Marketing

5 sposobów na oryginalną promocję warsztatu mechanicznego

Konkurencja w branży mechaniki pojazdowej jest ogromna. Trzeba wyróżnić się, by zostać zauważonym przez potencjalnych klientów. Oczywiście pierwsza dobrze wykonana usługa, a także zadowolenie klienta również z powodu nie windowania cen jest najlepszym sposobem na utrzymanie przy sobie stałego klienta. Może się jednak zdarzyć, że znajdzie warsztat bliżej albo odrobinę tańszy, dlatego należy zadbać o usługi dodatkowe i gadżety reklamowe. W dzisiejszym poradniku przedstawimy 5 sposobów na oryginalną promocję warsztatu mechanicznego. Skupimy się tu na gadżetach reklamowych, takich jak np. napoje energetyzujące z logo. Ładowarki samochodowe z logo – zadbaj by Twój klient był zawsze w kontakcie W dzisiejszych czasach bez telefonu człowiek czuje się nieswojo, a rozładowany smartfon jest dużym problemem, zwłaszcza, jeśli stale chce się być w kontakcie z rodziną lub wykonuje się obowiązki zawodowe wymagające bycia cały czas „pod telefonem”. Warto gadżety reklamowe w warsztacie mechanicznym dopasować do rodzaju naprawy. Jeśli klient zawita z zepsutą elektroniką, to jako dodatek gratisowy do wykonanej usługi można mu podarować ładowarkę samochodową z logo. Z takiego gadżetu reklamowego każdy będzie zadowolony, gdyż nie wyląduje on w schowku samochodowym ale będzie stale używany na dłuższych trasach. To świetny upominek dla stałych klientów, zarówno tych prowadzących firmy i naprawiających samochody dostawcze, jak i …

Konkurencja w branży mechaniki pojazdowej jest ogromna. Trzeba wyróżnić się, by zostać zauważonym przez potencjalnych klientów. Oczywiście pierwsza dobrze wykonana usługa, a także zadowolenie klienta również z powodu nie windowania cen jest najlepszym sposobem na utrzymanie przy sobie stałego klienta. Może się jednak zdarzyć, że znajdzie warsztat bliżej albo odrobinę tańszy, dlatego należy zadbać o usługi dodatkowe i gadżety reklamowe. W dzisiejszym poradniku przedstawimy 5 sposobów na oryginalną promocję warsztatu mechanicznego. Skupimy się tu na gadżetach reklamowych, takich jak np. napoje energetyzujące z logo.

Ładowarki samochodowe z logo – zadbaj by Twój klient był zawsze w kontakcie

W dzisiejszych czasach bez telefonu człowiek czuje się nieswojo, a rozładowany smartfon jest dużym problemem, zwłaszcza, jeśli stale chce się być w kontakcie z rodziną lub wykonuje się obowiązki zawodowe wymagające bycia cały czas „pod telefonem”. Warto gadżety reklamowe w warsztacie mechanicznym dopasować do rodzaju naprawy. Jeśli klient zawita z zepsutą elektroniką, to jako dodatek gratisowy do wykonanej usługi można mu podarować ładowarkę samochodową z logo. Z takiego gadżetu reklamowego każdy będzie zadowolony, gdyż nie wyląduje on w schowku samochodowym ale będzie stale używany na dłuższych trasach. To świetny upominek dla stałych klientów, zarówno tych prowadzących firmy i naprawiających samochody dostawcze, jak i klientów indywidualnych.

Rękawice robocze z logo – brudna praca już niestraszna

marketing warsztat mechanicznyKlientami warsztatów samochodowych są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warto zadbać o ich potrzeby związane z codzienną eksploatacją samochodu i niecodziennymi sytuacjami, które w trakcie mogą wyniknąć. Każdy kierowca prędzej czy później może „złapać gumę”. Wymiana opony nie wymaga jedynie lewarka, zwłaszcza, jeśli stanie się to w sytuacji, gdy jedziemy odświętnie ubrani i nie chcemy się pobrudzić. Zawsze można wyciągnąć trójkąt ostrzegawczy i przebrać się w samochodzie, przed wykonaniem tej operacji, ale co z dłońmi? Właśnie tu może pomóc gadżet od warsztatu mechanicznego, który dodaje rękawice robocze z logo każdemu, kto przyjeżdża na sezonową wymianę ogumienia bądź po zakup zapasowych opon.

Dywaniki samochodowe i ściereczki z nadrukiem

Warsztat mechaniczny w dzisiejszych czasach, aby dobrze prosperować musi być multifunkcyjny, a więc zapewniać usługi z zakresu mechaniki pojazdowej, elektromechaniki, a także blacharstwa, lakiernictwa, w tym modnego detailingu oraz rzecz jasna czyszczenia samochodu z zewnątrz i wewnątrz. W przypadku tych ostatnich usług warsztat mechaniczny może zaoferować gratisy w postaci dywaników samochodowych z logo, jeśli te, które są w samochodzie już się zużyły, bądź ściereczek z nadrukiem, które pozwolą dbać o lakier samochodu świeżo po detailingu.

Pokrowce z emblematem warsztatu

Wiele samochodów, a właściwie większość garażowanych jest „pod chmurką”. Ten fakt przy promocji warsztatu samochodowego mogą wykorzystać ich właściciele. Jest na to prosty sposób, a mianowicie dodawanie gadżetu reklamowego w postaci pokrowca na samochód z logo warsztatu. Dzięki temu każdy kierowca może zadbać o mniejsze zużycie karoserii, a także opóźnić procesy korozyjne. W obliczu wielu awarii, jakie mogą się zdarzyć, nie jest to wcale marketingowy „strzał w stopę”, a wyraz troski o klienta. Innymi słowy na takiej promocji warsztat nie powinien stracić, gdyż pokrowiec nie uchroni przed awariami samochodu wynikającymi z eksploatacji.

Napoje energetyzujące z logo – w trosce o koncentrację kierowców

marketing energy drinkiNa sam koniec zostawiliśmy najbardziej oryginalny pomysł, który najmniej kojarzy się z działalnością warsztatu. Gadżety reklamowe nie muszą być wcale stricte związane z branżą. Doskonałym wyborem na promocję warsztatu mechanicznego mogą być napoje energetyczne z logo. Jak pokazują statystyki samochodami poruszamy się coraz więcej, pracujemy coraz więcej, a czasu na odpoczynek mamy coraz mniej. W związku z tym automatycznie pogarsza się koncentracja kierowców, związana z ubytkiem energii. Dlatego nie tylko dla zawodowych kierowców, ale również dla wszystkich innych klientów warsztatu przy odbieraniu samochodu po wykonanej naprawie, warto zaproponować napoje energetyzujące z logo.

Jest wiele sposobów na ciekawą promocję warsztatu mechanicznego. Można promować się również na targach branżowych, czy poprzez współpracę z firmą oferującą leasing samochodów. W każdym przypadku dla klientów warto mieć gadżety reklamowe, bo któż nie lubi dostawać darmowych prezentów. Napoje energetyczne z logo są niewątpliwie jednym z bardziej oryginalnych pomysłów na skuteczne wypromowanie warsztatu mechanicznego.

Shares: