Dom

Dla pełni bezpieczeństwa w domu – czujnik czadu i gazu

Dom ma być dla nas i dla naszych bliskich oazą spokoju, miłości i bezpieczeństwa. Urządzając swoje nowe mieszkanie lub remontując stary dom, warto pomyśleć o tym, by zwiększyć poziom tego ostatniego czynnika. Niech twój dom będzie miejscem, do którego chce się wracać i w którym spokojnie się zasypia. Tak naprawdę to dużo ważniejsze niż kolorowe ściany czy meble z najnowszego katalogu!

Podnieś poziom bezpieczeństwa w swoim domu

Gdy myślimy o swoich rodzinach, najbardziej zależy nam na tym, aby byli bezpieczni – od wszelkich możliwych zagrożeń czyhających na nich nie tylko poza domem, ale również i w nim. Nie pozwól sobie na uczucie bezsilności w tej kwestii. Zrób wszystko, co tylko możliwe i co jest w zasięgu ręki, aby podnieść poziom bezpieczeństwa w swoim domu. Czujnik czadu i gazu jest jedną z tych rzeczy, które pozwolą ci spać spokojnie. Rzecz jasna, w twoim domu wszelkie instalacje gazowe powinny być sprawne i regularnie kontrolowane przez uprawnionych do tego fachowców. Jednak w tej kwestii nie powinniśmy się zdawać tylko na podpis przy dokumencie stwierdzającym szczelność instalacji i sprawność wentylacji w domu. Jeśli możesz zrobić coś dodatkowo – zrób to!

Czy warto kupić czujnik?

Złe rzeczy przytrafiają się nie tylko innym ludziom. Mogą się przydarzyć każdemu z nas! Oczywiście nie wolno popadać w paranoję, ale ważne jest uświadomienie sobie wszelkich możliwych zagrożeń i w miarę możliwości zapobieganie im. Ulatnianie się gazu z nieszczelnej instalacji gazowej lub czadu w wyniku nieprawidłowości spalania w piecu może doprowadzić do tragedii, tym straszniejszej, że gazy te są bezwonne i błyskawicznie rozprzestrzeniają się po mieszkaniu. Mogą doprowadzić do zatrucia domowników we śnie! Już sama myśl o tym, że w zimowy wieczór możemy położyć się do łóżka i nie wstać z niego, powinna być wystarczającym powodem do tego, by zaopatrzyć się w czujnik czadu i gazu. Jest to zakup o tyle istotny, że czujniki takie mają bardzo dobre działanie. Sprawnie wyczuwają nawet niewielkie stężenie trujących gazów w powietrzu i natychmiast uwalniają głośny, wyrywający ze snu sygnał alarmowy. Może on uratować życie niejednej rodzinie, szczególnie w sezonie grzewczym!

Ile kosztuje twoje bezpieczeństwo?

Niektóre osoby nie decydują się na kupno czujnika, ponieważ uważają go za zbędny wydatek. Rzeczywiście – najlepszą opcją jest, aby nigdy nie musiał on wszcząć alarmu! Zauważmy jednak, jak wiele osób wciąż gotuje na tradycyjnych kuchenkach gazowych. Tak naprawdę wystarczy chwila nieuwagi, by kipiący garnek z ziemniakami zalał palnik, przez co zacznie on wydzielać trujący gaz. Czujnik czadu i gazu, nawet ten z najwyższej półki, nie powinien kosztować więcej niż 300 złotych. Zwykle dobry czujnik kupić można już za około 50 złotych – i taki w zupełności wystarczy do całodobowego monitorowania obecności czadu i gazu w powietrzu. To zakup jednorazowy: umieszczasz czujnik czadu i gazu raz na ścianie i śpisz spokojnie przez długie lata!  

Shares: