Turystyka

Walizki kabinowe – komfort i oszczędność pieniędzy w podróży

Walizki kabinowe to rozwiązanie pośrednie pomiędzy dużym bagażem rejestrowanym a minimalnym bagażem podręcznym. Pozwala zabrać całkiem sporą ilość rzeczy na pokład samolotu, jednocześnie oszczędzając koszty związane z opłatami za bagaż.

Walizki kabinowe, czyli jakie?

Możliwość zabrania odpowiedniej wielkości walizki na pokład, jest związana nie tylko z wygodą, ale także z niższymi kosztami za bagaż w podrównaniu do tradycyjnego, dużego bagażu. Walizki kabinowe mają różne rozmiary. Najczęściej są to:

  • mniejsze walizki do 28 l, o wymiarach ok. 50 x 33 x 20 cm,
  • większe walizki do 38 l, o wymiarach ok. 55 x 38 x 22 cm.

Warto zawsze sprawdzić, jakie rozmiary walizek akceptuje linia lotnicza, którą lecimy, by uniknąć niespodziewanych i niechcianych dopłat. 

Kiedy warto wybrać walizki kabinowe?

Walizki kabinowe są świetnym rozwiązaniem, obniżającym koszty podróżowania samolotem. To jednak niejedyna ich zaleta. Rozmiary tych walizek są świetne na krótkie podróże w stylu city break. Weekendowe wypady za miasto, wyloty do europejskich stolic, czy na krótkie wakacje gdziekolwiek chcesz. Walizki kabinowe sprawdzają się tu świetnie! Są niezastąpione także w czasie podróży służbowych czy weekendowych wyjazdów na uczelnię. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są bardzo poręczne, zarówno w czasie podróży samochodem – zmieszczą się do każdego bagażnika, jak i pociągiem czy autobusem. Wyposażone w kółka umożliwiają ich ciągnięcie lub pchanie, bez konieczności obciążającego dźwigania bagażu. To świetne rozwiązanie na krótkie wypady, umożliwiające jednocześnie zabranie stosunkowo wielu rzeczy w pojemnej walizce.

Czym kierować się przy wyborze walizki?

Oprócz wspomnianych już rozmiarów, znaczenie ma także rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest walizka. Dostępne są walizki twarde, wykonane z policarbonu, ABS czy polipropylenu, ale także miękkie, zrobione z trwałych i odpornych na rozdarcia materiałów. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Twarde walizki dobrze chronią wnętrze przed wpływem czynników zewnętrznych. Nie bez znaczenia może być fakt, że są one obecnie modne. Miękkie walizki wyposażone są w dodatkowe kieszenie i schowki, które umożliwiają łatwy dostęp do najbardziej potrzebnych w czasie podróży rzeczy. Większość z nich ma specjalną powłokę, zapobiegającą przemoczeniu wnętrza bagażu.

Walizki kabinowe są uniwersalne. Sprawdzają się w czasie krótkich wyjazdów. Są poręczne i pozwalają ograniczyć koszty podróżowania samolotem.

Shares: