Lifestyle

Wielka metamorfoza bardzo starej przyczepy kempingowej

Bez wątpienia podróżowanie całą rodziną i spanie na polu kempingowym jest sporą frajdą, zacieśnia więzi, a także pozwala obcować z naturą. Kampery są bardzo drogie, dlatego warto postawić na nieco tańszą alternatywę, a mianowicie przyczepę kempingową i to bardzo starą. Nawet jeśli nie jest w najlepszym stanie, to na pewno poradzicie sobie z jej odnowieniem.

Po pierwsze: ochrona antykorozyjna

Przyczepa kempingowa jak sama nazwa wskazuje jest dołączona do samochodu osobowego. Podobnie jak dbasz o samochód, by rdza go nie zrujnowała, tak samo musisz zadbać o starą przyczepę kempingową. Doskonale sprawdzi się zaopatrzenie w papier ścierny o różnej gradacji, lakiery do renowacji powłoki, a jeśli są jakieś dziury, to konieczne będzie użycie gładzi szpachlowej. Na samym , po gruntownym umyciu przyczepy, niezbędne będzie pozbycie się ognisk korozji poprzez darcie czy to drucianą szczotką, czy wspomnianym papierem. Resztę załatwi neutralizator rdzy. Po wszystkich zabiegach warto jeszcze zmatowić i odtłuścić powierzchnię przed nałożeniem lakieru. Między kolejnymi warstwami należy zrobić zalecane przerwy. Całość warto wykończyć lakierem bezbarwnym. Należy sprawdzić stan szyb, uszczelek i stan wentylacji. Uszczelki pewnie będą wymagały wymiany. Trzeba też zająć się podłogą w przyczepie. Można położyć płyty OSB na hydrizolację, a na nie wybrane płytki.

Po drugie: Wymiana mebli w przyczepie kempingowej i doposażenie w przydatne sprzęty

Pierwsze prace mamy już za sobą, czas więc na wymianę mebli. Jeśli tamte są przegnite, czy butwieją, to nie ma się co zastanawiać. Ławkę można wykonać samodzielnie albo zamówić, podobnie rzecz ma się ze stołem. Trzeba też zainwestować w model rozkładany, który sprawdzi się do przedsionka przyczepy kempingowej. Na pewno warto wymienić szafki kuchenne, albo przynajmniej wykonać nowe fronty i wykończyć nową okleiną meblową. W łóżkach trzeba sprawdzić stelaże, a jeśli to konieczne wymienić. Zakup materaców będzie tutaj absolutnym must have. I już przyczepa prawie staje się naszym domem. Do przyczepy koniecznie należy wybrać także krzesełka rozkładane. Nie można zapomnieć o sprzętach potrzebnych w kuchni. Na pewno nie może zabraknąć małej, ale pojemnej lodówki. Naczynia można myć pod wymienionym kranem i umywalką. Na pewno na blacie kuchni powinna znaleźć się deska do krojenia, a w szafkach zestaw naczyń, które się nie tłuką, mogą być nawet papierowe.

Po trzecie: Powiększenie przestrzeni poprzez dołączenie przedsionka i wybór podłogi do przedsionka

Każda przyczepa kempingowa ma swój ograniczony metraż. Nie oznacza to jednak, że nie można go powiększyć w kreatywny sposób. Wystarczy zainwestować w przedsionek, który sprawdza się zarówno do kampera, jak i przyczepy kemingowej. Do tego podłoga do przedsionka kamperowego i przedsionka przyczepy kempingowej, którą mocuje się na klipsach będzie absolutnym must have. Można wybrać model wykonany z polipropylenu, pianki PVC albo ftalanu. Wszystkie są odporne na promieniowanie UV i wilgoć, a także gnicie. W takim przedsionku znajdzie się miejsce na rozkładany stół, leżaki, krzesła, a nawet grilla. Może być to centrum rodzinnej rozrywki.

Po czwarte: Zapewnienie dodatkowego źródła zasilania, czyli panele fotowoltaiczne

Gdy przyczepa kempingowa jest już niemal odnowiona, to warto pomyśleć jeszcze o dodatkowym źródle zasilania. Dlatego montaż paneli fotowoltaicznych na dachu przyczepy będzie świetnym wyborem. Oczywiście nie można tego zrobić samodzielnie, ale wynajmując firmę całą pracę wykona się w ciągu jednego dnia. Będzie działać w systemie off-grid. Zatem potrzebny będzie akumulator oraz regulator ładowania. Dzięki temu dostęp do prądu będzie odpowiedni, a w dodatku będzie można naładować wszystkie sprzęty.

Stara przyczepa kempingowa może stać się ultra nowoczesna. Warto zadbać jeszcze o dobrą wentylację. Można np. wykonać okno dachowe. Trzeba będzie zadbać także o nowe opony do przyczepy kempingowej. Przed ruszeniem w trasę trzeba jeszcze sprawdzić solidność i bezpieczeństwo łączenia przyczepy z samochodem. Potem można już dodać gazu i ruszać w siną dal, zmieniając się w samochodzie za kierownicą co pewien czas.

Shares: