Lifestyle

Dlaczego obowiązkowa kąpiel przed strzyżeniem jest wymagana?

Strzyżenie to często bardzo stresująca sytuacja dla naszego pupila i przez to też dla nas. Właściciel tak samo jak jego pies przeżywa trudne dla niego chwile. Można jednak zrobić coś co bardzo pomoże przed strzyżeniem i na pewno pozytywnie wpłynie na jego jakość i często skróci czas cięcia. Jest to dobrze wykonana kąpiel psa przed strzyżeniem. Umycia psa przed wizytą u fryzjera jest obowiązkową czynnością, którą właściciel danego psiaka musi brać pod uwagę i odpowiednio wcześnie przygotować psa.

Wygoda i komfort

Sierść psa bardzo dobrze układa się po myciu i jest to aspekt, o którym trzeba pamiętać. Podczas wizyty u fryzjera sierść naszego psa musi być czysta i odpowiednio przygotowana. Świeżo umyty pies będzie na pewno lepiej znosił strzyżenie, oraz fryzjerowi będzie pracowało się znacznie łatwiej z powodu czystej sierści, która od razu po kąpieli jest znacznie bardziej podatna na układanie, oraz na wszystkie zabiegi kosmetyczne. Bardzo ważne jest to żeby przyłożyć się do przygotowania psa przed wizytą u fryzjera. Kąpiel powinna być wykonana dokładanie i dobrze oczyścić naszego pupila. Dodatkowo pies, który po strzyżeniu będzie też umyty wygląda znacznie lepiej. Umycie psa przed wizytą u fryzjera jest konieczne i jest wygodne nie tylko dla naszego przyjaciela, ale też dla nas. Czas, który spędzimy w zakładzie fryzjerskim będzie krótszy i na pewno lepiej spędzony. Brak stresu dla psa związanego z rozczesywaniem sierści i zabiegami, które musiałby zostać wykonane w przypadku braku kąpieli będzie na pewno dużą ulgą. Patrząc pod względem zaoszczędzenia nerwów i czasu naszego i fryzjera warto jest zadbać o kąpiel psa przed strzyżeniem.

Estetyka

Kąpiel i odpowiednie wyczyszczenie naszego psa przed wizytą u fryzjera jest ważne jeszcze z innego względu, który bezpośrednio wpływa na sposób traktowania nas przez fryzjera. Kąpiel jest ważna ponieważ jest to pokazanie naszego stosunku do psa i pracownika. Przyprowadzenie psa, który jest zaniedbany, oraz nie wygląda estetycznie nie jest dobrym sposobem na budowanie relacji i traktowanie zwierzęcia. W ciężkich sytuacjach tego typu salon może wręcz odmówić nam usługi i wyrzucić nas. Nie jest to codzienna sytuacja, ale zdarza się i należy ich unikać jak tylko możemy. Jest na to prosty sposób, który jest oczywistym zabiegiem. Umycia psa i przygotowanie go do wizyty u fryzjera jest czymś co właściciel musi zrobić. Nie mogą zdarzyć się sytuacje kiedy pies przychodzi zaniedbany i nie nadaje się do wykonania zabiegu strzyżenia przez brak zachowanej higieny. Wszystko leży po stronie właściciela i to z nim rozliczał się będzie salon. Warto jest więc dbać o swojego pupila i odpowiednio umyć przed wizytą w salonie fryzjerskim. Dla wielu są to oczywiste spawy, które nie wymagają tłumaczenia. Jednak nadal zdarzają się przypadki kiedy w salonach znajdują się klienci, którzy nie dbają o swoje zwierzę. Przez to cierpi salon, oraz sam pies, który nie jest niczemu winny. Trzeba pamiętać, że jest to zadanie właściciela, o którym nie można zapomnieć, lub zaniedbać przed wizytą.

Kliknij Tutaj i Sprawdź o czym jeszcze warto pamiętać przed wizytą u psiego fryzjera.

Shares: