Elektronika w łazience – wygoda czy zbędny gadżet?

Elektronika w łazience to m.in. czujniki ruchu oraz system audio w wannie i pod prysznicem. Takie rozwiązania poprawiają komfort użytkowania poszczególnych elementów armatury. Łazienkowe panele cyfrowe mają elegancki i minimalistyczny wygląd, dzięki czemu łatwo je wkomponować we wnętrza urządzone w różnych stylach.

Czujniki ruchu i obecności 

Łazienka w domu będzie wygodna w użytkowaniu, gdy dobrze ją zaplanujemy i funkcjonalnie urządzimy. Zanim nadejdzie etap aranżacji, należy zadbać o to, aby pomieszczenie, w którym poziom wilgoci będzie wyższy niż w innych częściach domu, było odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Budulcem ścian mogą być np. bloczki ytong, które powinny być pokryte tynkami. Przed przyklejeniem płytek, szczególnie w strefach mokrych ‒ pod wanną, prysznicem lub w okolicy umywalki ‒ warto zastosować folię w płynie. Taka warstwa hydroizolacji tworzy nieprzepuszczalną powłokę, dzięki której wilgoć nie przedostaje się do ściany i nie dochodzi do rozwoju szkodliwych dla zdrowia grzybów i bakterii. W tak przygotowanej łazience można układać glazurę bądź inny materiał wykończeniowy. Elektronika jest jednym z ostatnich elementów, jakie montujemy. Do popularnie stosowanych rozwiązań należą przede wszystkim czujniki ruchu oraz czujniki obecności. Odpowiadają one m.in. za takie uproszczenia technologiczne jak automatyczne włączanie i wyłączanie światła oraz uruchamianie wentylacji po wyjściu z łazienki. Czujki ruchu stosowane są także w elementach armatury łazienkowej, np. bezdotykowych bateriach czy automatycznych spłuczkach do WC. 

Elektroniczne panele w wannach i prysznicach

Elektronika w łazience może stanowić także część wyposażenia wanny i prysznica. Cyfrowe panele i ekrany dają możliwość regulowania tempa przepływu wody, jej temperatury oraz rodzaju strumienia. Z ich pomocą możemy też precyzyjnie ustawić funkcje hydromasażu, oświetlenie w kabinie prysznicowej, otwieranie i zamykanie odpływu itp. Niektóre elementy elektroniki łazienkowej są również wyposażone w odtwarzacze muzyki. Wbudowany system audio sprzyja relaksowi i odprężeniu podczas codziennej kąpieli. Zaletą nowoczesnych rozwiązań elektronicznych w panelach przy wannie oraz prysznicu jest ich elegancki i stylowy wygląd. Niektóre modele zostały zaprojektowane w taki sposób, że są niemal niezauważalne, dzięki czemu łatwo komponują się z wystrojem każdej łazienki. 

Elektronika łazienkowa może pojawiać się także w innych elementach, np. podświetlanym lustrze lub wieszaku na ręczniki. Lustro z podświetleniem ledowym ułatwi golenie się lub staranne wykonanie makijażu. Decydując się na taki model, możemy zrezygnować z dodatkowych punktów światła, takich jak kinkiety. Z kolei elektryczny wieszak na ręczniki to urządzenie, którego rurki szybko się nagrzewają i suszą mokre ręczniki. Tego typu suszarki są kompaktowe i nie wymagają dużej przestrzeni. Potrzebny jest jedynie dostęp do źródła energii.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij