Zdrowie

Walka z rzuceniem papierosów

Palenie tytoniu powoduje wiele groźnych chorób, z których najbardziej śmiertelną jest rak płuca. Na rynku istnieje wiele produktów, które pomagają w zerwaniu z nałogiem nikotynowym. Jednymi z takich produktów są produkty oferowane przez markę Nicorette. Preparaty marki pozwalają na przeprowadzanie skutecznej terapii substytucyjnej i ograniczanie lub całkowite zrezygnowanie z palenia tytoniu w formie papierosów czy pod inną postacią.

Czym jest terapia zastępcza lub substytucyjna?

Nałóg nikotynowy należy do najsilniejszych na świecie. Trudności w rzuceniu palenia wynikają z wielu czynników: stresującego trybu życia, skłonności do uzależnień, predyspozycji genetycznych czy środowiskowych, a także z samej natury uzależnienia. Palacz nie uzależnia się bowiem jedynie od nikotyny, ale również od substancji zwanych inhibitorami monoaminooksydazy, które naturalnie występują w tytoniu. Połączenie tych substancji z nikotyną skutkuje nierzadko bardzo poważnym uzależnieniem.

Terapia substytucyjna umożliwia palaczowi przyjmowanie nikotyny w sposób, który nie jest tak szkodliwy dla zdrowia, jak palenie tytoniu. Preparaty Nicorette to nie tylko gumy czy plastry, ale również spreje oraz tabletki do stosowania podjęzykowo. Zawierają one nikotynę, której głód odczuwa palacz po zaprzestaniu palenia. Dzięki nikotynie dostarczanej wraz z preparatami Nicorette osoba uzależniona od papierosów może przestać palić, a z czasem stopniowo ograniczać ilość przyjmowanej nikotyny, by zupełnie ją odstawić.

Zalety przyjmowania preparatów Nicorette

Do niewątpliwych zalet przyjmowania preparatów Nicorette można zaliczyć:

  • możliwość ograniczenia palenia lub całkowitego zaprzestania palenia przez osobę uzależnioną od tytoniu;
  • przyjmowanie nikotyny w bezpieczny i obojętny dla płuc sposób;
  • możliwość kontrolowania dawki przyjmowanej nikotyny;
  • różne metody administracji preparatu (plastry na skórę, spreje do nosa, gumy do żucia, tabletki do stosowania pod język).

Terapia substytucyjna, która zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób, może pomóc wielu osobom w wychodzeniu z nałogu nikotynowego. Jest to metoda bezpieczna, przebadana i sprawdzona w wielu testach klinicznych, a także poparta doświadczeniami osób, które się na nią zdecydowały.

Z preparatami Nicorette jest to jeszcze łatwiejsze. Przyjmowanie nikotyny w sposób inny niż wraz z dymem tytoniowym, jest o wiele mniej obciążające dla organizmu i pozwala na ograniczenie palenia, rzucenia palenia całkowicie, a w późniejszym czasie również odstawienie nikotyny przyjmowanej doustnie czy transdermalnie (przez skórę).

Shares: