Sport

Top 5 akcesoriów dla zapalonego cyklisty

Warto jeździć na rowerze, tak naprawdę niezależnie od pory roku. Tutaj jesień nie jest przeszkodą. Dlatego, jeżeli nigdy nie rezygnujesz z jazdy na jednośladzie, a może znasz innego zapalonego cyklistę to koniecznie poznaj 5 akcesoriów, które świetnie się sprawdzą. To także świetny pomysł na prezent. My nasze zestawienie rozpoczniemy do licznika rowerowego.

Top 1: Licznik do roweru – dla miłośników sportu i zdrowego stylu życia

Nasza pierwsza propozycja to licznik do roweru. Niewątpliwie jest to doskonały wybór dla miłośnika jazdy na rowerze, ale również osób, które zdrowo się odżywiają, bądź też chcą schudnąć. Otóż warto wybrać taki model, który jest bardzo szybki w montażu i jednocześnie łatwy w ustawieniu. Przy wyborze należy także kierować się funkcjami. Doskonale sprawdzi się np. licznik Sigma BC 7.16, który mierzy prędkość aktualną, prędkość średnią, a także zarówno dystans wycieczki, jak i dystans całkowity. Kolejną zaletą są funkcje czasu, takie jak pomiar całkowitego czasu, czy zegar. Ponadto dostępny jest system transmisji ATS – analogowe kodowanie, przy czym maksymalna odległość czujnika od licznika to 70 cm. Kolejną i to bardzo dużą zaletą jest sama jakość tego licznika do roweru, gdyż jest on wodoodporny i sprawdzi się nawet w bardzo trudnych warunkach. Jednocześnie poza pomiarem odległości macie jeszcze pomiar ilości spalonych kalorii, a to także jest bardzo przydatne.

Top 2: Pompka rowerowa na miarę złota

Pewnie każdemu zdarzyło się, a jeżeli nie to zapewne zdarzy, że jego opony rowerowe podczas wycieczki okazały się niewystarczająco napompowane. Przez to jazda była średnią przyjemnością. Swoją drogą nie warto jeździć na takich kołach, wszak można łatwo uszkodzić bieżnik, ale także dętkę. A wystarczyłoby mieć tylko małą i bardzo poręczną pompkę rowerową. Zatem pompki to kolejne akcesoria, które są absolutnym must have. Warto oczywiście wybrać model wykonany z aluminium, który jest bardziej wytrzymały w przeciwieństwie do modelu plastikowego. Pompki rowerowe ręczne, bo o nich przecież mowa są bardzo tanie, a jakże funkcjonalne i zmieszczą się nawet do torby rowerowej. Skoro już o torbie mowa to…

Top 3: Dobra torba nie jest zła

Kolejnym akcesorium, które powinien posiadać każdy rowerzysta jest oczywiście torba rowerowa. To opcja zdecydowanie wygodniejsza, ale i bezpieczniejsza niż plecak, czy co gorsza reklamówka. Warto zatem zdecydować się na torbę rowerową, która jest montowana na kierownicę, czy też na ramę. Również świetnym wyborem są sakwy na ramię, ale również na bagażnik. Są one nader funkcjonalne i pomieszczą zarówno niezbędne akcesoria, jak również małe zakupy. Również dla osób, które dojeżdżają do pracy takie torby, czy sakwy przydadzą się na 100%.

Top 4: Dzwonek rowerowy dla bezpieczeństwa

Zauważyliście, że obecnie w Polsce powstaje coraz więcej ścieżek? Pewnie tak, ale zapewne też zauważyliście, że nagminnie na nie wchodzą piesi, a bardzo często matki pchające wózki z dziećmi. Niestety można odnieść wrażenie, że mało osób zdaje sobie sprawę jak jest to niebezpieczne. Dlatego zamiast „wołać” i „przepraszać” zdecydowanie lepiej zadzwonić na takowych osobników. Zatem warto zakupić dzwonek rowerowy. Nie tylko wpływa on na bezpieczeństwo, ale również pozwala na bezpieczne ominięcie ludzi, czy zwierząt. Ponadto dzwonek jest świetną dekoracją. Dostępne są modele np. w kształcie kaczki, czy żółwia, ale również dzwonki moro, czy w groszki.

Top 5: Kask trzeba mieć

Obecnie coraz więcej powstaje kampanii, które mają zachęcić do noszenia kasku rowerowego. Jedna kampania jest „bogata” w nagość, z kolei drugą można określić słowem „nuda”. My nigdy nie rozpatrywaliśmy noszenia kasku pod kątem estetyki, choć w kasku wygląda się bardzo dobrze. Ale najważniejszą zaletą noszenia kasku jest fakt, że zapewnia on bezpieczeństwo. Dlatego, jeżeli jeszcze nie masz swojego, albo chcesz kupić prezent dla zapalonego cyklisty to kask rowerowy jest świetnym wyborem.

W naszym zestawieniu każdy cyklista znajdzie coś dla siebie. Wszystkie elementy, które Wam polecamy nie są drogie, a jednocześnie zachwycają swoją funkcjonalnością i praktycznością. Można również wybrać kask, czy dzwonek, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo.

Shares: