Dom

W jaki sposób urządzić pokój młodzieżowy?

Kiedy nasze dziecko jest blisko dorosłości nie może ono już mieszkać w pokoju, gdzie na ścianach są na przykład jakieś plakaty związane z dzieciństwem. W takim momencie musimy tak przeorganizować pokój naszego dziecka, aby mógł on swobodnie przyjmować swoich gości, ale też chcemy, aby w nim się czul dobrze. Już w takim wieku nie potrzeba miejsca na zabawę w pokoju, a potrzeba tam miejsca, aby nasze dziecko mogło spędzać miło czas z kolegami.

Pokój jasny to dobry pomysł w przypadku pokoju nastolatka

Często nasze pociechy mają pokoje najmniejsze w naszym domu, dlatego, kiedy chcemy, aby jego pokój miał więcej przestrzeni wizualnej to dobry pomysłem jest zdecydowanie się na białe meble. Dzięki nim optycznie pomieszczenie będzie wyglądało na większe, co może spowodować, że nasze dziecko będzie się w nim lepiej czuło. Kiedy urządziliśmy pokój nastolatkowi na poddaszu to warto zastanowić się nad tym, aby wykorzystać każdy metr tam się znajdujący. Przy skośnych ścianach dobrym rozwiązanie będzie postawienie niższej komody lub półek, które się zmieszczą na tak niskiej przestrzeni. W taki sposób dobrze zagospodarujemy każdy centymetr w tym pokoju. Dobierając meble młodzieżowe dla chłopca link trzeba pamiętać, że mają mu służyć kilka lat często aż do jego wyprowadzki. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest postawienie na klasyczne modele, które będą się prezentowały bardzo dobrze w każdym pomieszczeniu.

Jaki kolor ścian wybrać do pokoju nastolatka?

W pokojach młodzieżowych przeważnie królują kolory bardziej stonowane, które są używane częściej przez osoby dorosłe. Dlatego w ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się kolory szare, miętowe, biel i czerń. Pamiętajmy, że kolor dobieramy pod indywidualne preferencje, aby nastolatek tam się dobrze czuł, bo spędza tam mnóstwo czasu wolnego, ale też ucząc się tam. Jaśniejsze kolory będą dawały wrażenie, że przestrzeń pokoju jest większa, dlatego, kiedy ten pokój jest mniejszy to postawienie na kolory jasne to może być bardzo dobry pomysł.

Shares: