Dom

Firanki na metry czy gotowe, czyli jakie wybrać?

Planujesz zakup firanek do całego domu i zastanawiasz się, czy postawić na produkt gotowy, czy może cięty na metry? Zobacz, jakie plusy i minusy wynikają z zastosowania jednego lub drugiego rozwiązania!

Firanki na metry – jeśli Twoje okno jest niewymiarowe

Współczesne budownictwo pozwala na aranżację budynku w zgodzie z indywidualnymi preferencjami. Skutkiem tego, może być stworzenie budynku o nietypowym układzie pomieszczeń, sporych przeszkleniach lub licznych skosach. To, jaki dom powstanie finalnie, zależy od tego, jaki mamy zasób portfela, ale również od tego, jaki styl budownictwa uznajemy za najbardziej bliski sercu. Jedno jest pewne. Jakikolwiek nie będzie nasz projekt, a następnie budynek, w każdym domu zagoszczą dekoracje okna. I choć firanki najczęściej kojarzą się nam ze stylem klasycznym, to szeroki asortyment producentów pozwala na piękne zaaranżowanie nimi okien także w domach wykończonych w stylu industrialnym.

Czy firanki na metry do dobre rozwiązanie do domu? To z pewnością wciąż popularny produkt, który można zamocować w sporej wielkości oknach, które odbiegają rozmiarem od standardu. Kupując firankę z metra możemy doskonale wymierzyć ilość niezbędnego i także pozostawić zapas na marszczenia.

Firanki z metra to także sprawdzony sposób na dekorację okna w pomieszczeniach wysokich, np. w kamienicach. Taką firankę łatwo dopasujemy do nietypowej wysokości.

Pamiętajmy, że firanki dopasowane do rozmiaru naszego okna, za każdym razem będą wyglądały, niczym skrojone na miarę. To ważne, jeśli w naszych wnętrzach, chcemy otrzymać prawdziwie elegancką stylizację okna, a co więcej, taka dekoracja sprawdzi się na lata.

Wyobraź sobie salon nowoczesny, z dużym oknem tarasowym i lekką firankę tiulową, która delikatnie powiewa na letnim wietrzyku. Czy ten widok nie będzie wspaniały? Szukasz ciekawych firanek na metry? Sprawdź: https://alena-firany.pl/firany-na-metry.html

Firany gotowe – kiedy się sprawdzą?

Firanki gotowe to produkt dla perfekcjonistek. Należy bowiem najpierw dokładnie wymierzyć okno, a następnie dobrać taki produkt, który po zamocowaniu na karniszu, będzie się prezentował nienagannie. 

Trudno wybrać firanę gotową „na oko”, bez szacunkowego obliczania zapotrzebowania na materiał. Szczególnie odradzamy ten pomysł, jeśli planuje się zakup firanek do całego domu. Firanki gotowe, szczególnie te żakardowe są bardzo urokliwe, a producenci dysponują niezliczoną pulą wzorów, jednak firanka za krótka lub zbyt mało umarszczona nigdy nie będzie się prezentowała dobrze w oknie.

Wśród gotowych firanek, największą popularnością cieszą się firanki żakardowe, które mogą być wykonane zarówno w stylistyce klasycznej, jak i bardzo nowoczesnej. Ogromna pula wzorów, umożliwia dopasowanie firanki do gustu każdej z osób.

Co ważne, firanki gotowe nie są też drogie. Jeśli dobrze poszukamy, to z pewnością trafimy na produkt, który także budżetowo, spełni nasze oczekiwania.

Coś ekstra dla zapracowanych: gotowe firanki żakardowe nie wymagają prasowania, można je zawiesić w oknie niemal bezpośrednio po upraniu. Prawda, że to kusząca propozycja, dla wszystkich, tych, którzy na co dzień żyją w biegu i są zapracowani?

Pamiętaj: każde rozwiązanie jest dla Ciebie, ale przed zakupem firanki dobrze odmierz okno i sprawdź, który model firanki, będzie pasował najlepiej. Nie śpiesz się z zakupami, ale wydawaj pieniądze rozsądnie!

Shares: