Zdrowie

Jak powinien wyglądać gabinet masażysty?

Zastanawiasz się nad otwarciem własnego salonu masażu? Przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek na temat tego, co jest niezbędne w gabinecie oraz jak go urządzić.

Prowadzenie własnego gabinetu masażu to marzenie wielu osób, jednak sukces salonu nie jest zależny jedynie od doświadczenia i posiadanych kwalifikacji. Stworzenie nowego miejsca oraz prowadzenie go już w późniejszym etapie, wymagać będzie zupełnie nowych umiejętności.

Otwarcie własnego salonu wiązać się będzie ze sporą odpowiedzialnością oraz niemałą inwestycją finansową. Jednak możliwość stworzenia nowego miejsca, które będzie dokładnym odwzorowaniem naszej wizji i prowadzenia go zgodnie z własnym pomysłem, może być bardzo kusząca.

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad otwarciem własnego salonu masażu, to zacznij od określenia ilości stanowisk oraz zakresu usług, które będą wykonywane w gabinecie. Posiadając konkretną wizję przyszłej działalności może być łatwiej oszacować koszt podjęcia tej inicjatywy.

Zastanów się nad ofertą

Od samego początku warto mieć przygotowany plan, określający jak będzie prowadzona działalność. Jeśli początkowo zamierzasz prowadzić gabinet samodzielnie, ale w perspektywie kilku miesięcy prawdopodobnie zatrudnisz dodatkowy personel, to weź pod uwagę przestrzeń, jaka będzie wykorzystywana docelowo.

Przygotuj gotową ofertę usług, które będą wykonywane od początku działalności Twojego gabinetu. Na tym etapie lepiej mieć kompletną listę, ponieważ w kolejnych krokach będziesz przygotowywać listę zakupów – niezbędnych narzędzi, produktów dla oferowanych zabiegów.

Weź pod uwagę perspektywę kolejnych miesięcy, szczególnie jeśli planujesz zwiększyć liczbę stanowisk w salonie. Określ czy w związku z tym rozszerzy się oferta gabinetu masażu. Jeśli chcesz niedługim czasie od otwarcia dodać specjalistyczne zabiegi lub takie metody masażu, które wymają zastosowania specjalistycznych kosmetyków lub narzędzi.

Jeśli chcesz w jednym miejscu oferować różne usługi, takie jak: stylizacja paznokci, zabiegi kosmetyczne, a nawet konsultacje dietetyczne, to upewnij się, że nowy specjalista ukończył kurs dietetyki lub manicure i ma doświadczenie w danej branży. Zadbaj o to, żeby jakość, wszystkich usług świadczonych w Twoim salonie, była niezmiennie wysoka.

Dysponując odpowiednio wysokim budżetem, możesz już na początku zapewnić niezbędne wyposażenie – także kolejnych planowanych stanowisk w salonie.

Znajdź właściwe miejsce

Określ przybliżoną wartość powierzchni lokalu, jaka będzie niezbędna, aby świadczyć w nim planowane usługi. Doświadczenie zapewne podpowiada Ci, że niezbędne będą pomieszczenia takie jak: sala masażu, recepcja z poczekalnią, toaleta oraz łazienka.

Wybierz najlepszą dostępną lokalizacje lokalu. Otwarcie salonu w samym centrum miasta może nie być najlepszym pomysłem, kiedy w okolicy są już inne gabinety. Wynajęcie lokalu w takiej lokalizacji może być też nieopłacalne, niestety koszt w takim przypadku może być dużo wyższy niż w pozostałych częściach miasta.

W trakcie poszukiwań lokalu zwróć uwagę na dobry dojazd oraz możliwość zaparkowania w okolicach budynku. Dobrym pomysłem może się okazać otwarcie gabinetu w lokalizacji, gdzie nie działa inny salon lub gabinet SPA i Wellness.

Aranżacja wnętrza

Wystrój wnętrza salonu masażu jest wyjątkowo ważną kwestią. Aranżując przestrzeń dobrze jest mieć na uwadze fakt, że będzie to mieście, w którym ludzie będą oddawać się chwilom relaksu. Dlatego tak istotne jest, aby właściwie zaaranżować wnętrza. Z pewnością przyda się oświetlenie, które będzie znacznie ciemniejsze od standardowego białego plafonu.

Dobrze zaplanowana i przemyślana inwestycja w aspekty wizualne salonu, może się opłacić, jeśli Twój gabinet masażu będzie się wyróżniać na tle konkurencji. Oprócz wykwalifikowanego personelu oraz profesjonalnego wyposażenia salon, wystrój może podnieść prestiżowość salonu w oczach przyszłych klientów.

Wyposażenie gabinetu

Wyposażenie gabinetu musi być dostosowane do oferowanych usług w salonie. Oczywiście najważniejsze będzie podstawowy sprzęt masażysty, czyli: stół do masażu. Zadbaj o detale dobierając kolory pasujące do wnętrza oraz postaw na wysoką jakość materiałów. Pamiętaj, że dla niektórych klientów takie szczegóły są bardzo ważne. Jeśli chcesz cieszyć się opinią profesjonalnego, a nawet ekskluzywnego salonu masażu, to warto zadbać o najmniejszy szczegół.

Podobnie ma się kwestia jakości pozostałego sprzętu oraz kosmetyków. Nie oszczędzaj na profesjonalnym wyposażeniu salonu, jeśli chcesz cieszyć się uznaniem przyszłych klientów. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Jeśli salon spełniać będzie najwyższe oczekiwania klientów, to jest szansa, że polecą usługi swoim przyjaciołom.

Tak zwany marketing szeptany od lat sprawdza się jako bardzo skuteczna metoda pozyskiwania nowych klientów. Przed otwarciem salonu, upewnij się, że możesz zapewnić najlepsze doświadczenia swoim gościom.

Shares: