Technologia

Dlaczego warto zainwestować w zegarek Garmin?

Amerykańska marka Garmin to firma, która swoim klientom oferuje zaawansowane zegarki przeznaczone głównie dla osób aktywnych fizycznie. Ich asortyment jest naprawdę szeroki, dlatego bez większego problemu każdy z nas jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Za sprawą inteligentnych funkcji zarówno treningi, jak i codzienne obowiązki są dziecinne proste. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zegarków Garmin?

Początki marki Garmin

Na samym początku przedsiębiorstwo Garmin znane było, jaki Pronav. Zostało ono założone w roku 1989, a jego twórcami było dwóch inżynierów: Min Kao oraz Gary Burrel. Z biegiem lat nazwa firmy została zmieniona na popularne dzisiaj Garmin. Jak można zauważyć, pochodzi ona od pierwszych liter imion jej protoplastów. Pierwszym innowacyjnym urządzeniem, jakie zostało przez nich zaprezentowane, wbrew pozorom nie był zegarek, a morska nawigacja. Już po siedmiu latach, ponieważ w roku 1997 przedsiębiorstwo mogło pochwalić się milionem sprzedanych produktów. Moduły GPS, jakie zostały docenione przez cały świat, są wykorzystywane w smartwatchach firmy Garmin, które są idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie.

Garmin – zegarki dla aktywnych

Zegarki Garmin to przede wszystkim materiały najwyższej klasy, najnowsze technologie, a także niepowtarzalny design. Dzięki stałemu kontakcie ze swoimi klientami firma jest w stanie tworzyć urządzenia, które zadowalają nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wyświetlacze, które zaimplementowane są w sprzętach Garmin, charakteryzują się swoją przejrzystością, a obsługa interfejsu jest dziecinnie prosta. W związku z tym nawet osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z technologią, poradzą sobie z użytkowaniem zegarków Garmin. Dla najbardziej wymagających klientów firma przygotowała modele, w których możemy korzystać z pulsometru, lokalizacji GPS, czy wielu innych funkcji, które w czasie treningów okazują się po prostu nieocenione. Nie możemy również nie wspomnieć o samym designie. Jest on bardzo nowoczesny, dlatego świetnie wpasuje się we wszystkie nieco mniej formalne stylizacje.

garmin-na-nadgarstku

Specjalna kolekcja dla biegaczy

Jak już wspomnieliśmy, zegarki Garmin to świetna propozycja dla osób aktywnych fizycznie. Marka ta jednak specjalnie dla biegaczy przygotowała oddzielną kolekcję o nazwie Forerunner. Co ją charakteryzuje? Zaimplementowany moduł GPS, dzięki któremu mamy możliwość zarówno planowania tras, jak i ich skrupulatnej analizy. Funkcje, takie jak licznik przebytego dystansu czy spalonych kalorii to świetne rozwiązanie dla osób, które dbają o swoją formę. Nie możemy również nie wspomnieć, że seria Garmin Forerunner to także bardzo ciekawa propozycja dla kolarzy. Modele z tej kategorii zostały również wyposażone w alerty czasu, dystansu, czy też stosowne profile rowerowe, które okazują się bardzo przydatne w czasie jazdy i po niej. Do produkcji zegarków wykorzystuje się tworzywo sztuczne, którego jakość stoi na najwyższym światowym poziomie. W większości wypadków szkiełko jest chemicznie wzmocnione, co ma szczególne znacznie w przypadku, gdy uprawiamy sporty wszelkiego rodzaju. Nie możemy również wspomnieć o solidnych bateriach, a także module bluetooth, dzięki któremu bez większego problemu możemy połączyć nasz smartwatch z telefonem.

garmin-footer

Niezwykle przydatny system nawigacji

Jak już wspomnieliśmy, w zegarkach Garmin montowane są moduły GPS z najwyższej półki. To niezwykle ważny aspekt szczególnie dla osób, które wielbią się w podróżach czy sportach na świeżym powietrzu i nie tylko. Lokalizacja pozwala nam na planowanie naszych tras, czy sprawdzenie aktualnego położenia, jednak to nie wszystko. Z jej pomocą możemy również ustawić synchronizację czasu zgodnie ze strefą czasową, w jakiej aktualnie się znajdujemy.

Czy zegarki Garmin to propozycja jedynie dla aktywnych osób?

Nie ma co się oszukiwać, cała masa inteligentnych oraz zaawansowanych technologicznie funkcji sprawia, że produkty Garmin to propozycja nie tylko dla aktywnych osób. Dzięki modernistycznej, a także energooszczędnej łączności bluetooth, synchronizacja smartwatcha z telefonem jest bardzo prosta oraz działa bez żadnych problemów. W związku z tym wszelkie powiadomienia, jakie przychodzą na nasz smartfon, mogą być odczytywane na zegarku Garmin. Sterowanie muzyką czy płatności zbliżeniowe również nie będą żadnym problemem, dlatego smartwatche Garmin to świetne rozwiązanie również dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia ze sportami.

germin-outdoor

Jak widać, modele marki Garmin wpadną w oko praktycznie każdemu. Oczywiście są to zegarki skierowane do osób aktywnych fizycznie, jeśli jednak my do tej grupy nie należymy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mimo wszystko sprawić sobie właśnie takie urządzenie.

Shares: