Technologia

Jak połączyć smartfon z radiem samochodowym?

Szukasz sposobu na urozmaicenie jazdy samochodem? Wystarczy, że podłączysz smartfon do radioodtwarzacza i włączysz ulubioną playlistę lub audiobook. Sprawdź, jak połączyć telefon do radia samochodowego i pozwól sobie na odrobinę rozrywki podczas prowadzenia auta.

 

Jak połączyć telefon z radiem samochodowym?

Niezależnie od tego, czy jesteś audiofilem, czy chcesz nadrobić kilka podcastów podczas stania w korku, istnieje kilka prostych sposobów na połączenie telefonu z radiem samochodowym. Co prawda, starsze modele aut wymagają niekiedy złożonych rozwiązań, jednak na samym początku sprawdź, czy wbudowany radioodtwarzacz ma wejście AUX, port USB lub obsługuje połączenia Bluetooth.

  • Podłączanie telefonu do radia w samochodzie – Bluetooth

To najprostszy sposób na połączenie telefonu z radiem w samochodzie – nie wymaga on używania dodatkowych kabli czy instalowania specjalnych aplikacji na smartfonie. Wystarczy, że sparujesz urządzenie mobilne ze wbudowanym w aucie systemem Bluetooth i włączysz ulubioną playlistę.

  • Jak podłączyć telefon do radia przez AUX?

Twój radioodtwarzacz posiada wejście AUX? Wykorzystaj je do słuchania muzyki w aucie. Aby z głośników w samochodzie poleciał album wybranego wykonawcy, potrzebujesz kabla z końcówkami Jack-Jack o średnicy 3,5 mm. Końcówki podłącz do sprzętu audio oraz smartfonu i gotowe!

  • Port USB – jak z niego skorzystać?

Podłączanie telefonu poprzez port USB jest trochę bardziej skomplikowane – na początku sprawdź, czy komputer pokładowy jest kompatybilny z systemem operacyjnym Twojego smartfonu. Następnie, po połączeniu z autem, dostosuj ustawienia urządzenia w zakładce „domyślna konfiguracja USB”.

Dodatkowe informacje o połączeniu telefonu z radiem samochodowym znajdziesz na blogu nju mobile.

Transmiter samochodowy – proste rozwiązanie dla starszych aut

Niektóre modele aut nie posiadają wbudowanych wejść USB, AUX oraz nie obsługują bezprzewodowej łączności Bluetooth. Jak w takim przypadku połączyć telefon z radiem samochodowym? Nie jest to aż takie trudne, jak może się początkowo wydawać – wystarczy, że zakupisz transmiter samochodowy.

Transmiter to niewielkie urządzenie, które wykorzystuje różne częstotliwości FM – na radioodtwarzaczu należy ustawić taką samą wartość FM jak na nabytym sprzęcie. Wiele z dostępnych modeli posiada slot na kartę SD oraz kilka wejść USB i AUX, a także wbudowany Bluetooth, dzięki któremu w szybki sposób połączysz telefon z radiem samochodowym.

Transmiter samochodowy, wejście USB i AUX – dlaczego warto z nich korzystać?

Wbudowane wejścia w radioodbiornikach i specjalne akcesoria samochodowe nie tylko umilą Ci prowadzenie samochodu, ale także zwiększą bezpieczeństwo jazdy. Dzięki nim przeprowadzisz niejedną rozmowę telefoniczną (uruchamiając np. tryb głośnomówiący w transmiterze), a także o wiele lepiej zrozumiesz polecenia aplikacji służącej do wyznaczania tras.

Pamiętaj jednak o tym, że większość apek na telefon wymaga stałego podłączenia do internetu – w tym platformy do odsłuchiwania utworów czy podcastów. Dlatego, zanim wyruszysz w podróż, zadbaj o ekstra GB, które wykorzystasz podczas jazdy samochodem zarówno do pracy, jak i na wymarzony urlop.

artykuł sponsorowany

Shares: