Lifestyle

Jak ułatwić sobie życie i znaleźć czas dla siebie – poznajcie nasz poradnik lifestylowy

Większość z nas żyje w ciągłym biegu. Praca, dom, zakupy, znowu praca, dom i tak dalej. Przez to zwyczajnie nie mamy czasu dla siebie. A tak przecież nie może być. Niejako sami nakładamy na siebie część obowiązków. Pomyślcie tylko o sprzątaniu. Rzecz jasna nie chodzi o to, aby nie sprzątać, ale nic się nie stanie, gdy „na Święta” nie umyje się okien. Dziś przedstawimy Wam nasze life hacki, dzięki którym Wasze życie stanie się łatwiejsze, a przy tym znowu będziecie mieć czas na swoje przyjemności.

Nie lubisz gotować – to nie musisz

Gotowanie (zapewne większość to przyzna) nie należy do naszych ulubionych czynności. Stanie przy kuchence, mieszanie, sprawdzanie, doprawienia, szatkowania, dorzucanie, a i tak nie zawsze efekt finalny jest wart uwagi. Pracy przy przygotowywaniu jedzenia jest sporo, szczególnie, gdy zależy nam na zdrowej kuchni. Na szczęście nie trzeba spędzać czasu na gotowaniu, ale nie oznacza to, że trzeba kupować jedzenie typu fast food. W końcu jest jeszcze inne rozwiązanie. Naszym zdaniem warto zdecydować się na dietę pudełkową. Macie wtedy pewność, że to co jecie jest zdrowe. Oczywiście wszystkie potrawy są smaczne, a do tego codziennie możecie jeść co innego. Będzie więc smacznie i zdrowo. Polecamy Wam dietę pudełkową ze Słupska. To świetna oszczędność czasu. Pomyślcie tylko ile czasu mniej będziecie spędzać w kuchni i ile zyskacie go na inne przyjemności. W ramach wolnego czasu możecie wybrać się choćby na długi spacer czy wyskoczyć do ulubionej kawiarni na smaczne dyniowe latte. Możliwości jest więc sporo.

Nie lubisz sprzątać – to nie musisz

Skoro nie czekacie na wizytę sanepidu, to Wasze wnętrza nie muszą lśnić tak, że można jeść z podłogi. Rzecz jasna nie zachęcamy Was do tego, by nie sprzątać, ale sądzimy, że nie stanie się nic złego, jeżeli zamiast mycia podłogi wybierzecie np. czytanie książki. Możecie odłożyć sprzątanie o dzień czy dwa i w tym czasie po prostu wypocząć. Ale to nie wszystkie możliwości. Możecie też wykorzystać robota sprzątającego, który odkurzy i wypompuje podłogę. Zamiast zmywać naczynia ręcznie postawcie na zmywarkę. Swoją drogą jeżeli zamówicie dietę pudełkową, to sprzątania będzie i tak mniej. W końcu co jak co, ale podczas gotowania strasznie się brudzi. No chyba, że jesteście w tym promilu osób, które potrafią przygotowywać posiłki i nie robią wokół siebie olbrzymiej ilości bałaganu.

zrelaksowany mężczyzna

Nie lubisz biegać – to wybierz rower

Chyba nie musimy wspomnieć, że aktywność fizyczna jest niezbędna i wpisuje się w zdrowy styl życia. Ale bądźmy szczerzy, nie do każdego przemawia codzienny jogging. Cóż, trudno się wstaje do pracy, a gdy mamy wstać jeszcze wcześniej, by pobiegać to wydaje się to mission impossible. Jednak tym razem nie zachęcimy Wam do rezygnacji z aktywności, lecz raczej zaproponujemy zmianę dyscypliny. A więc zamiast porannego joggingu, postawcie na jazdę na rowerze. Ba, możecie pójść o krok dalej i dojeżdżać rowerem do pracy. W końcu jazda jest przyjemna. Przy okazji zamieniając samochód na rower możecie sporo zaoszczędzić – chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że cena benzyny jest wysoka. Zatem nie pozostaje nic innego jak zmienić środek transportu. Mamy dla Was jeszcze mały life hack. Jeżeli Wasza kondycja jest równa „mniej niż zero”, czyli zwyczajnie macie zadyszkę wchodząc po schodach, to wybierzcie rower elektryczny, który posiada wspomaganie. Zasadniczo nadal musicie pedałować, ale jednak mniej się męczycie.

A gdy masz bad hair day…

Życie potrafi zaskakiwać i jak wiadomo nie zawsze zaskakuje tak jak człowiek tego oczekuje. Jeżeli też popełniacie często ten błąd, że myjecie włosy wieczorem, aby potem pospać 30 minut dłużej to zapewne wiecie, że rano czeka Was bad hair day. Na szczęście nie trzeba iść do pracy w mało udanej fryzurze. Pewnym rozwiązaniem jest założenie czapki- ale jednak w biurze to nie przejdzie. Na szczęście można wybrać suchy szampon, który nakładacie na włosy u nasady, natomiast końcówki włosów olejujecie. A gdy nie macie ani szamponu, ani olejku arganowego, to wystarczy użyć mąki ziemniaczanej oraz zwykłego oleju kuchennego. Efekt będzie ten sam.

Shares: