Lifestyle

Jak przygotować się do pracy w 20 minut i wyglądać obłędnie?

Czas to pieniądz, a niektórzy pracodawcy, chcąc zmobilizować pracowników do pracy każą im zostawać po godzinach za każde spóźnienie. Jeśli masz problem z porannym wstawaniem i masz 20 minut na zebranie się do pracy, to możesz zdążyć i prezentować się naprawdę dobrze. Jednak gdy masz tendencję do zbyt późnego wstawania część rzeczy musisz przygotować dzień wcześniej. To warunek, by prezentować się nienagannie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak przygotować się do pracy w tak krótkim czasie, przeczytaj nasz poradnik.

Wyzwanie nr 1: szybkie golenie

Należy zacząć od golenia. Ponieważ nie masz dużo czasu, musisz szybko dobrze zmiękczyć zarost. Polecamy zatem szybki, trzyminutowy prysznic i zwilżenie ręcznika gorącą wodą, a następnie położenie go na minutę na twarz. Potem należy już nałożyć krem do golenia i po chwili przystąpić do golenia. Im mniej przestrzeni do wygolenia, tym lepiej, dlatego polecamy ci krótką brodę, którą będziesz mógł szybko trymować, a golić jedynie przestrzeń pod żuchwą, a także częściowo na policzkach. Dzięki temu wyrobisz się nawet w 5 minut. Sięgnij po akcesoria do golenia zarostu, takie jak pędzel do golenia, ale i maszynkę na żyletki lub brzytwę. Na pewno wybierz dobry kosmetyk zmiękczający zarost, czyli wspomniany krem do golenia albo mydło do golenia. Produkty do golenia zarostu w Beardman.pl są najwyższej jakości, zatem koniecznie odwiedź ten internetowy sklep dla brodaczy.

Wyzwanie nr 2: szybkie układanie fryzury

Wykorzystałeś już 8 minut z 20 jakie masz. Trochę krucho, ale jeszcze masz szansę zdążyć. Teraz zabierz się za szybką stylizację Twojej fryzury. Masz na to 2-3 minuty. Najlepiej użyj pudru do włosów , by szybko je odświeżyć i unieść u nasady, a jeśli tego nie wymagają, wybierz pastę do włosów i wetrzyj odrobinę, układając fryzurę w pożądanym kierunku. Dbaj o regularne wizyty u fryzjera, żeby układanie włosów rzeczywiście mogło być błyskawiczne.

Wyzwanie nr 3: szybie śniadanie

Zostało Ci 10 minut, a połowę tego czasu poświęcisz na śniadanie. Możesz też alternatywnie zrobić je dzień wcześniej i spakować do lunch boxa. Zjesz je w drodze do pracy, stojąc w korku. Gdy w Twoim mieście nie musisz narzekać na korki, to jednak postaraj się zjeść kanapkę przed wyjściem. Wybierz też ekspres do kawy, który zaprogramujesz tak, by kawa już na ciebie czekała, gdy wejdziesz do kuchni. Jeśli przygotujesz śniadanie dzień wcześniej i zaprogramujesz ekspres do kawy, to zjesz w ciągu 5 minut. Nie polecamy ubierania się przed śniadaniem, bo jak wiadomo pośpiech może sprawić, że kawa wyląduje na Twojej świeżo uprasowanej koszuli, a wtedy już jest słabo…zwłaszcza, gdy nie wyprasowałeś innej wcześniej.

Wyzwanie nr 4: dokładne i szybkie mycie zębów

Masz już tylko 5 minut, zatem teraz wracasz do łazienki i dokładnie myjesz zęby, używając szczoteczki sonicznej, która zasygnalizuje Ci odpowiedni czas mycia zębów, a jednocześnie obraca się z taką częstotliwością, że możesz spokojnie i dokładnie umyć zęby w 2 minuty. Jeszcze tylko minuta na irygator do zębów, który pozwoli Ci pozbyć się resztek pokarmu i jest skuteczniejszy od nici dentystycznych.

Wyzwanie nr 5: błyskawiczny wybór stylizacji do pracy

Zostały Ci 2 minuty, które wykorzystasz na ubranie się. Przygotuj odprasowany garnitur dzień wcześniej, tak by pozostało Ci jedynie założenie wszystkich elementów stylizacji. Teraz możesz jeszcze założyć zegarek, buty i ruszyć w drogę. Odetchnij z ulgą, bo właśnie udało Ci się zebrać do pracy w 20 minut.

Warunkiem wykonania planu jest przygotowanie części rzeczy wieczorem przed pójściem spać. Wtedy przygotuj sobie śniadanie na rano i włóż do lodówki, przygotuj też lunch box do pracy. Koniecznie musisz zaopatrzyć się w sprzęty, które przyspieszą przygotowania. Na pewno żelazko parowe do odprasowania garnituru i koszuli dzień wcześniej będzie niezbędne. Ponadto wybierz ekspres do kawy z możliwością programowania na konkretną godzinę. Nie zapomnij o najskuteczniejszym zestawie dentystycznym, czyli szczoteczce sonicznej i irygatorze, a także wysokiej jakości kosmetykach do golenia.

Shares: