Uroda

Toksyna na straży młodzieńczego wyglądu? Jak to możliwe?

Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru zabiegów medycyny estetycznej, wiele z nich jest bezinwazyjnych i pozwalają uzyskać spektakularne efekty w trybie niemalże natychmiastowym. Przykładem są zabiegi z botoksem, które dawniej były kojarzone z czymś ryzykownym i efektem maski na twarzy.

Jest to jednak bardzo bezpieczny zabieg, za pomocą którego można odzyskać młodzieńczy wygląd, wygładzić zmarszczki, ujędrnić skórę i dodać jej sprężystości.

Czym są zabiegi z botoksem? Czy warto się na nie zdecydować?

W wyszukiwarce internetowej coraz częściej pojawia się zapytanie botox Katowice. Niektórzy wpisują je z ciekawości, inni są rzeczywiście zainteresowani skorzystaniem z zabiegu, podczas którego wykorzystywana jest toksyna botulinowa. Czas działa niestety na niekorzyść ludzi, wraz z jego upływem pojawiają się kolejne oznaki starzenia. Jeśli ktoś chce spowolnić ten proces, to można mu polecić różne zabiegi medycyny estetycznej.

Bardzo popularne jest stosowanie toksyny botulinowej, za powstanie której odpowiadają bakterie jadu kiełbasianego. Brzmi to dosyć groźnie, ale nie ma się czego obawiać, bo pod skórę wstrzykiwane są niewielkie ilości tej substancji. Jest to jednak wystarczające do sparaliżowania mięśni, ich rozluźnienia i wygładzenia zmarszczek. Toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie w medycynie, jest wykorzystywana do leczenia różnych przypadłości typu nadmierna potliwość, przykurcz mięśni, zez, migrenowe bóle głowy.

Co dzieje się po wstrzyknięciu botoksu

Po wstrzyknięciu w mięsień botoksu następuje wstrzymanie przesyłu bodźców do zakończeń nerwowych, a uzyskany efekt utrzymuje się do dziewięciu miesięcy, następnie może zostać powtórzony. Botoks działa przeciwzmarszczkowo, wygładza bruzdy i to nawet głębokie. Można w ten sposób pozbyć się opadających kącików ust, zmarszczek na twarzy i szyi.

Efekty toksyny botulinowej

Na efekty trzeba jednak poczekać, bo wygładzenie skóry zajmuje trochę czasu, zwykle trwa to od siedmiu do dziesięciu dni. Już po kilku minutach po wykonaniu zabiegu z botoksem można wrócić do normalnego funkcjonowania. Dochodzi do trwałej zmiany mimiki twarzy, nawet po ustaniu działania toksyny botulinowej nie utrwalają się dawne zmarszczki. Pomimo tego, że zabieg jest bezpieczny, to zawsze istnieje ryzyko wystąpienia powikłań.

Pojawiają się one najczęściej w przypadku dobrania niewłaściwej dawki toksyny botulinowej. Bardzo ważne jest wobec tego udanie się do sprawdzonego gabinetu medycyny estetycznej, w którym zabiegi przeprowadza wykwalifikowany i doświadczony lekarz. Zdarzają się zasinienia, bóle głowy, ślinienie się, krzywy uśmiech, bolesność ostrzykiwanych obszarów, drętwienie twarzy, łzawienie i suchość oczu.

Shares: