Turystyka

Boliwia — atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć, gdy jedziesz w podróż z biurem podróży.

Boliwia znajduje się niemalże w centrum Ameryki Południowej i jest jednym z niewielu śródlądowych państw. Oznacza to, że jest pozbawione dostępu do oceanu. Z uwagi na geograficzne położenie Boliwii, wykazuje się ona niezwykłą różnorodnością, jeżeli chodzi o klimat i teren. W połączeniu z ciekawą kulturą i historią wiele osób decyduje się na wizytę w tym kraju. Oczywiście, jeżeli chcemy, aby nasza podróż przebiegała sprawnie, ważne jest jej odpowiednie zaplanowanie. W tej kwestii najlepiej zdać się na pomoc biura podróży, które ma do zaoferowania kilka interesujących wycieczek.

La Paz — stolica w chmurach

Położona na wysokości ponad 3600 metrów n.p.m., stolica Boliwii stanowi istotne centrum kulturowe Ameryki Łacińskiej, między innymi z uwagi na liczne zabytki z okresu kolonialnego. Turyści odwiedzający miasto powinni zajrzeć do kościoła św. Franciszka, którego budowę zakończono w roku 1758. Oczywiście ta przepiękna bazylika to nie jedyna atrakcja czekająca na podróżników. Chociaż La Paz jest najbardziej rozwiniętym miastem w całym kraju, w niektórych jego regionach możemy bliżej zapoznać się z kulturą andyjską. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie Mercado de Brujas, czyli słynnego targu czarownic. To tutaj możemy kupić różnego rodzaju talizmany oraz egzotyczne akcesoria. Suszony płód lamy może wydawać się dziwnym zakupem, ale z całą pewnością będzie stanowił ciekawy temat do rozmowy ze znajomymi po powrocie z Boliwii.

Copacabana — śródziemnomorski ośrodek wypoczynkowy na dużej wysokości

Największe jezioro w całej Ameryce Południowej — Titicaca — jest obowiązkowym miejscem postoju dla każdego turysty zwiedzającego ten przepiękny kraj. Zatrzymać się warto w pobliskim miasteczku zwanym Copacabana, które stanowi doskonałe miejsce, z którego możemy wyruszyć, aby bliżej zapoznać się z tym rejonem Boliwii. Wypoczynek nad tym jeziorem jest dobrym pomysłem na przyjemne spędzenie czasu z uwagi na sprzyjający temu klimat. Jednakże nie jest to koniec atrakcji, jakie kryje w sobie Titicaca. Na powierzchni jeziora znajduje się ponad 40 tak zwanych „pływających wysepek”. Zamieszkane są one przez Indian Uro i turyści często decydują się na ich odwiedzenie z uwagi na możliwość poznania ciekawej kultury. Boliwia — atrakcje turystyczne, opisane powyżej to nie wszystko, co zobaczysz wybierając się w podróż z biurem. Wszystkie wycieczki są opisane na stronie biura https://logostour.pl/kraje/boliwia.

Wyspa Słońca — miejsce, gdzie czas stoi w miejscu

Życie we współczesnym świecie toczy się w coraz szybszym tempie. Sprawia to, że chwilami chcielibyśmy się po prostu zatrzymać i odpocząć. Jest to możliwe między innymi na Wyspie Słońca. Jedna z niewielu naturalnych wysp położonych na jeziorze Titicaca, tempo życia jej mieszkańców pozostaje bez zmian od wieków. Po dotarciu na nią zaznamy istnego raju, dla osób, które szukają ucieczki od współczesnego świata. Pobyt na tej wyspie stanowi doskonałą okazję do skosztowania typowego andyjskiego posiłku zwanego Aptapi. Jest to jeden z niewielu praktykowany nadal rytuałów z kultury andyjskiej. Z uwagi na znaczenie tej tradycji dla lokalnej społeczności, ważne jest podejście do niej z szacunkiem. Dla chętnych możliwe jest uczestnictwo w specjalnej sesji z lokalnym szamanem.

Salar de Uyuni — największe solnisko na świecie

Na obszarze ponad 10 tysięcy km2 mieści się aż 10 miliardów ton soli. Nie bez powodu miejsce to zwane jest największą solniczką świata. Jest to praktycznie pustynia, na której piasek został zastąpiony przez sól. Z uwagi na niewielką warstwę wody pokrywającą obszar Salar de Uyuni możemy zaobserwować magiczny wręcz widok. Tafla solniska zlewa się wręcz z niebem, tworząc niesamowity efekt optyczny. Taka surrealistyczna scena to wystarczający powód, aby zmotywować nas do wizyty w tym miejscu. Co więcej, na środku tego jeziora położona jest wyspa Incahausi, która jest pozostałością starożytnego wulkanu. Na wyspie oprócz centrum turystycznego możemy zaobserwować duże ilości olbrzymich kaktusów.

Boliwia kryje w sobie o wiele więcej atrakcji dla zainteresowanych podróżników. Jako bramę do Salar de Uyuni służy miasto Uyuni. Jednakże nie jest to jedyne miejsce warte odwiedzenia w okolicy. Nie wolno zapomnieć o Cmentarzu Lokomotyw. W przeszłości miasto to służyło jako centrum dystrybucji dla pociągów wiozących minerały do portów nad Pacyfikiem. Trwało do aż do upadku przemysłu górniczego w latach 40. XX wieku. Wiele pociągów zostało wtedy porzuconych i miejsce, w którym stoją do dziś zostało ochrzczone mianem „cmentarzyska dla lokomotyw”. Inną atrakcją, którą warto włączyć do swojego planu podróży, jest Valle de la Luna (Księżycowa Dolina). Znajduje się raptem 10 km od miasta La Paz, więc warto ją odwiedzić podczas pobytu w tym mieście. Z tego miejsca można w pełni docenić uroki okolicy, w której znajduje się stolica Boliwii. Z uwagi na mnogość atrakcji dostępnych dla osób zwiedzających ten piękny kraj, mogą pojawić się pewne trudności w wyznaczeniu efektywnej trasy podróży. W takich sytuacjach warto przyjrzeć się temu, co mają do zaoferowania biura podróży.

Shares: