Dom

7 gadżetów do kuchni retro

Kuchnia w stylu retro stanowi znakomitą alternatywę dla nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Aby kuchnia retro cieszyła oko i była jednocześnie w pełni funkcjonalna, warto zaopatrzyć się w dodatki retro do kuchni. Znakomicie prezentować będzie się tam między innymi chlebak, zaparzacz do kawy czy czajnik gazowy.

Kuchnia w stylu retro — jaki chlebak do niej dopasować?

Jakich dodatków nie może zabraknąć w żadnej kuchni retro? Praktycznym dodatkiem retro do kuchni są między innymi chlebaki. Takie pojemniki na chleb nie tylko pozwalają na wygodne przechowywane pieczywa sprawiając, że na długi czas zachowuje ono swoją świeżość i chrupkość. Chlebak do chleba to również świetny sposób na udekorowanie kuchni w stylu retro. Jaki nowoczesny chlebak najlepiej prezentować będzie się w takim wnętrzu? Do retro kuchni pasować będzie między innymi chlebak ceramiczny. Warto, by utrzymany był on w jasnej kolorystyce. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład chlebak biały, miętowy czy pudrowo różowy. Do zalet takich pojemników do przechowywania chleba zaliczyć można między innymi fakt, iż nie pochłaniają one zapachów, nie odbarwiają się, są odporne na korozję oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. To jednak nie koniec zalet tego typu chlebaków. Przechowywany w nich chleb nie wysycha, co przekłada się na wydłużoną świeżość pieczywa. Jako że są one dostępne w wielu różnych rozmiarach, wzorach i kolorach, pozwala to na dopasowanie ich do każdej kuchni retro.

W kuchniach utrzymanych w stylu retro dobrze sprawdzać będzie się także drewniany chlebak. Chlebak drewniany nie tylko pięknie się prezentuje, lecz gwarantuje również należytą wilgotność oraz temperaturę znajdującym się w jego wnętrzu chlebowi i bułkom. Uniwersalny, ponadczasowy design chlebaka drewnianego retro sprawia, że znajdzie on zastosowanie również w kuchniach urządzonych w innym stylu — czy to skandynawskim, czy rustykalnym.

Jaki czajnik na gaz retro wybrać?

Kolejnym nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kuchni w stylu retro jest czajnik. Jaki czajnik na kuchenkę indukcyjną sprawdzi się tu najlepiej? Idealnym rozwiązaniem do kuchni retro będzie czajnik indukcyjny o pękatym kształcie, z analogowym wskaźnikiem. Czajniki retro bardzo często utrzymane są w pastelowej kolorystyce — odcieniach żółci czy błękitu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by w kuchni w stylu retro znalazł się czajnik na indukcję czarny, biały czy czerwony. Świetnie prezentować będą się także czajniki na płytę indukcyjną w grochy — to motyw, który najmocniej kojarzy się z wnętrzami utrzymanymi w klimacie retro.

Jaki zaparzacz do kawy kupić do kuchni retro?

W żadnej kuchni retro miłośnika kofeinowych napojów nie może również zabraknąć zaparzarki do kawy. Dzięki niej w zaledwie kilka chwil przyrządzić można aromatyczny napar pozbawiony fusów. Warto, by zaparzacz do kawy tłokowy był zarówno solidnie wykonany, jak i cieszył oko. Zaparzacz do kawy ciśnieniowy posiadać może tradycyjny, kanciasty kształt. Jeżeli chodzi o kolorystykę, dobrą alternatywę dla klasycznych, srebrnych zaparzaczy do kawy na indukcję stanowić będą dzbanki do zaparzania kawy białe, kremowe czy złote. Taki zaparzacz do kawy indukcja doskonale wyglądać będzie zarówno na blacie, jak i na stole czy kuchennej półce.

Gustowne dodatki do kuchni retro

Jakie inne dodatki retro do kuchni sprawdzą się się w takim wnętrzu? Poza chlebakiem, czajnikiem na płytę indukcyjną czy dzbankiem z zaparzaczem, świetnie prezentować będzie się tu między innymi tradycyjne radio z pokrętłem, stara kuchenna waga czy blaszane puszki, które wykorzystać można do przechowywania kawy, herbaty, mąki lub makaronu. Takich gadżetów warto poszukać na targu staroci.

Gwarancją codziennych sukcesów w urządzaniu kuchni retro nowoczesnej są odpowiednio dopasowane dodatki do kuchni retro. Aranżację takiego wnętrza skutecznie urozmaici chlebak czarny, zaparzacz do kawy i herbaty czy czajnik na indukcję retro.

Shares: