LifestyleSport

Jaka hulajnoga elektryczna do jazdy po mieście? Ranking 2023

Hulajnoga elektryczna to jeden z najwygodniejszych sposobów, by poruszać się po mieście. Odpada stanie w korkach lub czekanie na autobus, nie pognieciesz też ubrania, jak w przypadku jazdy na rowerze. Wygodna sieć ścieżek rowerowych sprawia, że bez problemu dotrzesz na miejsce! Zobacz najlepsze sprzęty do jazdy po mieście i wybierz model dla siebie.

Hulajnoga elektryczna w mieście – o czym pamiętać?

Decydując się na poruszanie hulajnogą elektryczną, powinieneś znać związane z tym regulacje. Dzięki temu będziesz bezpieczny zarówno ty, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego. Przede wszystkim, poruszaj się z odpowiednią prędkością. Maksymalna dopuszczalna to 20 km/h. Jeśli zmuszony jesteś jechać po chodniku, prędkość powinna być w tempie pieszych – w końcu to oni mają pierwszeństwo! Na jednej hulajnodze może jechać jedna osoba – nie proponuj podwózki znajomym – jeśli potrzebny jest drugi pojazd, zawsze można go na chwilę wypożyczyć.

Możesz też pomyśleć o jeździe w kasku – o ile większość rowerzystów pamięta o jego zakładaniu, tak w przypadku osób poruszających się na hulajnogach nie jest to jeszcze reguła.

Jak wybrać hulajnogę elektryczną?

Zanim przejdziesz do porównywania poszczególnych modeli, dobrze jest oszacować, jaki budżet planujesz wydać na hulajnogę. Do poruszania się po mieście przyda ci się lekki sprzęt, który łatwo złożyć i przenosić. Zwykle też nie będzie ci potrzebny duży zasięg – chyba, że do pracy masz naprawdę daleko. Urządzenie zawsze też możesz podładować w trakcie dnia. Jeśli w twoim mieście jest dużo ścieżek rowerowych, możesz zdecydować się na model na mniejszych kołach – nawierzchnia nie będzie bowiem wymagająca.

Jaki sprzęt kupić? Przeanalizuj:

 • maksymalną prędkość;
 • zasięg urządzenia;
 • maksymalne obciążenie;
 • wygodny wyświetlacz;
 • wielkość kół;
 • czas ładowania baterii;
 • wagę urządzenia;

Jakie modele sprawdzą się w mieście? Pora przyjrzeć się najpopularniejszym z nich!

Polecane hulajnogi do jazdy po mieście – najlepsze modele

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, szukając dobrej hulajnogi do jazdy po mieście? Kwota ok. 3000 zł da ci spory wybór. Możesz kupić lekką hulajnogę, która dobrze sprawdzi się przy codziennym użytkowaniu. Zobacz najchętniej wybierane sprzęty!

 • MOTUS Scooty 10 Lite 2022 – świetnie oceniany model producenta, który specjalizuje się w hulajnogach elektrycznych. Urządzenie waży zaledwie 12,5 kg! Do tego – wygodnie się składa, więc bez trudu wniesiesz je po schodach. Maksymalna prędkość to 20 km/h, a zasięg – 30 km. Szybko naładujesz baterię do pełna – w zaledwie 3-4 godziny! Maksymalne obciążenie tego modelu to zaś 120 kg.
 • MOTUS PRO 8,5 Lite – kolejna propozycja tego producenta, która zachwyci cię doskonałym designem. Urządzenie waży 17 kg, maksymalny zasięg to 35 km, a obciążenie – 120 kg. Możesz poruszać się z najwyższą dozwoloną przez prawo prędkością, czyli 20 km/h. Sprzęt dostępny jest w pięciu interesujących wariantach kolorystycznych.
 • XIAOMI Mi Electric Scooter 3 – w zestawieniu nie mogło zabraknąć popularnego modelu marki Xiaomi! Chiński producent podbił nie tylko rynek smartfonów – doskonale radzi sobie z hulajnogami elektrycznymi. Urządzenie ma maksymalny zasięg 30 km, zaś obciążenie – 100 kg. Rozpędza się do 20 km/h. Bez problemu wniesiesz hulajnogę po schodach – ten model waży zaledwie 13 kg!
 • NIU KQi3 Sport – przykuwający wzrok design tej hulajnogi to tylko jeden z atutów. Dodaj do tego duży zasięg (do 40 km na jednym ładowaniu), stosunkowo krótki czas uzupełniania mocy baterii (5 godzin) i duże maksymalne obciążenie (120 kg). Pojazd może poruszać się najszybciej z prędkością 25 km/h.

Sprawdź hulajnogi elektryczne w sklepie MediaMarkt – znajdziesz tam wiele propozycji idealnych do miasta. Przeczytaj recenzje, by wiedzieć, który z modeli najlepiej będzie odpowiadał twoim potrzebom!

Shares: