Technologia

Innowacja w świecie mody – skórzane rękawiczki z technologią dotykową

Rękawiczki to jeden z ciekawszych dodatków, obok paska, apaszki czy butów i torebki/neseseru (nie wspominając o zegarku). Od razu zwracają uwagę – ich styl i wykonanie dużo mówią o użytkowniku, który zdecydował się na taki a nie inny model. Skórzane modele (tak męskie, jak i damskie) to synonim ekskluzywnej elegancji, są zdecydowanie bardziej zobowiązujące niż ich wełniane lub zamszowe odpowiedniki. Jednym z trendów, jakie daje się ostatnio zauważyć u producentów galanterii tego typu jest lansowanie galanterii dostosowanej do określonej pory roku – a więc noszenie jej w różnych odmianach przez okrągły rok. Jest to zawsze okazja do podkreślenia swojego stylu i uczynienia stroju na dany dzień bardziej niepowtarzalnym oraz oryginalnym.

Charakterystyczny design napo gloves

Skórzane rękawiczki napo gloves to stosunkowo nowa propozycja na rynku galanterii. Prezentują się intrygująco – większość z nich jest wykonana z wysokogatunkowej skóry jagnięcej, ale są też modele z ekoskóry. Ich charakterystyczny design – czyli dodatkowa wierzchnia warstwa wykończenia (najczęściej wełniana, kaszmirowa lub też wykonana z polaru) dodaje im delikatnej wytworności. Zastosowanie dwóch materiałów osłabia też nieco oficjalny ton, z jakim może kojarzyć się skórzana galanteria w pierwszym momencie. Stwarza to warunki do wielu różnorodnych stylizacji – czyli taki dodatek bardziej uniwersalnym. Można założyć je z powodzeniem zarówno do bardziej sportowej kurtki, jak i marynarki.

Innowacja w świecie mody – skórzane rękawiczki z technologią dotykową
 

Technologia dotykowa w skórzanych rękawiczkach

Jednak nie to jest główną zaletą, na którą warto zwrócić uwagę, zastanawiając się nad zakupem tych innowacyjnych modeli. Jest to prawdopodobnie pierwszy producent na rynku, który oferuje rozwiązanie, jakim jest technologia dotykowa. Skórzane rękawiczki męskie w ofercie napo gloves to modele, w których bez żadnego problemu można obsługiwać ekrany smartfonów, tabletów oraz wszystkich innych urządzeń, wyposażonych w ekrany, wymagające dotknięcia w celu wykonania operacji. Zawdzięczamy to (w skrócie) zastosowaniu specjalnych łatek, które znajdują się przy opuszkach palców. Co ważne – w żaden sposób nie wpływa to na estetykę wykonania rękawiczek, zastosowane łatki są całkowicie niewidoczne.

To bardzo praktyczny pomysł – każdy z nas doświadczył prawdopodobnie niewygody, jaką jest konieczność zdjęcia rękawiczek na mrozie, kiedy ktoś do nas (akurat w tym momencie) dzwoni, przysyła SMS lub pisze coś na komunikatorze. Większość kierowców powita z pewnością takie rękawiczki z dużym zaciekawieniem. Można w nich również bez problemu korzystać z nawigacji samochodowej.

Stylowe rękawiczki samochodowe

Pozostając przy zagadnieniach mody, związanej z motoryzacją producenci galanterii oferują również skórzane rękawiczki męskie, zaprojektowane specjalnie do prowadzenia auta. Większość kierowców jest zgodna, że prowadzenie w rękawiczkach to bardzo dobry pomysł – również latem. Poza tym, że wygląda się wtedy niezwykle stylowo, mamy pewniejszy uchwyt kierownicy, dłonie nie ślizgają się po niej, co więcej – nie musimy martwić się o ich pocenie się.

Powyższe modele mimo luksusowego designu oraz innowacyjnej technologii dotykowej, nie należą do wybitnie drogich. Warto zastanowić się nad inwestycją w ten rodzaj galanterii – szykowne rękawiczki skórzane są w istocie zawsze na czasie.

Shares: