Lifestyle

Jak szybko schudnąć po 40 roku życia?

Pamiętasz te czasy, gdy mogłaś zjeść obfity obiad z dwóch dań, deser, a wieczorem przegryzać chipsy i nie wpływało to znacząco na Twoją wagę? Każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Im masz więcej lat, tym metabolizm działa wolniej. Nie panikuj! Po 40-tce wciąż możesz cieszyć się wspaniałą, zgrabną figurą, wystarczy znaleźć sposób na to, jak szybko schudnąć i jak tę wagę utrzymać.

Odchudzanie po 40 – jaką dietę wybrać?

Żeby zrzucić zbędne kilogramy, potrzebujemy planu działania. Dieta po 40 roku życia musi być ściśle sprecyzowana, dopasowana do naszego organizmu. Wprowadzając zdrowe odchudzanie, warto zrobić sobie podstawowe badania i zasięgnąć porady lekarza. Jeżeli nie ma żadnych zdrowotnych przeciwwskazań, można zacząć działać, by jak najszybciej schudnąć. Odkładająca się oponka na brzuchu, zbyt duże boczki, nalane uda… to wszystko wina nieprawidłowego odżywiania. Przyjmujemy zbyt dużo tuczących węglowodanów, zaśmiecamy organizm, sięgając po jedzenie wysokoprzetworzone, w którym od groma jest szkodliwego cukru i chemii. Pora z tym skończyć. Odstaw „białą śmierć” i zacznij zdrowe odchudzanie, stosując dietę niskowęglowodanową, która jest idealnym rozwiązaniem na to, jak szybko schudnąć.

Co zrobić żeby szybko schudnąć?

Początkowy etap diety to czas, kiedy z jednej strony jesteśmy podekscytowane zmianą, na którą się zdecydowałyśmy, ale z drugiej – nie mamy jeszcze wyrobionych nawyków i potrzebujemy silnego samozaparcia, żeby nie skończyło się na słomianym zapale. Oczekujemy szybkich efektów, które działają mobilizująco. Odchudzanie po 40 z zastosowaniem diety niskowęglowodanowej, pomoże osiągnąć stan szybkiego gubienia kilogramów już w pierwszych tygodniach zmiany nawyków żywieniowych.

Nie samą dietą chudnie człowiek

Im jesteś starsza, tym Twoje ciało potrzebuje więcej uwagi. Dieta na odchudzanie nie jest jedyną formą dbania o nasz wygląd. Trzeba dołączyć do niej ćwiczenia fizyczne, które przywrócą jędrność, zadbają o rzeźbę mięśni, poprawę napięcia skóry. Wszelkie aktywności mają zbawienny wpływ na naszą figurę. Zdrowe jedzenie, spacery, ćwiczenia, masaże, relaks, unikanie stresów, można wymieniać jeszcze długo, to wszystko, co wpłynie dobrze dla ciała i ducha, powinno być stosowane regularnie. Dbając o siebie, musimy pamiętać o tym, żeby robić to systematycznie. Wszystkie działania będą miały sens, jeśli będą wykonywane cyklicznie.

By schudnąć po 40, potrzebujesz dodatkowego wsparcia

Fakt, że schudnąć po 40 jest ciężej, niż mając o te 20 lat mniej, to nie powód, żeby załamywać ręce i się łatwo zniechęcać. Na rynku istnieją suplementy, które mają za zadanie pomóc w tych przeciwnościach wieku, podkręcić metabolizm, przyspieszyć spalanie, wpłynąć na procesy trawienne. W wyborze odpowiednich środków powinnyśmy kierować się rozwagą i sięgać tylko po sprawdzone, przebadane i rekomendowane specyfiki o zdrowym składzie, które mają potwierdzone działanie.

Jak się odchudzać z głową po 40?

Nie wymagaj od siebie za wiele, ciesz się z nawet niewielkich efektów i stopniowo, małymi kroczkami zmierzaj do upragnionej wagi. Nie katuj się drakońską dietą, małe grzeszki pozwalają zachować dobry stan psychiczny, więc, nawet gdy zjesz kilka kostek czekolady raz na jakiś czas, świat się nie zawali, kontynuuj swoje postanowienie, trwaj w nim i staraj się być najlepszą wersją siebie dla swojego własnego komfortu. Nie rób nic na siłę. Nie powinnaś dbać o to, jak szybko schudnąć, ale, jak zmienić swój system odżywiania i styl życia, by te kilogramy nigdy już nie wróciły, a siła i witalność Cię nie opuszczały nigdy. Dbaj o siebie i żyj w zgodzie z samą sobą, by cieszyć się zdrowiem i promiennym wyglądem przez długie lata.

Jak schudnąć po 40? Razem raźniej!

Walcząc o powrót do smukłej figury, warto znaleźć wsparcie. Nie oszukujmy się, z wiekiem robimy się bardziej leniwi, czasem może brakować nam chęci i siły, by podjąć aktywności, trzymać się diety, ale jeśli znajdziemy sobie sprzymierzeńca, będziemy bardziej zdyscyplinowane, pilnując siebie nawzajem. Mąż, przyjaciółka, sąsiadka, znajoma z facebooka – ktokolwiek, kto ma podobne bolączki, zmaga się z otyłością i chce rozpocząć skuteczne odchudzanie, będzie dobrym kompanem. Wspólnie się dopingując, łatwiej dojdziemy do upragnione celu.

Shares: