Lifestyle

Jak dobrze się prezentować, gdy pod długiej podróży czeka Cię ważne spotkanie biznesowe?

Czasami podróż służbowa trwa nie kilkanaście minut, a kilka godzin. Do tego jeszcze tuż po przyjeździe lub przylocie trzeba udać się na spotkanie biznesowe. Jak wiadomo stylizacja ma wiele do życzenia. Niemniej jednak można coś na to poradzić. Zatem, jak dobrze zaprezentować się w takiej sytuacji i o czym należy pamiętać?

Weź garnitur ze sobą i umieść go w pokrowcu

Na podróż biznesową na pewno musisz zabrać ze sobą zapasowy garnitur. W ogóle w podróży lepiej nie mieć na sobie garnituru, bo niestety w czasie lotu czy jazdy pociągiem albo nawet samochodem bardzo się wygnieciesz. Lepszym pomysłem będzie zatem zabranie ze sobą garnituru w pokrowcu i przebranie się pod koniec podróży lub już po wyjściu ze środka lokomocji. W końcu, jeśli twój biznesowy partner nie czeka na Ciebie na dworcu czy lotnisku, a raczej jesteście umówieni w sali konferencyjnej w hotelu, restauracji czy biurze, to zdążysz się przebrać, a wtedy zrobisz zdecydowanie lepsze wrażenie, niż gdybyś przyszedł w bardzo wygniecionym garniturze. Co więcej w czasie podróży często spożywa się posiłki i to dodatkowy stres, że można się pobrudzić. A przecież nie chcesz przyjść na spotkanie z plamą na koszuli. Stąd lepiej przygotować się i przebrać na miejscu. Najbardziej skrajnym przypadkiem jest odwiedzenie pierwszego sklepu z garniturami w celu zakupienia kompletu. Jednak pod presją czasu zakupy nie zawsze idą dobrze więc raczej to odradzamy.

Spakuj małą kosmetyczkę, weź ze sobą gumy do żucia, ale i olejek do brody

Na pewno na spotkaniu służbowym musisz wyglądać na wypoczętego. Zatem koniecznie zadbaj o swój wygląd. Sięgnij po kosmetyki dla mężczyzn w Facetaria.pl. Znajdziesz tam niezbędne produkty do pielęgnacji twarzy, ale i zarostu. Jeśli masz brodę, to przyda się olejek do brody albo balsam do brody. Dzięki takim produktom nawet po długiej podróży Twój zarost będzie się dobrze prezentował. Na pewno niezbędnikiem jest krem do twarzy z ochroną przeciwsłoneczną. W końcu nie chcesz pokazać się z plamami na twarzy. Kosmetyki męskie uzupełnij o podróżne produkty higieniczne, takie jak choćby mokre chusteczki do twarzy i rąk. Do kosmetyczki spakuj też gumy do żucia. Dzięki temu jeśli nie zdążysz „zahaczyć” o hotel czy łazienkę, odświeżysz swój oddech po długiej podróży.

Postaw na szybkie odświeżenie w łazience i ułożenie fryzury

Na pewno po podróży nie tylko Twoja broda, ale i włosy wołają o interwencję. Dlatego po opuszczeniu samochodu, pociągu, czy samolotu, udaj się do łazienki by nieco się odświeżyć. Jeśli w podróży spożywałeś posiłki, to koniecznie odśwież swoje zęby. Użyj choćby nici dentystycznej. Nałóż na fryzurę nieco prestylera i ułóż włosy, które obecnie są w nieładzie. Możesz je też odświeżyć przy użyciu pudru do włosów. Oczywiście zawczasu musisz zaopatrzyć się we wszystkie kosmetyki męskie. Nie ma tu czasu na gruntowne odświeżenie, prysznic, czy umycie i wystylizowanie włosów, dlatego musisz działać szybko i z użyciem odpowiednich produktów. W ten sposób odświeżysz się, przebierzesz i ruszysz na spotkanie biznesowe.

Staraj się ukryć swoje zmęczenie i pamiętaj o uśmiechu, przygotuj też dokumenty w teczce – pokaż, że jesteś wyluzowany i przygotowany

Na pewno po długiej podróży nie możesz dać po sobie poznać zmęczenia. Kosmetyki męskie pozwolą Ci ukryć jego oznaki. Sięgnij po krem na podkrążone oczy, jeśli do późna jeszcze przygotowywałeś dokumenty. Nie zapomnij o pachnących kosmetykach, które dodają twojej aparycji lekkości i świeżości. Do brody sprawdzi się olejek, natomiast skórę skrop ulubionymi perfumami. Oczywiście pamiętaj o uśmiechu i pokaż swoją pewność siebie. Na spotkanie biznesowe musisz trafić przygotowany zatem wcześnie przygotuj torbę na laptopa i wgraj prezentację. Zadbaj też by to czym się dzielisz miało odzwierciedlenie w wersji papierowej, by twój partner biznesowy mógł zapoznać się bliżej z Twoim planem już po spotkaniu i podjąć decyzję, choć być może przekonasz go jeszcze w trakcie jego trwania.

Na pewno aby dobrze prezentować się na spotkaniu biznesowym niczego nie możesz pozostawić przypadkowi. Tu nie ma miejsca na wiele spontaniczności i choć wszystkiego nie da się przewidzieć, trzeba się gruntownie przygotować pod każdym względem.

Shares: