Moda

Jak skompletować idealny komplet do golenia i co w nim powinno się znaleźć?

Szukasz pomysłu na prezent dla mężczyzny, który lubi praktyczne podarunki. Na pewno zestawy do golenia sprawdzają się zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Można zatem powiedzieć, że są uniwersalne. Jak skompletować taki zestaw, co powinno się w nim znaleźć. Opiszemy dla Was elementy, które są istotne i z których każdy facet się ucieszy. Oczywiście musisz pamiętać, by wybrać renomowaną markę, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości kosmetyków do golenia, a nie taką, którą możesz znaleźć w supermarkecie. W końcu prezent powinien elegancko się prezentować, a także gwarantować świetne efekty golenia.

Brzytwa do golenia na żyletki, tradycyjna lub maszynka na żyletki

Na pewno w zestawie do golenia nie powinno zabraknąć akcesorium, które służy do pozbywania się zbędnego owłosienia z twarzy, a do takich należy brzytwa do golenia albo maszynka do golenia. Proponujemy modele na żyletki. W przypadku brzytwy takie rozwiązanie będzie praktyczniejsze, bo do brzytwy ze stałym ostrzem musisz dokupić jeszcze skórzany pas do ostrzenia. Z kolei maszynka na żyletki jest znacznie bardziej ekologiczna niż modele jednorazowe czy nawet elektryczne. W końcu nie generuje takiej ilości trudno rozkładających się odpadów jak jednorazowe maszynki ani nie potrzebuje do pracy prądu. Każdą z nich można dobrze, gładko i precyzyjnie się ogolić. Trzeba jednak pamiętać, że z włosem golimy się pod kątem ok. 30 stopni, a pod włos ok. 15 stopni. Drugiego sposobu w przypadku brzytwy można spróbować dopiero gdy opanuje się pierwszy.

Mydło do golenia zawsze się przyda

Na pewno tradycyjny zestaw do golenia zawiera mydło do golenia. Służy ono jak wiadomo do zmiękczania zarostu przed przystąpieniem do jego usuwania. Jest znacznie wydajniejsze niż pianki, bo świetnie się pieni. Może zatem wystarczyć na długo. W tym przypadku nie trzeba kupować zestawów podróżnych. W końcu wystarczy, że mężczyzna odkroi kawałek mydła i włoży choćby do foliowego woreczka. W ten sposób zyska kosmetyk na cały wyjazd, a reszta będzie czekać w domu na wykorzystanie. Mydła do golenia mają różnorodny skład, nie wysuszają skóry bo zawierają naturalne oleje, które ją nawilżają, koją i niwelują podrażnienia.

Tygiel i pędzel do golenia męskiego zarostu

Jeśli chcesz sprawić mężczyźnie niespodziankę wybierz zestaw do golenia dla mężczyzn zawierający tygiel i pędzel do golenia męskiego zarostu. Najczęściej można te elementy zakupić w zestawie z mydłem do golenia, bo stanowią naturalne dopełnienie rytuału zmiękczania zarostu. Tygiel potrzebny jest do rozrobienia mydła, czyli uzyskania gęstej piany. Z kolei pędzel służy do nakładania jej w taki sposób, by wniknęło nie tylko w zarost, ale również w skórę. Pędzel gwarantuje bowiem dodatkowo peeling twarzy i pozbycie się martwego naskórka. Sprzyja zatem odblokowaniu porów, dzięki czemu golenie może być dokładniejsze. Najlepiej wybrać tradycyjny zestaw do golenia z pędzlem z włosiem borsuka typu silvertip lub pure badger. Jest on odpowiedni zarówno dla normalnej, jak i bardziej wrażliwej skóry. Można też zdecydować się na syntetyk, który sprawdzi się, gdy mężczyzna jest weganinem.

Balsam lub woda po goleniu

Poza mydłem, tyglem i pędzlem w zestawie do golenia dla mężczyzn może znaleźć się balsam lub woda po goleniu w końcu odkażanie, ale i zapobieganie podrażnieniom jest niezwykle istotne. Dla mężczyzn o wrażliwej skórze lepszym wyborem będzie balsam. Z kolei Ci, którzy nie mają problemów z podrażnieniami mogą sięgnąć po wodę kolońską i jeśli preferują właśnie taki tradycyjny kosmetyk, to może on stać się częścią prezentu.

Golarka elektryczna z trymerem do brody sprawdzi się, gdy mężczyzna zapragnie zmiany. W końcu broda także może być elegancka i zadbana, pod warunkiem, że jest regularnie przycinana. Warto w takim przypadku wybrać model na sucho i mokro, bo dzięki temu w kilku krokach facet będzie mógł pozbyć się brody, gdy już mu się znudzi czy po prostu znów zechce zmiany. W końcu nie tylko kobiety lubią metamorfozy. Zestaw do golenia będzie jednak bardziej praktyczny, bo golarki nie każdy preferuje.

Shares: