Zdrowie

Terapia sokami — co warto wiedzieć?

Poza walorami smakowymi świeżo wyciskane soki są bardzo zdrowe. Terapia sokami pomaga w zapobieganiu i leczeniu chorób. Jednak, żeby mogła być skuteczna, warto zwrócić uwagę na sposób pozyskiwania soku. Technologie wolnoobrotowe wyciskające sok na zimno minimalizują utratę składników odżywczych. Dlatego jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, warto zapoznać się z ofertą wyciskarek do soków Hurom, wykorzystującymi wspomnianą metodę.

Czym jest terapia sokami

Głównym celem terapii sokami jest zapobieganie chorobom. Soki z ziół, warzyw i owoców mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia, ponieważ zawierają wiele ważnych składników odżywczych. Przy tym nie obciążają tak układu trawiennego jak pokarmy w innej formie. Składniki odżywcze zawarte w sokach wchłaniane są aż w 75%! Żeby to było możliwe warto zwrócić uwagę na sposób wyciskania soku. Żeby terapia sokowa przebiegła pomyślnie, warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Picie soku pozwala na przyswojenie wartości odżywczych zaledwie w kwadrans. Jeśli dodamy do tego czas przygotowania napoju, co w przypadku wyciskarek Hurom zajmuje średnio 2-3,5 minut, soki przynoszą korzyść dla organizmu w mniej niż 20 minut.

Korzyści z picia świeżo wyciskanych soków

Dzięki piciu świeżo wyciskanych soków poczujemy się lepiej. Soki powodują wzrost energii, wpływają też korzystnie na wygląd skóry. Warzywne soki pomagają wzmocnić układ odpornościowy. Przekłada się to na łatwiejsze zwalczanie infekcji. Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia warto pić soki, ponieważ to najbardziej efektywna droga dostarczania organizmowi składników odżywczych z warzyw i owoców. Sama metoda pozyskiwania soku także przekłada się na nasze zdrowie. Wyciskarki Hurom rozdrabniają cząstki warzyw i owoców powoli, co chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się soku. W konsekwencji wolnoobrotowa technologia przygotowywania soku pozwala zachować więcej cennych witamin i minerałów.

Wybór właściwej wyciskarki do soków

Wyciskanie soku przy pomocy urządzeń jest szybsze i bardziej wydajne. Jak wybrać odpowiednią wyciskarkę z dostępnych na rynku? Rozsądnym wyborem jest wolnoobrotowa wyciskarka do soków. Praca na wolnych obrotach umożliwia dokładniejsze wyciśnięcie soku i zapobiega jego napowietrzaniu. Sok uzyskany w ten sposób zachowuje więcej składników odżywczych, pozostaje dłużej świeży i bardziej esencjonalny. Prekursorem i światowym liderem wśród producentów wyciskarek wolnoobrotowych jest koreańska firma Hurom. Produkowane przez nią urządzenia cieszą się popularnością ze względu na zastosowaną metodę uzyskiwania soku, wydajność i nowoczesny design. Zdecydowanie mogą ułatwić początek przygody z piciem soków.

Shares: