Zdrowie

W jaki sposób długotrwałe zaparcia wpływają na kondycję psychofizyczną?

Każda utrzymująca się przez dłuższy czas dolegliwość przyczynia się do obniżenia samopoczucia. Nie inaczej jest w przypadku zaparć, które poza tym, że są źródłem dyskomfortu dla wielu osób, są też powodem do wstydu. Podobnie jak towarzyszące im wzdęcia i gazy.

Trudności z wypróżnianiem i występujące wraz z nimi symptomy w negatywny sposób wpływają na kondycję psychofizyczną. Co zrobić w sytuacji ich wystąpienia? Jak zniwelować zaparcia i zapobiec ich ponownemu wystąpieniu?

Długotrwałe zaparcia i ich skutki

Zaparcia, czyli trudności z wypróżnianiem, mogą pojawiać się sporadycznie, wówczas mówi się o zaparciach doraźnych, lub też utrzymywać się przez dłuższy czas. To właśnie długotrwałe zaparcia bywają źródłem dużego dyskomfortu dotyczącego zarówno sfery fizycznej, jak i psychicznej życia człowieka.

Zaparcia o charakterze długotrwałym bywają też niebezpieczne, gdyż utrzymując się przez dłuższy czas, mogą prowadzić do zaburzeń w obrębie funkcjonowania całego układu pokarmowego i skutkować rozwojem poważnych chorób i schorzeń. Poza tym pojawiające się każdego dnia nieprzyjemne uczucie ciężkości, wstydliwe wzdęcia i gazy, a niekiedy również bóle brzucha, które im towarzyszą, odbierają energię i ograniczają chęci do podejmowania różnorodnych aktywności.

Z zaparciami warto i należy walczyć. W jaki sposób? Z całą pewnością poprzez wykluczenie czynników predysponujących do ich wystąpienia, takich jak niewłaściwa dieta, niewystarczające nawadnianie organizmu czy też prowadzenie mało aktywnego stylu życia. Trwające przez dłuższy czas trudności z wypróżnianiem powinny też skłonić do zasięgnięcia opinii lekarza, gdyż ich pojawianie się może zwiastować toczące się w obrębie organizmu stany chorobowe, wymagające zastosowania odpowiednich metod leczenia.

Xenna Balance – popraw jakość swojego życia

Poza działaniami profilaktycznymi oraz zastosowaniem metod leczenia zalecanych przez lekarza walkę z zaparciami warto też uzupełnić o środki przeczyszczające, które w większości przypadków ograniczają odczuwany dyskomfort. Jednym z nich jest Xenna Balance (Xenna saszetki). To wyrób medyczny, który pomaga zwalczyć przewlekłe zaparcia.

Działanie preparatu skoncentrowane jest przede wszystkim na usprawnieniu pracy jelit. Xenna Balance zawiera makrogol 3350, który zmiękcza masy kałowe, pobudza naturalne ruchy jelit i w rezultacie ułatwia wypróżnienie. Dzięki Xenna Balance (Xenna saszetki) prawidłowa perystaltyka jelit i częstotliwość wypróżnień powracają w ciągu 24-48 godzin. Dostępna w formie proszku przeznaczonego do rozpuszczania w wodzie, o przyjemnym smaku może być stosowana przez dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia.

Shares: