Uroda

Najlepsze serum do twarzy – czyli jakie?

Każdy z nas chciałby cieszyć się zdrowa cera, która pozbawiona jest wszelkich niedoskonałości. Różne typy cery sprawiają, że obecnie rynek bogaty jest w wiele kosmetyków, które posiadają specjalne składniki aktywne dedykowane odpowiednim skórą. Produktem, który może wnieść wiele plusów do naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej, jest serum do twarzy od niedawna stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Czym jest ten produkt oraz jakie kryteria powinien spełniać? Podpowiadamy.

Czym jest serum do twarzy?

Najlepsze serum do twarzy to takie, które spełnia swoje zadanie i przynosi efekty działań. Aby lepiej zrozumieć, jak je stosować i wpleść w rutynę pielęgnacyjną, na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym ten produkt jest. Serum to przede wszystkim silniejszy kosmetyk od kremu, który posiada znacznie wyższe stężenie składników aktywnych i lżejszą, bądź całkowicie wodnistą formułę. Służy do wzmocnienia codzienne pielęgnacji, jednak należy pamiętać o tym, że nie zastąpi nam on kremu. Dzięki swojej formule dociera do głębokich warstw skóry, działając znacznie silniej, niż robią to inne kosmetyki. Rozpoczynając terapię z serum należy mieć świadomość tego, że prawidłowe dbanie o cerę to działania kilkuetapowe, a jeden kosmetyk nie zastąpi nam wszystkich innych i nie spełni wszystkich funkcji. Dlatego też, kosmetolodzy i specjaliści zwracają uwagę między innymi na dobór kosmetyków, ale również sposób ich użytkowania i kolejność.

Czym powinno wyróżniać się serum do twarzy?

Odpowiedź na to pytanie, może być kluczowa przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym kosmetykiem. Po pierwsze, dobre serum powinno być dedykowane naszej skórze i w zależności od potrzeb składać się z olejku, żelu bądź odpowiednio przygotowanej emulsji. Kolejną charakterystyczną cechą dobrych produktów jest wysoka zawartość składników aktywnych. Naturalne serum do twarzy składa się z olejów roślinnych, witamin oraz ekstraktów z roślin. Jeśli mamy wątpliwości, jakie serum z witaminą c powinniśmy stosować, warto zagłębić się w temat bądź o radę zapytać specjalistów, którzy z pewnością po zapoznaniu się z potrzebami naszej skóry wskażą odpowiedni kosmetyk.

Serum do twarzy – rodzaje i działanie

Producenci zadbali o to, aby każdemu z nas niezależnie od typu cery, który reprezentuje, nieco łatwiej było wybrać odpowiedni kosmetyk. Dlatego też serum do twarzy dzieli się na kilka rodzajów ze względu na skórę oraz efekty działania.

Najczęściej wybieranym serum do twarzy jest to na trądzik. Dzięki aktywnym składnikom zapobiegamy powstawaniu nowych zaskórników oraz co najważniejsze, niwelujemy bakterie i ograniczamy powstawanie stanów zapalnych. Na rynku znajdziemy również produkty do cery wrażliwej, które są bardzo delikatne w działaniu.

Jeśli reprezentujemy typ cery suchej, to również znajdziemy kosmetyk spełniający nasze potrzeby. Skóra ta ma zaburzoną warstwę hydrolipidową, przez co traci nawilżenie. Serum do twarzy skutecznie odbudowuje tę barierę.

Shares: