5 sposobów na oryginalną promocję warsztatu mechanicznego

Konkurencja w branży mechaniki pojazdowej jest ogromna. Trzeba wyróżnić się, by zostać zauważonym przez potencjalnych klientów. Oczywiście pierwsza dobrze wykonana usługa, a także zadowolenie klienta również z powodu nie windowania cen jest najlepszym sposobem na utrzymanie przy sobie stałego klienta. Może się jednak zdarzyć, że znajdzie warsztat bliżej albo odrobinę tańszy, dlatego należy zadbać o usługi dodatkowe i gadżety reklamowe. W dzisiejszym poradniku przedstawimy 5 sposobów na oryginalną promocję warsztatu mechanicznego. Skupimy się tu na gadżetach reklamowych, takich jak np. napoje energetyzujące z logo.

Ładowarki samochodowe z logo – zadbaj by Twój klient był zawsze w kontakcie

W dzisiejszych czasach bez telefonu człowiek czuje się nieswojo, a rozładowany smartfon jest dużym problemem, zwłaszcza, jeśli stale chce się być w kontakcie z rodziną lub wykonuje się obowiązki zawodowe wymagające bycia cały czas „pod telefonem”. Warto gadżety reklamowe w warsztacie mechanicznym dopasować do rodzaju naprawy. Jeśli klient zawita z zepsutą elektroniką, to jako dodatek gratisowy do wykonanej usługi można mu podarować ładowarkę samochodową z logo. Z takiego gadżetu reklamowego każdy będzie zadowolony, gdyż nie wyląduje on w schowku samochodowym ale będzie stale używany na dłuższych trasach. To świetny upominek dla stałych klientów, zarówno tych prowadzących firmy i naprawiających samochody dostawcze, jak i klientów indywidualnych.

Rękawice robocze z logo – brudna praca już niestraszna

marketing warsztat mechanicznyKlientami warsztatów samochodowych są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warto zadbać o ich potrzeby związane z codzienną eksploatacją samochodu i niecodziennymi sytuacjami, które w trakcie mogą wyniknąć. Każdy kierowca prędzej czy później może „złapać gumę”. Wymiana opony nie wymaga jedynie lewarka, zwłaszcza, jeśli stanie się to w sytuacji, gdy jedziemy odświętnie ubrani i nie chcemy się pobrudzić. Zawsze można wyciągnąć trójkąt ostrzegawczy i przebrać się w samochodzie, przed wykonaniem tej operacji, ale co z dłońmi? Właśnie tu może pomóc gadżet od warsztatu mechanicznego, który dodaje rękawice robocze z logo każdemu, kto przyjeżdża na sezonową wymianę ogumienia bądź po zakup zapasowych opon.

Dywaniki samochodowe i ściereczki z nadrukiem

Warsztat mechaniczny w dzisiejszych czasach, aby dobrze prosperować musi być multifunkcyjny, a więc zapewniać usługi z zakresu mechaniki pojazdowej, elektromechaniki, a także blacharstwa, lakiernictwa, w tym modnego detailingu oraz rzecz jasna czyszczenia samochodu z zewnątrz i wewnątrz. W przypadku tych ostatnich usług warsztat mechaniczny może zaoferować gratisy w postaci dywaników samochodowych z logo, jeśli te, które są w samochodzie już się zużyły, bądź ściereczek z nadrukiem, które pozwolą dbać o lakier samochodu świeżo po detailingu.

Pokrowce z emblematem warsztatu

Wiele samochodów, a właściwie większość garażowanych jest „pod chmurką”. Ten fakt przy promocji warsztatu samochodowego mogą wykorzystać ich właściciele. Jest na to prosty sposób, a mianowicie dodawanie gadżetu reklamowego w postaci pokrowca na samochód z logo warsztatu. Dzięki temu każdy kierowca może zadbać o mniejsze zużycie karoserii, a także opóźnić procesy korozyjne. W obliczu wielu awarii, jakie mogą się zdarzyć, nie jest to wcale marketingowy „strzał w stopę”, a wyraz troski o klienta. Innymi słowy na takiej promocji warsztat nie powinien stracić, gdyż pokrowiec nie uchroni przed awariami samochodu wynikającymi z eksploatacji.

Napoje energetyzujące z logo – w trosce o koncentrację kierowców

marketing energy drinkiNa sam koniec zostawiliśmy najbardziej oryginalny pomysł, który najmniej kojarzy się z działalnością warsztatu. Gadżety reklamowe nie muszą być wcale stricte związane z branżą. Doskonałym wyborem na promocję warsztatu mechanicznego mogą być napoje energetyczne z logo. Jak pokazują statystyki samochodami poruszamy się coraz więcej, pracujemy coraz więcej, a czasu na odpoczynek mamy coraz mniej. W związku z tym automatycznie pogarsza się koncentracja kierowców, związana z ubytkiem energii. Dlatego nie tylko dla zawodowych kierowców, ale również dla wszystkich innych klientów warsztatu przy odbieraniu samochodu po wykonanej naprawie, warto zaproponować napoje energetyzujące z logo.

Jest wiele sposobów na ciekawą promocję warsztatu mechanicznego. Można promować się również na targach branżowych, czy poprzez współpracę z firmą oferującą leasing samochodów. W każdym przypadku dla klientów warto mieć gadżety reklamowe, bo któż nie lubi dostawać darmowych prezentów. Napoje energetyczne z logo są niewątpliwie jednym z bardziej oryginalnych pomysłów na skuteczne wypromowanie warsztatu mechanicznego.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij