Finanse

Wirtualna karta prepaid – czym jest? Jak używać?

Czy wiesz, co to takiego wirtualna karta prepaid? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym rozwiązaniu!

Czym jest karta prepaid?

Karty przedpłacone do bardzo popularne rozwiązanie m.in. w telefonii komórkowej. Istota działania kart przepłaconych polega na tym, że są one aktywne tylko wtedy, gdy na przypisanym do nich rachunku są środki płatnicze. Nierzadko sposób ten wykorzystywany jest przez duże firmy, które oferują tzw. bony podarunkowe. Kupujesz kartę, doładowujesz ją na określoną kwotę, a następnie za jej pomocą można kupić określone produkty w wyznaczonej kwocie.

Podobnie wygląda to w przypadku kart bankowych. Karta płatnicza prepaid pozwala na dokonywanie transakcji z wykorzystaniem jedynie tych środków, które są przypisane do danego rachunku. Istotną ciekawostką jest to, że karta przedpłacona bez umowy pozwala na zachowanie anonimowości swoich wydatków. Wiele produktów tego typu możesz zamówić za pośrednictwem sieci i bez podpisywania zbędnych dokumentów. Wystarczy zamówić kartę, a przy transakcjach posługiwać się kartą oraz PIN-em. Płatnicze karty przedpłacone mogą występować w kilku typach. Wymienić tu trzeba choćby płatnicze karty prepaid powiązane z danym rachunkiem bankowym, kart prezentowe do wykorzystania w określonych sklepach lub przedpłacone karty kredytowe. Oprócz tego banki oraz uprawnione do tego instytucje mogą również wydawać karty walutowe prepaid, za ich pomocą możesz dokonywać transakcji w obcej walucie.

Wirtualna karta prepaid

Wirtualna karta prepaid to dokładnie taki sam środek płatniczy jak zwykła, plastikowa karta – różnica polega jedynie na „fizyczności” produktu. Zależnie od tego, jaki typ wirtualnej kart płatniczej wybierzesz, możesz uzyskać dodatkowe benefity, takie jak np. zwiększenie poziomu ochrony prywatności. Czasem nawet wszelkie wykonywane transakcje za pomocą karty nie będą zapisywane, co zapobiega tworzeniu historii korzystania z karty, jednocześnie wpływając pozytywnie na Twoją anonimowość. Wirtualne karty debetowe działają w dokładnie taki sam sposób jak tradycyjne karty debetowe.

Kto może korzystać z karty prepaid?

Możliwość wyrobienia karty przedpłaconej ma jedynie osoba dorosła, w tym celu trzeba dokonać odpowiednich formalności. Wyrobioną kartę możesz też przekazać dziecku, ponadto banki coraz częściej w swoich ofertach mają karty przedpłacone dla dzieci. Zazwyczaj zarezerwowane są one dla dzieci, które przekroczyły określony wiek, np. od ukończenia 13 roku życia. W tym miejscu warto też dodać, że wirtualna karta prepaid to świetny sposób na zwiększenie kontroli nad swoimi wydatkami i zabezpieczenie się na wypadek przypadkowych, dużych wydatków. W końcu rozwiązanie to nie pozwala na wydanie większej liczby środków, niż zgromadziłeś na swoim koncie. Prawda, że wygodne? Zatem nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz wyrób wirtualną kartę prepaid!

 

Źródła:

  1. https://najlepszekonta.com/wirtualna-karta-platnicza/
  2. https://finanse.rankomat.pl/poradniki/wirtualne-karty-jak-dzialaja/
  3. https://www.totalmoney.pl/artykuly/9386,karty-kredytowe,czym-jest-karta-przedplacona-i-gdzie-ja-kupic,1,1
Shares: