanie jak stosownie zorganizować tę kłopotliwą powierzchnie. Poddasze zazwyczaj jest przeznaczone na pokoje sypialniane, dlatego też bardzo często pojawia się pytanie jak umeblować pokój dziecięcy na poddaszu. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi, tricków aranżacyjnych oraz inspiracji, jak ukształtować pokój dla dziecka na poddaszu.

 

Mały pokój dziecięcy na poddaszu – na co zwrócić uwagę?

Planując aranżację małego pokoju dziecięcego na poddaszu największym problemem może okazać się metraż. Powierzchnia pomieszczeń na poddaszu jest też ograniczona przez skosy, które znacząco redukują możliwości aranżacyjne. Jeżeli jednak doszukujesz się wad i problemów, spróbuj przeistoczyć je w zalety i poszukać interesujących rozwiązań. Najważniejsza jest wysokość ścianki kolankowej – jeżeli skos nie jest dość niski, to zyskujesz szczególne miejsce na łóżko dziecięce.

Jak umeblować pokój dziecięcy na poddaszu?

Urządzając mały pokój dziecięcy na poddaszu zalecamy wybrać łóżko z szufladą, dzięki czemu zyskujesz kolejne miejsce do przechowywania. W przypadku, gdy w pokoju dziecięcym ścianka kolankowa jest wyższa, warto w tych miejscach ustawić komody i szafki, które powiększą przestrzeń do przechowywania ubrań czy zabawek. Drobiazgowym pomysłem jest również zawieszenie na niższym poziomie półek, które wyeksponują książki i zabawki, a nie zajmą tak dużo miejsca, jak klasyczny regał. Bardzo istotnym elementem wystroju pokoju każdego dziecka jest kącik do nauki. W małym pokoju dziecięcym na poddaszu wskazane jest ustawić biurko dziecięce w pobliżu okna dachowego, dzięki czemu zyskasz świetne, prawdziwe źródło światła.

Jak umeblować pokój dziecięcy na poddaszu?

Istnieje też kilka tricków, które pozwolą na optyczne podwyższenie małego pokoju dziecięcego na poddaszu. Przede wszystkim pamiętaj by sufit i skosy w miarę możliwości utrzymać w białej kolorystyce, dzięki temu pokój będzie wydawał się większy. Aby nadać wnętrzu głębi możesz poeksperymentować i pomalować jedną ze ścian na wyrazisty, ciemniejszy kolor. Sposobem na optyczne powiększenie małego pokoju dziecięcego, szczególnie na poddaszu, jest unikanie różnego rodzaju wzorków. Postaw na minimalizm i proste formy, a pokój będzie wydawał się przestronniejszy.

Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego na poddaszu?

Wybierając meble do pokoju dziecięcego na poddaszu warto poszukać gotowych kompletów – dzięki temu osiągniesz spójną aranżację. Jeżeli aczkolwiek wolisz osobiście wybrać meble do pokoju dziecka, kieruj się wysokościami ścian. Przy ściankach kolankowych znakomicie sprawdzi się niska komoda, a nawet dwie, które ukształtują wrażenie zabudowy.

Jak umeblować pokój dziecięcy na poddaszu?

Taka aranżacja sprawi również, że zyskasz więcej przestrzeni do magazynowania, a każdy z nas wie, jak dużo zabawek czy ubrań można posiadać mając dzieci. Urządzając pokój dziecięcy na poddaszu wybieraj meble o prostej bryle, by wnętrze nie wydawało się zagracone. By ożywić pokój doskonale sprawdzą się meble dziecięce o różnej kolorystyce lub zaopatrzone w ozdobne uchwyty, które podkreślą styl pomieszczenia.

Projekty na aranżacje pokoju dziecięcego na poddaszu

Urządzenie pokoju dziecięcego na poddaszu to nie lada wyzwanie – z jednej strony wnętrze powinno być przestronne i efektowne, z drugiej natomiast warto pójść za radą oczekiwań dziecka. Intrygującym projektem może być pokój odkrywcy, Indianina, czy poszukiwacza skarbów. Wystarczy, że wybierzesz drewniane meble, ustawisz tipi i bawełniany lub lniany dywan i pokój już nabiera niespotykanego temperamentu. Dodatkowym pozytywem będą też odkryte, lecz odpowiednio zabezpieczone, elementy konstrukcji dachu, czyli słupki i belki. W tym miejscu warto dodać, że drewniane belki są na tyle mocne, by zamontować na nich huśtawkę. Taka huśtawka to świetny pomysł na aranżację pokoju dziecięcego na poddaszu, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Jak umeblować pokój dziecięcy na poddaszu?

Przeglądając aranżacje pokoi dziecięcych na poddaszu warto szukać inspiracji, lecz przed ostateczną decyzją, polecamy przemyśleć projekt, a nawet omówić o tym z dzieckiem, przecież to ono będzie tam spędzać bardzo dużo czasu.

Shares: